Nie ten brat

Tom 1 cyklu Zamarznięte serce

Osiemnastoletnia Gwen pewnego dnia na plaży poznaję chłopaka, który od razu zawrócił jej w głowie. Caleb jest ideałem. Nic więc dziwnego, że para stara się pogodzić pracę, studia i wspólne mieszkanie mając jeszcze problemy z rodziną. Mimo wszystko są szczęśliwi. Do czasu, kiedy związek się kończy.
   Zrozpaczona dziewczyna nie umie znaleźć sobie miejsca. W dodatku musi myśleć też o małych człowieczku rosnącym w jej łonie. Została bez niczego.
   Pomocną dłoń wyciąga do niej Nathan, brat Caleba. On zabiera młodą kobietę do siebie i zapewnia jej wszystko co niezbędne do życia. Poza jednym - brakiem komunikacji i serdecznością. Zdaje się być najbardziej oziębłym człowiekiem, jakiego kiedykolwiek poznała.
    Czy jest szansa na przyjaźń? Dlaczego Nathan przygarnął Gwen? Co ona zrobi? Dlaczego mężczyzna jest właśnie taki? Co się wydarzyło? Jaka prawda czyha w ciemności?

Bardzo lubię książki A.E. Murphy. Każdą z dotąd przeczytanych wspominam bardzo pozytywnie. Byłam ogromnie ciekawa najnowszej.
   Pierwszy tom serii "Zamarznięte serce" okazał się być zupełnie inny niż przypuszczałam. Zupełnie nie byłam przygotowana na te wszystkie rewolucje. Doznałam ogromnego szoku czytających wszystkie wątki. Im głębiej poznawałam bieg wydarzeń, tym większe obejmowało mnie przerażenie. Czysty nokaut.
     Totalnie złożona postać Nathana budziła moją konsternację, która z każdą kolejną stroną coraz bardziej się nasilała. Świetna kreacja. Dogłębna analiza problematyki jego osoby była bardzo realna.
   Caleb był natomiast zupełnie inny, niż sądziłam. Bardzo przystępny, troskliwy i empatyczny. Finał jego związku z główną bohaterką był niezwykle emocjonalny.
    A ona sama? Gwen jest ambitna, zaradna, odważna, waleczna. Same dobre cechy charakteru.
   Relacja między bohaterami była zawiła. Naszpikowana różnorakimi emocjami a ja odczuwałam niepokój o ciąg dalszy wydarzeń. O to, co jeszcze się wydarzy i jak wiele przyjdzie jeszcze udźwignąć młodej bohaterce.
    To nie jest słodka, ociekająca lukrem historia miłości. To opowieść o tym, jak ciężko jest być szczęśliwym. Jak wiele kłód pod nóg rzuca los. Jak ogromnie trudno jest zaufać i otworzyć swoje serce. Ta książka wstrząsnęła mną dogłębnie. Nie spodziewałam się takich elementów zaskoczenia i tak wielkich zwrotów akcji. To była wyczerpująca historia. Trudna, brutalna i przejmująca. Co rusz ogarniała mnie frustracja a w oczach kręciły się łzy na całą niesprawiedliwość.
   Bardzo mi się podobała ta książka. Pierwszy tom dosłownie mnie przemielił. Już nie mogę się doczekać kontynuacji.

Polecam

Współpraca: Wydawnictwo NieZwykłe

#recenzja

Informacje dodatkowe o Nie ten brat:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2022-12-08
ISBN: 9788383201825
Dodał/a opinię: agnieszka_rowka

Zobacz opinie o książce Nie ten brat

Kup książkę Nie ten brat

Jego asystentka
A.E. Murphy 0
Okładka ksiązki - Jego asystentka

W życiu Rose Sinclair wszystko musi być policzone. A właściwie musi być jakąś wielokrotnością szóstek. Dopiero wtedy Rose odczuwa ulgę. To dzięki...

Który z nich
A.E. Murphy0
Okładka ksiązki - Który z nich

Drugi tom trylogii ,,Zamarznięte serce".Seria autorki powieści Jego asystentka, Bezwzględny i Przybrany brat! Gwen czuje się rozdarta. To, co wydaje się...