Recenzja książki: Jezus jest___

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Przyjęcie Chrystusa jako osobistego Zbawiciela powinno być naczelnym zadaniem każdego chrześcijanina. Ponieważ w chwili chrztu zostaliśmy powołani do życia w świętości, zobowiązani jesteśmy do postępowania w sposób godny dziecka Bożego. Niewielka książeczka Jezus jest_____ to wielka pomoc dla każdego, komu nieobce są egzystencjalne pytania o przyszłość. Skorzystanie z przemyśleń Smitha poprowadzi czytelnika poprzez kręte ścieżki codzienności, umożliwiając mu równocześnie jasne określenie miejsca, jakie w jego życiu zajmuje Jezus Chrystus.

Autor, prowadząc wraz z żoną wspólnotę City Church w Seattle (w stanie Waszyngton), dał się poznać nie tylko jako doskonały organizator życia kulturalno-religijnego na terenie swojej parafii, ale przede wszystkim jako ktoś, komu posiadane umiejętności pozwalają dotrzeć do serc ludzi wierzących, poszukujących oraz tych, którzy z Chrystusem nie chcą mieć nic wspólnego. Punktem wyjścia dla niniejszej pozycji książkowej stała się zorganizowana przez Smitha sprytna kampania marketingowa (bilbordy, hasła na autobusach, reklamy na Facebooku, magnesy na zderzaki, projekty, wydarzenia o zasięgu społecznym oraz strona internetowa jesus-is.org), mająca na celu dotarcie z Bożym przesłaniem do jak największej liczby odbiorców. Kampania w żadnym wypadku nie miała być promocją kościoła ani doktryny, ale podyktowana została chęcią uświadomienia obecności Chrystusa, co – jak się z czasem okazało – doprowadziło miliony ludzi do opowiedzenia się po Jego stronie.

Publikacja Wydawnictwa Szaron w interesujący sposób pokazuje, jak wielka jest miłość Boga do człowieka, zachęca do otwarcia swego serca na obecność Chrystusa oraz proponuje dokonanie radykalnych zmian w dotychczasowym stylu życia, dzięki czemu możliwym stanie się zakwestionowanie stereotypu samego siebie, grzechu i grzeszników, a nawet samego Jezusa. Każda z sześciu części została opatrzona prostym słowem, które jednak mieści w sobie sporą dawkę emocji. Zadaniem czytelnika jest podporządkowanie owym słowom treści krótkich rozdziałów. Tak więc ten, kto podejmie wyzwanie, będzie mógł bez zastrzeżeń uznać Jezusa jako swego PRZYJACIELA; schroni się w objęciach ŁASKI; odnajdzie SENS życia; usłyszy dobre wieści o wielkiej RADOŚCI; nabierze odwagi, wiedząc, że Jezus jest TU; wreszcie podejmie dobre postanowienia w łączności z Tym, który jest ŻYWY. Dobrnięcie do końca przemyśleń Judah Smitha pozwoli z całą pewnością stwierdzić, iż niczego więcej nie potrzeba człowiekowi mającemu świadomość, że Jezus jest_____ PRZYJACIELEM, ŁASKĄ, SENSEM, RADOŚCIĄ, TU i ŻYWY. Po prostu jest tym, dzięki któremu można odkryć nową drogę człowieczeństwa.

Z publikacji Wydawnictwa Szaron mogą skorzystać wszyscy wierzący. Całkowicie zrozumiały i zarazem dostosowany do współczesnego człowieka język przekazu, w którym fragmenty biblijne przeplatają się z życiowymi przykładami, ułatwia zrozumienie teologicznych treści. Podane cytaty zaopatrzono w źródła. Na końcu zamieszczono Wykaz skrótów ksiąg biblijnych cytowanych w książce. Wszystko to ułatwia czytelnikowi dokończenie zdania Jezus jest_____ w sobie tylko właściwy sposób, według własnego pomysłu i wewnętrznego przekonania. Jakie słowo (lub słowa) wstawimy w miejsce _____, zależy od nas samych, bowiem każdy z nas osobiście odpowiedzialny jest za powodzenie własnych planów i działań. Każdy też osobiście poniesie ich konsekwencje. Dlatego właśnie warto poddać dogłębnej analizie treść niniejszej książeczki.

Kup książkę Jezus jest___

Zobacz opinie o książce Jezus jest___
Autor
Jezus jest___