Recenzja redakcji granice.pl

Kolorowanki z naklejkami. Zwierzęta na wsi

praca zbiorowa

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2016-03-22
ISBN: 97883280-3135-7
Dodał/a recenzję: Magdalena Galiczek-Krempa

Kilkuletnie dzieci uwielbiają bawić się zabawkami przypominającymi zwierzęta, przeglądać książeczki, w których zwierzęta odgrywają ważne role bądź też kolorować i ozdabiać naklejkami zwierzęta, w  specjalnie w tym celu przygotowanych publikacjach. Stąd też ni dziwi fakt, że książeczek o sympatycznych czworonogach pojawia się na rynku księgarskim bardzo wiele, w dodatku w najprzeróżniejszych formach i wariantach.

„Kolorowanki z naklejkami. Zwierzęta na wsi” to kierowana do kilkulatków niewielka książeczka, w której maluchy znajdą całe spektrum wiejskich zwierząt. Od konia i krowy, poprzez świnki, koguty, kury i kaczki, aż po psy, koty i owce. Każde z tych zwierząt, częściej lub rzadziej można spotkać w wiejskich zagrodach i oborach czy też na pastwiskach. Konturowe rysunki, czekające na pokolorowanie przez małych odbiorców są czytelne i łatwe do uzupełnienia kolorowymi kredkami. Na wielu z nich znaleźć można pewne szczegóły, nie są to jednak drobiazgi znane z kolorowanek dla dorosłych. Rysunki są przyjemne w odbiorze, zwierzęta wzbudzą w małym czytelniku pozytywne emocje. Jedyną wadą kolorowanki jest fakt, że ilustracje nie zostały przygotowane przez zawodowego, profesjonalnego ilustratora, a wykorzystane z programu Shutterstock.

Uzupełnieniem kolorowanki są kolorowe naklejki, które należy umieścić w zaznaczonym w tym celu specjalnym miejscu, w sąsiedztwie ilustracji. Na naklejce zaprezentowano taki sam obrazek, jak ten, który należy pokolorować, z tą tylko różnicą, że naklejka jest kolorowa. Pozwoli to małym odbiorcom nieco się zainspirować gdy nagle zabraknie pomysłu dotyczącego koloru, jaki powinna mieć na przykład psia miska.

Poręczny, mały i lekki format książki sprawiają, że publikację każdy maluch może zapakować do małego plecaczka i razem z kredkami zabrać ze sobą. „Kolorowanki z naklejkami. Zwierzęta na wsi” mimo, że zupełnie pozbawione są tekstu – nie ma w książeczce nawet nazw określających kolejne zwierzęta – uczą cierpliwości i staranności, a także w pewnym stopniu pomogą rozwijać u dziecka kreatywność. Kolorowanki pozwolą ciekawie spędzić czas z dzieckiem i rozwijać jego zdolności manualne.

madak plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-22, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2016 roku,Książki dla dzieci,