¦wiat³o miêdzy oceanami

Ocena: 4.91 (68 g³osów)

„¦wiat³o miêdzy oceanami” to powie¶æ, która dostracza czytelnikowi ogromnej dawki wzruszeñ. Opowiada o ró¿nych obliczach mi³o¶ci, ale przede wszystkim tej rodzicielskiej. Autorka bardzo trafnie opisuje macierzyñstwo i u¶wiadamia nam, ¿e aby kochaæ ma³± istotê mi³o¶ci± bezwarunkow± wcale nie potrzebujemy do tego wiêzów krwi. Nie zabrak³o tak¿e nawi±zania do mi³o¶ci pomiêdzy parterami i jej bezgranicznego zasiêgu. Obserwujemy jak czasami ciê¿ko podsycaæ jej p³omieñ, aby mog³a trwaæ.
Tak naprawdê ka¿da strona tej powie¶ci sk³ania nas do refleksji. Niejednokrotnie zastanawia³am siê jak sama zachowa³abym siê bêd±c na miejscu Isabel i Toma. Momentami pragnê³am ich szczê¶cia, innym razem g³ówkowa³em nad moralno¶ci± ich zachowania, a jeszcze po¼niej próbowa³am usprawiedliwiaæ Isabel. Zastanawia³am siê jak sama czu³abym siê w obliczu tragedii i pustki, któr± czu³am. Jak radzi³abym sobie z bólem, który nosi³a w swoim sercu.
Jednak nie mo¿na tak¿e zapomnieæ o postaci Toma. Mê¿czyzna nie potrafi uporaæ siê z przesz³o¶ci±, a wojna nawiedza go wspomnieniach nie daj±c mu i¶æ do przodu. Jego osobowo¶æ sk³ada siê z wielu warstw, a ich odkrywanie jest równie emocjonuj±ce co g³ówny w±tek powie¶ci. Widzimy walkê mê¿czyzny o samego siebie i jego próbê wyborów niemal niemo¿liwych. Nie sposób nie uroniæ ³zy nad jego postaci±.

¦wiat³o miêdzy oceanami” to powie¶æ, która ³amie serca. Nie wa¿ne jak± drogê obraliby nasi bohaterowie to ona zawsze nie by³a dobra. Ksi±¿ka ta wzbudzi³a we mnie wiele skrajnych emocji i budzi³a masê pytañ w mojej g³owie. Nie by³a to lekka lektura, a jej czytanie mnie wyczerpa³o. Jednak czas z ni± spêdzony by³ bardzo satysfakcjonuj±cy i obfituj±cy w wiele refleksji. Zdecydowanie polecam.

Informacje dodatkowe o ¦wiat³o miêdzy oceanami:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2023-01-25
Kategoria: Literatura piêkna
Doda³/a opiniê: ktomzynska

Tagi: literatura piêkna

wiêcej
Zobacz opinie o ksi±¿ce ¦wiat³o miêdzy oceanami

Kup ksi±¿kê ¦wiat³o miêdzy oceanami

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Recenzje miesi±ca