Recenzja czytelnika granice.pl

Kup Teraz

Klątwa Tygrysa

Colleen Houck

Ocena ( 17 osób )
4.7
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2012-03-18
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7515-205-0
Liczba stron: 360
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Patrycjapa

Zdecydowałam się podzielić opinią na temat sagi ,,Klątwa Tygrysa ‘’ autorstwa Colleen Houck dopiero po przeczytaniu wszystkich czterech części . Możliwe, że na pierwszy rzut oka może wydawać się to dziwny sposób na wystawienie obiektywnej recenzji , lecz w moim przypadku to jedyna racjonalna rzecz na którą stać mnie tuż po odłożeniu ostatniego tomu na półkę.

W tej recenzji nie mam zamiaru choćby w najmniejszym stopniu uchylić rąbka tajemnicy dzieł Colleen Houck ,a jedynie podzielić się neutralną opinią zagorzałej książkoholiczki .

Zacznijmy od tego ,iż książki Pani Houck wyczekały się całkiem sporo czasu, aby znaleźć się w mojej osobistej biblioteczce . Wielokrotnie będąc w księgarni dostrzegłam stosiki książkowe autorstwa tej pisarki z dwuznacznym hasłem głoszącym, iż właśnie prze mną znajduję się jeszcze cieplutki bestseler przetłumaczony na wiele języków świata . Wiedziona kobiecą ciekawością oraz atrakcyjną ceną postanowiłam przeczytać co nie co na temat ,,Klątwy tygrysa’’ znajdując się w księgarni . Czytając krótki zwiastun na odwrocie książki pomyślałam że opis nie specjalnie mnie porywa i nie mam ochoty natychmiast zaszyć się w kocie z ta też lekturą, dlatego bez żadnych skrupułów odłożyłam książkę z powrotem bez zamiaru zakupu.

Po kilku latach podczas buszowania po księgarniach internetowych natknęłam się na ową zapomnianą książkę ,wiedziona zwykłą nudą postanowiłam dodać do mojego zamówienia pierwszy tom ,,Klątwy tygrysa ‘’. Pamiętałam, że oglądałam tę książkę z przed kilku laty i wywołała u mnie obojętność ,lecz przywołując do siebie słowa aby ,,nie oceniać książki po okładce’’ , chociaż w tym przypadku należałoby zmienić słowo ,,okładka’’ na,, tył’’ postanowiłam dać jej szansę . Dodatkowo muszę zaznaczyć ,iż obiecałam sobie ,iż nie sięgnę po żadną opinię zamieszczoną przez rzeszę recenzentów dopóki sama nie przeczytam ,,Klątwy tygrysa’’. Z tym właśnie zamiarem postanowiłam przedrzeć się przez pierwszy tom sagi .

Ufff… to by było na tyle jeśli chodzi o krótka….. no dobrze w cale nie krótką historię związaną z początkiem mojej przygody z piórem Colleen Houck . Zrozumiem jeśli ktokolwiek z was Drodzy Czytelnicy całkiem przypadkiem natknąwszy się na mój felieton zrezygnuję z dalszej przeprawy wraz ze mną tuż po dwóch zdaniach mojej recenzji (… serio ja bym przestała czytać tuż po pierwszych trzech słowach) , tym którzy jednak dzielnie czytają wyczekując upragnionego końca bardzo dziękuję i przechodzę już do konkretów .

Zabrawszy się do skonsumowania pierwszego tomu, przez kilka rozdziałów miałam nieodparte wrażenie , że gdzieś to po części już czytałam lub co gorsza sam pomysł został skopiowany i przeniesiony do egzotycznego kraju . Nie poddałam się jednak temu złudzeniu i dzielnie brnęłam przez kolejne rozdziały . Skończyło się to tak że w przeciągu półtorej dnia skończyłam nabytą książkę . Wniosek ? książka jest … dobra . Pokuszę się nawet o stwierdzenie że pomysł w niej zawarty choć z początku wydawał mi się dobrze znany jest w rzeczywistości czymś nowym a momentami zaskakującym.

