Bad Cruz

Autorka ma świetne pióro. Nie czytałam innych książek ale znam pióro z antologii"Tabu". Ta książka z pozoru zapowiadała się na ciekawą historię, ale to nie będzie typowy romans. Autorka za duża dawka humory ukryła fajną historię.

Tennessee to młoda kobieta, która wychowuje samotnie syna. W ciąże zaszła jako 16-latka a tatuś dziecka uciekła gdzie pieprz rośnie. Winę za to wszystko zrzucona na nastolatkę, która uwiodła dobrze rokującego futbolistę i wmanewrowała w dziecko.  Roi co może pracując w knajpie i wychowując nastolatka, który jest bardzo odpowiedzialnym i dojrzałym młodym człowiekiem. Wspiera matkę we wszystkim i nie rozumie czemu mieszkańcy miasteczka wszystko, co złe widzą w Tennessee. Wszystko się zmienai gdy rodzina Nesse i narzeczonego jej siostry wypływa w rejs. To początek zmian w życiu kobiety. Czy będą to zmiany na lepsze?

Cruz to młody mężczyzna, który jest szanowanym lekarzem. Jego opinia jest nie naganą a on sam uznawany za najlepszą partię w mieście. Tylko on ma tego dość bycia idealnym. Kiedy jego brat się żeni i jego rodzice organizują rodzinny przedślubny rejs a przypadek sprawia, że on i Nessie trafiają na inny statek coś się zmienia. Tennessee podobała mu się od zawsze. Wspólny rejs staje się początkiem ich znajomości. Zbliżają się do siebe ale Nessie ma opory. Po tym jak została potraktowana przez Roberta nie chce mieć z mężczyznami nic wspólnego. Dopiero Cruz sprawia, że pozwala mu się do siebie zbliżyć ale z końcem rejsu znowu ucieka w swoją skorupę. Czy Cruzowi uda się zdobyć jej serce? Kto stanie im na drodze?

Historia bardzo ciekawa, z dość sporą ilością zabawnych momentów. Książka to taka lekka, choć ma mocne przesłanie, komedia romantyczna  z erotyką w tle. Oboje maja swoje doświadczenia. Nessie ma łatkę puszczalskiej, mimo że nie zrobiła nic złego. Ludzie traktują ja jak zło i pomiatają, zamiast ją wspierać. Jest piętnowana za samotne macierzyństwo, choć nie porzuciła syna. Ponosi też konsekwencje tego jak ludzie oceniają innych po pozorach. Nikt z mieszkańców nie ocenił źle Roba, choć miał swój udział w tej całej sytuacji. To on uciekł, zostawiając nastolatkę z bagażem w postaci dziecka. Bo przecież przed nim kariera a dziecko wszystko komplikuje. Tennessee ma także pozorne wsparcie ze strony rodziców i siostry. Jednak to tylko pozory, bo także jej rodzina nie stanęła na wysokości zadania. Kochają wnuka ale wg nich córka przyniosła im wstyd. Siostra  kocha siostrzeńca i to ona wspierała Nessie najbardziej ale ma żal do siostry, że przez nią nikt jej nie zauważa.
Cruz to młody mężczyzna, który ma dość bycia idealnym, mieszkańcem partia w mieście, bratem , synem . Ma dość rodziców, a zwłaszcza matki, która próbuje ustalać mu życie pod swoje dyktando a brat to lekkoduch, który sam nie wie czego chce. Dopiero dzięki rejsowi i Nessie i Cruz zaczynają pokazywać swoją prawdziwą twarz.

Historia poza tymi śmiesznymi momentami ma drugie oblicze. Postacie są świetnie wykrywane i całość czyta się rewelacyjnie. Głowni bohaterowie to kompletne przeciwieństwa a mimo to idealnie do siebie pasują. Polubiłam ich od razu. Pozostali bohaterowie od początku kreowani jako ci "dobrzy" a w rzeczywistości to oni byli tymi "czarnymi charakterami". Z pozatku bo na sam koniec zyskali na swojej przemianie. Zakończenie nieprzewidywalne i zaskakujące. Dodatkowo zabawne i nietuzinkowe. Polecam

Informacje dodatkowe o Bad Cruz:

Kup książkę Bad Cruz

Pretty Reckless
L.J. Shen0
Okładka ksiązki - Pretty Reckless

Panna Popularna i królowa szkoły ma wszystko, o czym Penn może tylko marzyć. W świecie Darii to nie pieniądze są problemem, ale wymyślanie nowych...

Rake. Boston Belles. Tom 4
L.J. Shen0
Okładka ksiązki - Rake. Boston Belles. Tom 4

Najbardziej niesławna bostońska femme fatale spotyka niebezpiecznie łagodnego Anglika, który przysiągł, że nigdy się nie ożeni. Emmabelle Penrose nie...