Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Koty i ich niezwykły świat

praca zbiorowa

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2013-03-04
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7660-598-2
Liczba stron: 40
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

Pochodzący sprzed 7500 roku p.n.e. grób kota z Cypru pozwala domniemywać, że już w tamtym okresie zwierzę to zostało udomowione, co miało miejsce na obszarze Żyznego Półksiężyca (pas ziem o większej żyzności w kształcie wielkiego półksiężyca, ciągnącego się od Egiptu poprzez Palestynę i Syrię do Mezopotamii). Wiązany z boginią Bastet (bogini miłości i radości życia), stanowił początkowo obiekt kultu. Dopiero w późniejszym czasie zaczęto go wykorzystywać do tępienia gryzoni. Nakładem wydawnictwa Jedność ukazała się kolejna z serii, interesująca książka Koty i ich niezwykły świat, w której czytelnik znajdzie odpowiedzi na wiele nurtujących go pytań, związanych z zachowaniem mięsożernego ssaka z rzędu drapieżnych. A więc… Panie i panowie, oto kot – pod każdym względem wyjątkowy! Poznajmy jego niezwykły świat…


Lektura łączy przyjemne z pożytecznym, bawi i uczy. Trzy kolejne działy, w których ujęto maksimum wiadomości to Zachowanie, Rasy oraz Ciekawostki. Taki podział jest najlepszą metodą na zrozumienie, przyswojenie i zapamiętanie wszystkiego, co nierozdzielnie związane jest z najpopularniejszymi zwierzętami domowymi na świecie. Przewracając kolejne kartki książki, czytelnik pozna sposoby komunikowania się kota z innymi kotami i ludźmi (głos, zachowanie, zapach), zaobserwuje cechy charakteryzujące kocięta, nauczy się doskonale rozpoznawać kocie emocje, a także zapatrzy się na jego występy akrobatyczne. Uśmiech wywoła widok różnorodnych poczynań kotów, dla których zabawa jest formą zaspokojenia instynktownej potrzeby polowania oraz utrzymania dobrej formy fizycznej i psychicznej.


Wiele uwagi poświęcono omówieniu wybranych ras, które podzielono na długowłose (istnieje ponad sto odmian kotów perskich), półdługowłose i krótkowłose, dodając również informacje odnoszące się do dzikich przedstawicieli rodziny kotowatych (dziki kot, puma, ryś, lampart, lew, tygrys, jaguar, gepard). Całość uzupełniono o informacje dziwne… ale prawdziwe czyli: kot w mitologii, japoński Maneki Neko, ofiary okrutnych przesądów, osiemnastowieczni ulubieńcy szlachty, wystawy kotów. Wspomnieć trzeba również o nich jako o prawdziwych bohaterach literackich, filmowych oraz legendarnych.


Książka Koty i ich niezwykły świat dostarcza przyjemnych przeżyć: sympatyczne pyszczki, prosząca się o pogłaskanie mięciutka sierść i zabawne zachowania kociąt sprawiają, że czytelnik wielokrotnie po nią sięga. Kolorowe ilustracje i rysunki doskonale uzupełniają treść. Atutami publikacji są również duży format, twarda okładka i gładkie kartki. Adresaci to mali i duzi, panie i panowie – wszyscy, których przyciąga widoczna w kocim spojrzeniu magia.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gosia45 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
katechetka Linia koment
Przeczytane:2013-03-23, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
break
Okładka - Koty i ich niezwykły świat Pieski. Naklejki Iskierki
Dorota Skwark
Okładka - Koty i ich niezwykły świat Bóg, królewna i księżniczki
ks. Marek Dziewiecki
Okładka - Koty i ich niezwykły świat Moja Biblia kropka do kropki. Boże Narodzenie
Christina Goodings
Okładka - Koty i ich niezwykły świat Jezus nam się narodził
Sophie Piper, Anne Yvonne Gilbert
Okładka - Koty i ich niezwykły świat Jezus malusieńki. Opowieść o Bożym Narodzeniu
Julia Stone, Dubravka Kolanovic
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów