Dziedzictwo Orquídei Diviny

"Milczenie jest językiem, którym posługuje się ta rodzina. Klątwą, którą sami siebie karzemy."
"Dziedzictwo Orquidei Diviny" to mieszanka obyczajowości, magii, współczesności i tajemniczości. Mowa o rodzinie Montoy'ów, która do zwykłych rodzin nie należy. Dlaczego? Nie każda rodzina obdarzona jest magią. Magią, która sprowadza niebezpieczeństwo na potomków Orquidei, można rzec nawet - przekleństwo.
Zoraida Córdova stworzyła piękną powieść, która urzeka czytelnika swoją mocą. Więzy rodzinne, miłość, rodzinne tajemnice mają w sobie siłę, która może uratować czyjeś życie, ale także go pozbawić. Sekrety, które skrywa Orquidea szokują i sprawiają, że powieść ta ma całkowicie inny wymiar. Nie sposób przewidzieć, do czego doprowadzi nas historia rodziny Montoy'ów. Ich perypetie czyta się z niesłabnącą ciekawością, a to, że lubię elementy magii w książkach sprawiło, że tym bardziej chłonęłam ją całym swoim czytelniczym sercem.
Akcja osadzona we współczesności na pewno jest nam bliższa, a przy tym dialogi między bohaterami są przyjemne i proste w odbiorze. Podoba mi się ten zabieg, ponieważ bałam się, że mimo wszystko rozmowy pomiędzy bohaterami będą bardzo poważne. Jak bardzo się myliłam! Teraźniejszość przedstawiona jest z perspektywy wnuków Orquidei i w pełni odczuwa się czasy, w których żyją. Nadchodzi dla nich trudny czas, ponieważ muszą się zmierzyć z przeszłością swojej babci, co pozwoli im w końcu poznać rodzinne tajemnice. Współczesność miesza się z przeszłością, w której poznajemy wydarzenia z życia nestorki rodu, by móc poznać drogę, jaką przeszła.
Nie miałam możliwości przewidzieć finału tak świetnie
utkanej intrygi. Z zapartym tchem czytałam ostatnie kilkadziesiąt stron książki, by móc rozkoszować się całokształtem historii. Autorka dawała sygnały w trakcie lektury, jednak takiego obrotu spraw się nie spodziewałam. Napięcie towarzyszy przez cały czas czytania lektury. Historia rodziny Orquidei wywołuje ekscytację, nadzieję, ale i współczucie. Nie zrażajcie się magią w "Dziedzictwie...". Jest ona jak najbardziej uzasadniona i sprawia, że książka jest nietuzinkowa. Świetne pióro Autorki, pomysł na nieoczywistą fabułę, zaintrygowanie czytelnika sekretami, to przepis na sukces. Bardzo Wam polecam i mam nadzieję, że przeżyjecie tę podróż równie mocno jak ja.

Informacje dodatkowe o Dziedzictwo Orquídei Diviny:

Kup książkę Dziedzictwo Orquídei Diviny

Podpalaczka
Zoraida Córdova 0
Okładka ksiązki - Podpalaczka

Nazywam się Renata Convida. Przeżyłam setki ukradzionych żywotów...  Teraz nadszedł czas, żebym przeżyła własne życie. Była dzieckiem, kiedy została porwana...