Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Król lew. Książka z dźwiękami z filmu

praca zbiorowa

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Ameet
Data wydania: 2011-11-25
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-253-0943-5
Liczba stron: 50
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Justyna Gul

Królewicz Simba

Są takie bajki, które na długo zapadają w pamięć, a każde powtórne spotkanie z nimi jest jak spotkanie z przyjaciółmi. Pokazując dzieciom świat, niosą ze sobą pozytywne wartości, tłumacząc różnicę pomiędzy dobrem a złem oraz ukazując różne postawy wobec życia i stojących na drodze wyzwań czy problemów. Fenomen bajek wykorzystali też producenci filmowi, bowiem większość z nich przeniesiono na szklany ekran, by bawić nas, wzruszać do łez, a niekiedy nawet - straszyć. Mimo tego, równie często sięgamy po film, jak i po książkę, z przyjemnością przesuwając wzrokiem po imionach ulubionych bohaterów, dzielnych rycerzy, księżniczek, czy… lwów.


To właśnie zwierzęta są bohaterami bajki, którą zna prawie każde dziecko (a już na pewno każdy dorosły), czyli książeczki Król lew. Disneyowska produkcja teraz dostępna jest w serii „Czytaj i słuchaj”, zatem lekturze mogą towarzyszyć oryginalne dialogi i efekty dźwiękowe z filmu. Twarda oprawa i przepiękne, kolorowe ilustracje to kolejny atut tego wydania i nie trzeba wiele, aby pobudzona wyobraźnia przeniosła nas do Afryki.

 

Tam, na Lwiej Ziemi, czekają najwspanialsze zwierzęta Afryki, w tym nasz przewodnik - Rafiki, który opowie wciągającą historię niezwykłego lwa, mieszkańca tych terenów. Mowa o Simbie, lwiątku, synu króla Mufasy i jego żony, królowej Sarabi. Jego przyjście na świat pokrzyżowało plany Skazy, brata Mufasy, który liczył na prawo do tronu. Nie podziela on radości poddanych z narodzin spadkobiercy tronu i zrobi wszystko, aby dorastające lwiątko usunąć z drogi. Na rękę jest mu zatem zainteresowanie Simby pewnym bardzo niebezpiecznym miejscem, leżącym daleko poza granicami Lwiej Ziemi. Tam właśnie grasują hieny, w tym trzy najbardziej złośliwe - Banzai, jego partnerka Shenzi i śmiejący się Ed.

 

Wciąż szukające pożywienia zwierzęta aż zacierają łapy, kiedy na ich terenie pojawia się Simba, na dodatek ze swoją najlepszą przyjaciółką, Nalą. Jedynie towarzysząca im papuga Zazu ma szansę na ucieczkę. Całe szczęście, że w odpowiednim momencie zjawia się dzielny król Mufasa. Jednak jest ktoś, bardzo niezadowolony z interwencji władcy - jego brat. Musi bowiem znaleźć inny sposób na pozbycie się bratanka, a przy tym… samego króla. Czy chciwy i żądny władzy Skaza zrealizuje swój plan? Czy odwaga i czyste serce wystarczą, by pokonać zło?  Na tych wszystkich, którzy z Królem lwem spotykają się po raz pierwszy, czekają nie lada przeżycia, zaś ci, którzy z sympatycznym, choć naiwnym Simbą są już zaprzyjaźnieni, znów wiernie dopingować będą lwiątko w jego zmaganiach z życiem. Bajka, znakomita dla dzieci i uwielbiana przez dorosłych, pokazuje, że świat nie jest idealny i że jest w nim wiele zła oraz postaci pragnących krzywdy innych. Niezależnie jednak od tego, w jak ciężkiej jesteśmy sytuacji, zawsze warto kierować się zasadami prawości i szacunku oraz sercem. Odwaga, lojalność, obowiązkowość - to tylko niektóre z cech, które powinny stać się podstawą w naszym życiu, a w połączeniu z nadzieją mogą stanowić drogowskaz dla dziecka. Król lew jest bowiem najlepszym dowodem na to, że dobro zawsze zwycięża w walce ze złem. 

 

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów