Recenzja książki: Joga. Ruch - oddech - relaks

Recenzuje: valeska

„Joga (Ruch- oddech- relaks)” to jedna z niewielu publikacji tego typu napisana przez polskich specjalistów. Zarówno Joanna Górna i Janusz Szopa posiadają uprawnienia instruktarzu jogi. Poradnik podzielony jest na trzy części. W pierwszej uwzględniony jest opis wszelakich pozycji, które wykonujemy przy uprawianiu jogi. Są one dość łatwe w zrozumieniu. Autorzy każde ćwiczenie opisują krok po kroku. Dodatkowo, co istotne, każda z figur została zilustrowana na zdjęciu, co dodatkowo ułatwia rozumienie. W kolejnych dwóch częściach- oddech i relaks- dowiadujemy się o złożonych procesach oddechu i relaksu oraz o ich znaczeniu. Oba działy zawierają dodatkowe ćwiczenia służące poprawie tych czynności. Myślę, że samo przeczytanie książki nie wyleczy nas ani ze stresu, ani nie zrelaksuje. Jednak jeśli ktoś ma silną wolę i chciałby zrobić coś dla swojego ciała i ducha, lub też może pójść w ślady swojego idola (w końcu tylu sławnych ludzi trenuje dziś jogę) to książka ta może mu łatwo zobrazować wszelakie procesy takiej praktyki. Przyznam, że zaskoczył mnie prosty i zwięzły sposób przekazu informacji. Choć wiadomo, że poradnik nigdy nie zastąpi nauki pod okiem instruktora to jednak śmiało polecam tą książkę osobą początkującym, chociażby w celu zapoznania się z podstawami.

Kup książkę Joga. Ruch - oddech - relaks

Zobacz opinie o książce Joga. Ruch - oddech - relaks