Książę

Książka to tom drugi serii Mafia. Muszę przyznać, że ciekawiła mnie historia Juliana. Jego siostrę bliźniaczkę poznałam w poprzedniej części, gdzie musiała ponieść konsekwencje wyboru brata. Czy jego historia była równie ciekawa, jak jego siostry?

Julian to młody mężczyzna, który ma dość życia pod dyktando ojca. Jednaka należy do mafii a z niej są tylko dwa sposoby na odejście: śmierć lub ucieczka ale to tak by nikomu nie udało się go wytropić. Julian podejmuje ryzyko ucieczki. Z niewielką pomocą siostry i znajomego ucieka z własnego ślubu. Zanim ktokolwiek się zorientuje on jest już daleko. Ucieka za granicę, zrywając kontakt nawet z własną siostrą. Tam trafia do przyjaciela Łukasz, który udziela mu tymczasowego schronienia. Początkowo wszystko jest fajnie, ale Julian odnosi wrażenie, że Bella żona jego kumpla go nie lubi. To za jej sprawą trafia do klubu Motylek gdzie poznaje Sarę.  Wkrótce wszystko się komplikuje.

Sara to młoda dziewczyna, która ma za sobą trudne dzieciństwo. Dzięki przyjaciółce Belli dostaje prace w klubie Motylek. Jak tancerka erotyczna nie ma sobie równych. Przypadkowe spotkanie z Julianem zwanym Jura to początek ognistego romansu, pełnego pasji ale także niebezpieczeństwo.

Historia ciekawa, choć muszę przyznać, że trochę nieoczekiwana. Julian to dość specyficzny gość. Z jednej strony wychowany w mafii z drugiej taki lekkoduch. Działa pod wpływem impulsu. Jego ucieczka także należała do trochę nieoczekiwanych. No bo kto ucieka białym mustangiem? Takie auta przecież zwracają na siebie uwagę. A może taki był plan?
 Postacie ciekawe dobrze napisane. Sama fabuła trochę mało intrygująca. Początkowo wszystko kręci się wokół relacji  Sary i Juliana.  Między nimi wybucha gorący romans,. Który dla Jurty miał być przelotną przygodą. Sam jednak nie bardzo rozumie czemu che więcej. Wszystko się zmienia, gdy w klubie wybucha strzelanina. Ginie przyjaciel Jury a on sam zostaje ranny. Dzięki pomocy Sary udaje mu się przeżyć. Sprawa się komplikuje, gdy odkrywają kto stoi za ta strzelanina. Czy Jura pomści przyjaciela? Czy uda mu się uciec przed wrogiem?

Historia Juliana jest ciekawa, intrygująca, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji ale odrobinę słabsza niż historia jego siostry. Zabrakło mi tego pazura, który miała Blanka. Autorka ma świetne pióro a książkę czyta się rewelacyjnie. Jest sporo namiętnego seksu, ale także i zabawnych scenek z udziałem pewnej papugi. Dodatkowym plusem jest zmieniająca się akcja. Ze spokojnej na dynamiczną z zaskakującym zakończeniem. Polecam

Informacje dodatkowe o Książę:

Kup książkę Książę

Przepustka do szczęścia
Aniela Wilk 0
Okładka ksiązki - Przepustka do szczęścia

Świat Lilianny legł w gruzach po tym, jak Marek próbował zamordować Miłosza, jej ukochanego. Żyje w marazmie, zawieszona między tragiczną przeszłością...

Ryzykant
Aniela Wilk0
Okładka ksiązki - Ryzykant

Cała Ameryka opleciona siecią spisków. Aniela Wilk powraca z drugim tomem porywającej, sensacyjno-erotycznej Figurantki. Bruce był agentem FBI. Przeszedł...