Nabywając kolejne części już nie myślałam o tym czy historia napisana przez Panią Colleen jest podobna do innych znanych i lubianych bestsellerów , lecz jak zakończą się kolejny tom . Śmiało mogę powiedzieć, iż ,,Klątwa Tygrysa ‘’ zawładnęła mną całkowicie . Odnosząc się do samej fabuły nie chcę za wiele zdradzać ponieważ tą przygodę trzeba przeżyć na własnej skurzę , jednak miłosnę fragmenty , rozterki bohaterów i targane nimi emocję oraz nieustana akcja niejednokrotnie doprowadzała mnie do wypieków na twarzy oraz kilku łyków zimnej wody z lodem aby ostudzić moje szargane nerwy oraz napięcie wiszące w powietrzu . Oprócz pozytywów i pochlebstw muszę przyznać ,że główna bohaterka chwilami stawała się strasznie irytująca i wielokrotnie miałam ochotę nią potrząsnąć a nawet zdzielić po głowie . Z drugiej strony bohaterka jest nastolatką która przeżywa niesamowitą przygodę w czasie której towarzyszy jej wiele skrajnych emocji . Możliwe , iż kreowanie tej postaci w taki a nie inny sposób miało na celu lepszemu utożsamieniu się z nią . Ten zabieg został wykonany w 100% , gdyż po kilku chwilach czułam się tak samo zagubiona jak bohaterka i raz po raz zmieniałam swoje zdanie dotyczące jej miłosnym upodobaniom.

Cała saga wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie . Wracając raz po raz myślami czuję miłe ciepło na sercu oraz cieszę się ,że postanowiłam sięgnąć właśnie po nią . Mimo to najbardziej zakochałam się w ostatnim tomie noszącym podtytuł ,,Przeznaczenie’’ , możliwe dlatego , że wiedziałam ,iż zbliżam się do końca powieści i chłonęłam każde słowo . Tak czy inaczej z całą odpowiedzialnością polecam całą sagę ,,Klątwy Tygrysa”, gdyż jest to bardzo przyjemna oraz niezobowiązująca lektura , która zadowoli zarówno te młodsze jak i nieco starsze czytelniczki .

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Patrycjapa plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Zdecydowałam się podzielić opinią na temat sagi ,,Klątwa Tygrysa '' autorstwa Colleen Houck dopiero po przeczytaniu wszystkich czterech części . Możliwe, że na pierwszy rzut oka może wydawać się to dziwny sposób na wystawienie obiektywnej recenzji , lecz w moim przypadku to jedyna racjonalna rzecz na którą stać mnie tuż po odłożeniu ostatniego tomu na półkę.

W tej recenzji nie mam zamiaru choćby w najmniejszym stopniu uchylić rąbka tajemnicy dzieł Colleen Houck ,a jedynie podzielić się neutralną opinią zagorzałej książkoholiczki .

Zacznijmy od tego ,iż książki Pani Houck wyczekały się całkiem sporo czasu, aby znaleźć się w mojej osobistej biblioteczce . Wielokrotnie będąc w księgarni dostrzegłam stosiki książkowe autorstwa tej pisarki z dwuznacznym hasłem głoszącym, iż właśnie prze mną znajduję się jeszcze cieplutki bestseler przetłumaczony na wiele języków świata . Wiedziona kobiecą ciekawością oraz atrakcyjną ceną postanowiłam przeczytać co nie co na temat ,,Klątwy tygrysa'' znajdując się w księgarni . Czytając krótki zwiastun na odwrocie książki pomyślałam że opis nie specjalnie mnie porywa i nie mam ochoty natychmiast zaszyć się w kocie z ta też lekturą, dlatego bez żadnych skrupułów odłożyłam książkę z powrotem bez zamiaru zakupu.

Po kilku latach podczas buszowania po księgarniach internetowych natknęłam się na ową zapomnianą książkę ,wiedziona zwykłą nudą postanowiłam dodać do mojego zamówienia pierwszy tom ,,Klątwy tygrysa ''. Pamiętałam, że oglądałam tę książkę z przed kilku laty i wywołała u mnie obojętność ,lecz przywołując do siebie słowa aby ,,nie oceniać książki po okładce'' , chociaż w tym przypadku należałoby zmienić słowo ,,okładka'' na,, tył'' postanowiłam dać jej szansę . Dodatkowo muszę zaznaczyć ,iż obiecałam sobie ,iż nie sięgnę po żadną opinię zamieszczoną przez rzeszę recenzentów dopóki sama nie przeczytam ,,Klątwy tygrysa''. Z tym właśnie zamiarem postanowiłam przedrzeć się przez pierwszy tom sagi .

