Odcienie czerni

😈Recenzja😈

Współpraca reklamowa z @wydawnictwoniezwykle

Premiera 10.05.2023

„Odcienie czerni” – Magdalena Szponar

Tym razem poznałam splątane losy Jaskółki i Roberta – brata Bystrego. To nie będzie kolorowa historia, tutaj znajdziecie wszystkie odcienie czerni. Bo czerń jest uniwersalna, ale każda emocja może przyjmować różną jego barwę.

Robert, zawodowy zabójca, niczego się nie boi, został wytresowany, bo wychowaniem tego nie można było nazwać. Lubi mieć kontrolę i gdy jej nie ma traci czujność albo wpada w wielki gniew. To co przydarzyło mu się w życiu, to go ukształtowało. Jego zachowanie dosyć mroczne i chłodne, a czasem psychiczne. Od pierwszych stron czuć jego złą aurę, która z czasem zaczyna słabnąć. Z jeden strony to bardzo zły facet, który nie cofnie się przed niczym, potrafi tylko niszczyć wszystko wokół siebie, ale z drugiej strony im bliżej się go poznaje, tym bardziej odczuwa się nić sympatii. Nie raz udowodni, że zależy mu na innych, jest w stanie zrobić dużo więcej niż by się ktoś po nim spodziewał.

Jaskółka to dziewczyna o wyglądzie anioła ale duszy i sercu diabła. Ucieka, walczy , kopie, nigdy się nie podaje. Chociaż nie wszystkie decyzję są dobre, to zawsze pokazuje jak bardzo jest zależy na niezależności. Kocha swoją rodzinę, ale marzy o wolności. Gdy musi spędzać czas z Robertem, czuje jakby była uwięziona w klatce. Nie może się na niczym skupić. Pragnie wolności za wszelką cenę. Dopiero z czasem zaczyna dostrzegać pewne rzeczy. Jest wstanie poświęcić siebie, swojej życie aby ratować kogoś kogo kocha. Wychowanie w rodzinie mafijnej wcale jej nie pomagało, ale ona i tak została wierna sobie, swojemu ciału i sercu.

Tych dwoje to dwa ognie, które nie chcą odpuścić. Każde walczy o to co kocha. Jednak ta walka czasem może się przerodzić w wiele bitew, których zakończeniem będzie wojna o wszystko. Miłość albo nienawiść. Wolność albo klatka. Strach albo niezależność. Tyle pytań a tak mało odpowiedzi. Autorka stworzyła relację toksyczną, ale pokazującą, że czasem trzeba spojrzeć na człowieka nie przez pryzmat jego życia, ale na samego niego. Miłość może się okazać lekarstwem na całe zło. Ale zło czasem karmi się tym i nie pozwoli na leczenie. To tylko od nich zależy, czy skorzystają z ofert leczenia, czy też zatracą się w bólu.
Jak zwykle dostałam historię od której nie mogłam się oderwać. Czytałam i czytałam. Pomimo, że mam tak mało czasu na wszystko, to do tej książki wracałam każdego wieczoru, aby dalej śledzić ich losy.
Występuje w niej wiele groźnych i niebezpiecznych akcji. Nie ma w niej łatwych i prostych spraw. Krew i przemoc dominuje. Krzywda psychiczna i fizyczna to nie nowość. Nowością za to jest rodzące się uczucie, które miało być uśpione i nigdy nie wyjść na jaw. Takie które nie miało się nawet pojawić, ale los chciał aby tak było.
Książka pełna emocji i różnorakich uczuć. Gniew, strach, złość, bezsilność, radość, miłość, ukojenie. Będziecie zdziwieni co jeszcze ta historia ma do zaoferowania. Gorąco polecam z całego serducha.
10/10❤️❤️

Informacje dodatkowe o Odcienie czerni:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2023-05-10
ISBN: 9788383206462
Dodał/a opinię: glinka_54_czyta

Zobacz opinie o książce Odcienie czerni

Kup książkę Odcienie czerni

Mikołaj w prezencie
Magdalena Szponar0
Okładka ksiązki - Mikołaj w prezencie

Świąteczna historia autorki Wbrew regułom! Mikołaj Cichy właśnie przeniósł się do Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie. Na tę decyzję wpłynęła przede...

Dumka na dwa koty
Magdalena Szponar0
Okładka ksiązki - Dumka na dwa koty

Ten strażak dobrze pamięta, że nie znosił pani weterynarz, kiedy byli nastolatkami. Cezary to najmłodszy chłopak z rodzeństwa Machów. W dodatku jedyny...