Przyjaciel wilków

„Przyjaciel wilków” - Ruth Emmie Lang Niezwykła historia osieroconego chłopca o imieniu Weylyn, który po śmierci rodziców ucieka w głąb środowiska, w którym zdecydowanie czuje się najlepiej. To właśnie las jest jego odskocznią, oazą spokoju, a wilki stają się jego nową rodziną. Obdarzony jest niezwykłą mocą, w dniu jego narodzin podczas lata zaczął padać śnieg, rozpętała się istna nawałnica, która trwała zaledwie chwilę. W jego życiu towarzyszy mu świnka Merlin, uważa, że to jej sprawa wszelkie dziwne zjawiska atmosferyczne. Tylko czy aby na pewno? „Jego tęczówki przypominały roztopiony metal, który jeszcze nie zdążył się zestalić.” Weylyn zaprzyjaźnia się z Mary. I choć wie, że życie u boku chłopaka będzie czyś nietuzinkowym, to nie chce go wyrzucać ze swojego życia. Poznała go i akceptuje jego inność. Został wychowany przez wilki, postrzegany jako dziwak czy jako wrażliwa osobowość? Potrafi bardzo zbliżyć do siebie ludzi, którzy postrzegają go za kogoś wyjątkowego. Kogoś kto potrafi wlać nadzieje, tam gdzie wszystko inne zawiodło. „Weylyn nie był przecież chłopakiem, lecz wilkiem, i płakał tak, jak robią to wilki.” Przy każdej napotkanej osobie działo się coś niesamowite. Zjawiska nadprzyrodzone, które budziły respekt, a z drugiej strony zachwycały swą niezwykłości, chociażby drzewa, które podczas nocy potrafiły zbudować cały las. Główną role odgrywa tu czas, który na przestrzeni lat pokazuje jak z małego „zdziczałego” chłopca staje się mężczyzną. Bardzo przypomina mi Tarzana. I tu przychodzi czas refleksji, i zastanawiamy się dlaczego sami sobie komplikujemy życie. Rozwiązanie jest często tak banale ale my robimy wszystko aby utrudnić sobie życie. Weylyn uczy nas właśnie tej prostoty. Po co siedzieć na niewygodnym krześle, skoro możemy usiąść wygodnie na podłodze bez zbędnych ceregieli. Magia jest tu niesamowita. Bardzo piękna opowieść o niezwykłym chłopcu. Całość historii przedstawiona jest z perspektywy wielu osób, co pozwala nam zauważyć postrzeganie innych wobec chłopaka. Opowiedziana pięknym językiem, który sprawia, że książka staje się jeszcze bardziej wyjątkowa. I choć wiadomo, że jest odrealniona, to sprawia, że zastanawiamy się nad swoim życiem. Nad jego sensem. Przedstawiona jest walka o zrozumienie, akceptację i miłość.

Informacje dodatkowe o Przyjaciel wilków:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2023-04-26
Tytuł oryginału: Beasts of Extraordinary Circumstance
Dodał/a opinię: Sylwia Kuczerka

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Przyjaciel wilków

Kup książkę Przyjaciel wilków

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;