Ufff... to by było na tyle jeśli chodzi o krótka..... no dobrze w cale nie krótką historię związaną z początkiem mojej przygody z piórem Colleen Houck . Zrozumiem jeśli ktokolwiek z was Drodzy Czytelnicy całkiem przypadkiem natknąwszy się na mój felieton zrezygnuję z dalszej przeprawy wraz ze mną tuż po dwóch zdaniach mojej recenzji (... serio ja bym przestała czytać tuż po pierwszych trzech słowach) , tym którzy jednak dzielnie czytają wyczekując upragnionego końca bardzo dziękuję i przechodzę już do konkretów .

Zabrawszy się do skonsumowania pierwszego tomu, przez kilka rozdziałów miałam nieodparte wrażenie , że gdzieś to po części już czytałam lub co gorsza sam pomysł został skopiowany i przeniesiony do egzotycznego kraju . Nie poddałam się jednak temu złudzeniu i dzielnie brnęłam przez kolejne rozdziały . Skończyło się to tak że w przeciągu półtorej dnia skończyłam nabytą książkę . Wniosek ? książka jest ... dobra . Pokuszę się nawet o stwierdzenie że pomysł w niej zawarty choć z początku wydawał mi się dobrze znany jest w rzeczywistości czymś nowym a momentami zaskakującym.

Nabywając kolejne części już nie myślałam o tym czy historia napisana przez Panią Colleen jest podobna do innych znanych i lubianych bestsellerów , lecz jak zakończą się kolejny tom . Śmiało mogę powiedzieć, iż ,,Klątwa Tygrysa '' zawładnęła mną całkowicie . Odnosząc się do samej fabuły nie chcę za wiele zdradzać ponieważ tą przygodę trzeba przeżyć na własnej skurzę , jednak miłosnę fragmenty , rozterki bohaterów i targane nimi emocję oraz nieustana akcja niejednokrotnie doprowadzała mnie do wypieków na twarzy oraz kilku łyków zimnej wody z lodem aby ostudzić moje szargane nerwy oraz napięcie wiszące w powietrzu . Oprócz pozytywów i pochlebstw muszę przyznać ,że główna bohaterka chwilami stawała się strasznie irytująca i wielokrotnie miałam ochotę nią potrząsnąć a nawet zdzielić po głowie . Z drugiej strony bohaterka jest nastolatką która przeżywa niesamowitą przygodę w czasie której towarzyszy jej wiele skrajnych emocji . Możliwe , iż kreowanie tej postaci w taki a nie inny sposób miało na celu lepszemu utożsamieniu się z nią . Ten zabieg został wykonany w 100% , gdyż po kilku chwilach czułam się tak samo zagubiona jak bohaterka i raz po raz zmieniałam swoje zdanie dotyczące jej miłosnym upodobaniom.

Cała saga wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie . Wracając raz po raz myślami czuję miłe ciepło na sercu oraz cieszę się ,że postanowiłam sięgnąć właśnie po nią . Mimo to najbardziej zakochałam się w ostatnim tomie noszącym podtytuł ,,Przeznaczenie'' , możliwe dlatego , że wiedziałam ,iż zbliżam się do końca powieści i chłonęłam każde słowo . Tak czy inaczej z całą odpowiedzialnością polecam całą sagę ,,Klątwy Tygrysa", gdyż jest to bardzo przyjemna oraz niezobowiązująca lektura , która zadowoli zarówno te młodsze jak i nieco starsze czytelniczki .
Anjoai plusminus Linia koment
Zdecydowanie jedna z dwóch ulubionych serii fantastycznych EVER!
Pokochałam ją od drugiego rozdziału.
Pokochałam ją za egzotyczny klimat emanujący z niej niczym mocno pachnący kwiat.
Pokochałam ją za Rena, którego.. także pokochałam. :D
Pokochałam ją za niesamowitą przygodę wgłąb gorących Indii.
Pokochałam ją za sporą porcję wiedzy na temat mitologii hinduskiej.
Pokochałam ją za zupełnie nową odsłonę fantastyki bez wampirów, wilkołaków, smoków, ogrów i faunów.
Pokochałam ją.. i kocham dalej!
patrycja0901 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-18, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,70 książek :3,
Kocham całą serię przygód Kelsey, Rena i Kishana.
Sadu plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-09-17, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Kelsey jest zakompleksioną, kochającą książki nastolatką, która powoli wkracza w dorosłe życie. Przekonana, że nie osiągnie zbyt wiele i nigdy nie znajdzie miłości. Zaczyna pracę w cyrku, gdzie zaprzyjaźnia się... z tygrysem. Tu zaczyna się romantyczna powieść pełna magi. Kelsey okazuje się być wybranką. Musi uwierzyć we własne siły, i wykazać się odwagą, by odwrócić klątwę. Trudniejsze okazuje się jednak otwarcie się na uczucia, których całe życie unikała. Wspaniała historia pokazująca kulturę Indii, wierzenia legendy. Opowieść o własnym poczuciu wartości. Jedyne co mi przeszkadzało to podobieństwo do Zmierzchu , który był inspiracja autorki. Twierdze jednak, że ta historia jest lepsza.
wera_2002 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-04-14, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Najwspanialsza książka wszech czasów!
madi plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-02-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Bardzo fajna książka. Wciągnęła mnie.
PinkMiracle plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-05-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Od jakiegoś czasu interesowałam się tą książką, okładka była bardzo interesująca, zresztą opis również zachęcał do sięgnięcia po nią. I tak się właśnie stało.
Przyznam, że na początku byłam sceptycznie nastawiona, wręcz zniesmaczona wątkiem cyrku. Nienawidzę cyrków, nigdy do żadnego nie poszłam i nie mam zamiaru iść, a zwłaszcza jeżeli są tam przetrzymywane zwierzęta. Całe szczęście akcja z cyrkiem szybko minęła, co mnie niezmiernie uszczęśliwiło, i zaczęła się akcja.
Na początku była dość przewidywalna, aczkolwiek już później książka tak mnie pochłonęła, że nie zwracałam już na nic uwagi, w tym na lekcje, w których brałam udział tylko ciałem. Ogromny plus dla autorki za mity i legendy indyjskie, które były naprawdę ciekawe. Uwielbiam Indie i Bollywood, więc taka książka jest dla mnie czymś co muszę przeczytać. Oprócz tego, że zapragnęłam ujrzeć ekranizację tej książki, to autorka sprawiła, że mam wielką ochotę na wycieczkę do Indii i zwiedzenie tych wszystkich miejsc, które autorka opisała w tej niesamowitej historii, już nawet poprosiłam mamę, aby ugotowała curry. ;) Opisy były wciągające, aż czuło się jakby się tam było i oglądało te wszystkie stare świątynie. Książka jest porywająca i naprawdę trudno się od niej oderwać.
Główną bohaterką jest siedemnastoletnia Kelsey, która po ukończeniu liceum na dwa tygodnie znalazła pracę w cyrku. Poznała tam wielu nowych ludzi i tygrysa, z którym od razu zaczęła się 'dogadywać'. ;) Następnie akcja ruszyła i dziewczyna wraz z tygrysem wyjechała do Indii, gdzie miała za zadanie odwieźć tygrysa do Tygrysiego Parku. Niestety po drodze napotyka wiele trudności oraz tajemnicę, która zmieni jej życie na zawsze. Będzie dużo akcji, tajemnic oraz skrytych uczuć.
Autorka napisała naprawdę świetną książkę, która ukazuję nam inny kraj i kulturę od samego środka. Możemy poznać ciekawe legendy i mity, które zachęcą nas do zagłębiania się dalej w książkę i odkrywanie tajemnic razem z główną bohaterką i jej tygrysim przyjacielem.
Postacie są bardzo dobrze opisane, niemal czułam jakbym byłą jedną z nich i przeprawiała się przez dżunglę obok tygrysa. Podczas tej lektury wiele razy się uśmiechnęłam, nawet zaśmiałam się, nie wspominając już o łzach, które uroniłam, czy nawet smutku jaki odczuwałam poznając tę historię.
Mam ogromną nadzieję, że po premierze drugiej części uda mi się ją szybko złapać, bo naprawdę jestem ciekawa co będzie dalej.
martyna9706 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-23, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Zakochałam się od pierwszej strony. Książka ciekawa, momentami musiałam przerywać czytanie by wybuchnąć niepohamowanym śmiechem, co nigdy wcześniej mi się nie zdarzało. Na pewno przeczytam jeszcze raz, gdy będę miała wolny wieczór.
Nori plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-12-29, Ocena: 1, Na półkach: Przeczytałem,
Masakra! Męczyłam się nad tą książką jakbym czytała instrukcję obsługi w obcym języku. Ta książka jest tak naiwna i głupia, że nie dziwię się wydawcom, którzy nie chcieli jej wydać. Coś strasznego. Nie doczytałam do końca, nie dałam rady, a to mi się nie zdarza!
wera_2002 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-04-14, Na półkach: Przeczytałem,
Bez obrazy, ale jak możesz oczerniać tą wspaniałą książkę?!?!
Egzotyczne Indie, niezwykły romans w połączeniu z fantastyką tworzy coś cudownego! Może rzeczywiście perspektywa cyrku na samym poczatku moze zniechęcić do dalszego czytania, ale wszystko po to, aby Ren w końcu znalazł Kelsey! Nie pozwolę, aby ktoś mówił źle o mojej ulubionej książce! To arcydzieło, które jest jednocześnie zabawne i smutne, szcęsliwe i o złamanym sercu! Tygrysy to takie wspaniałe zwierzęta, a słownictwo autorki jest wprost niewyobrażalne! I wcale nie jest naiwna, a jak nie doczytałaś, to dlaczego komentujesz?!
wera_2002 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-04-14, Na półkach: Przeczytałem,
Bez obrazy, ale jak możesz oczerniać tą wspaniałą książkę?!?!
Egzotyczne Indie, niezwykły romans w połączeniu z fantastyką tworzy coś cudownego! Może rzeczywiście perspektywa cyrku na samym poczatku moze zniechęcić do dalszego czytania, ale wszystko po to, aby Ren w końcu znalazł Kelsey! Nie pozwolę, aby ktoś mówił źle o mojej ulubionej książce! To arcydzieło, które jest jednocześnie zabawne i smutne, szcęsliwe i o złamanym sercu! Tygrysy to takie wspaniałe zwierzęta, a słownictwo autorki jest wprost niewyobrażalne! I wcale nie jest naiwna, a jak nie doczytałaś, to dlaczego komentujesz?!
Tinger plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-13, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki,Przeczytane,
Kelsey znajduje pracę w cyrku, gdzie odwala brudną robotę. Lubi odpoczywać na sianie przy klatce pięknego białego tygrysa. Co się stanie, gdy okaże się, że ów tygrys jest tak naprawdę hinduskim księciem? Dziewczyna jedzie do Indii, by pomóc mężczyźnie stać znów się w pełni człowiekiem,
Juliette plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-07-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Przeczytane,
Wciągająca i zaskakująca lektura. Wprowadzenie legend hinduskich i umiejscowienie tam akcji oceniam zdecydowanie na tak. Dawno nie czytałam nic tak nowatorskiego. Zwroty akcji i moc fantastycznych wydarzeń był tym, czego potrzeba aby przykuć mnie na długie godziny. Z niecierpliwością czekałam na rozwój wydarzeń i szukałam odpowiedzi na liczne pytania. Jedynym minusem było dla mnie zachowanie głównej bohaterki pod koniec książki. Irytowała mnie i nie wydawała mi się autentyczna. Poza tym jednak książka naprawde mi się podobała i juz nie mogę się doczekać następnej części.
Polecam
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gosia45 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
weroNICA Linia koment
Przeczytane:2016-03-06, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,
alison2 Linia koment
Przeczytane:2015-06-30, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2015,
Edyta_S Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
oliwia1125 Linia koment
Przeczytane:2015-04-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
rose1992 Linia koment
Przeczytane:2014-11-20, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
natkazpietruszki Linia koment
Przeczytane:2015-01-04, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
glaadys Linia koment
Na półkach: Czytam,
brightwitch Linia koment
Przeczytane:2013-08-11, Na półkach: Przeczytałem,
Ruczek Linia koment
Przeczytane:2013-03-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
break
Okładka - Klątwa Tygrysa Imagines
Anna Todd
Okładka - Klątwa Tygrysa November 9
Hoover Colleen
Okładka - Klątwa Tygrysa Powiedzmt sobie wszystko
Jonathan Tropper
Okładka - Klątwa Tygrysa Vernon Subutex Tom 2
Virginie Despentes
Okładka - Klątwa Tygrysa Pełnia życia
Maciąg Agnieszka
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów