Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Kto się boi pana Wolfea?

Hazel Osmond

Ocena ( 3 osoby )
5.0
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2012-06-05
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788378391708
Liczba stron: 440
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Justyna Gul

Hot boss

 

W życiu zawodowym można spotkać różnych przełożonych. Są despoci, przyznający sobie wyłączne prawo do decydowania o wszystkim, którzy zdominują każdego. Są krzykacze, dla których jedyną formą komunikacji jest podniesiony głos i niecenzuralne słowa. Niektórzy nawet nie ograniczają się do kontrolowania każdego kroku pracownika i zniżają się do przemocy fizycznej. Są też tacy, którzy są wybuchowi, ale… szalenie przystojni.


Nie ma chyba wątpliwości, z którym typem osobowości ma styczność Ellie Somerset, bohaterka zabawnej książki  Hazel Osmond. Kto się boi pana Wolfe`a? to doskonała propozycja do przeczytania w ramach relaksu, na chandrę i na zły dzień w pracy. Powieść przepełniona jest doskonałymi dialogami, ciętymi ripostami oraz romansem, zaś feromony buzują niemal na każdej stronie lektury, przyprawiając czytelników o mocniejsze bicie serca.


Ellie, pracująca jako copywriterka w prestiżowej agencji reklamowej Wiseman&Craster w Londynie, prowadzi ustabilizowane, choć nudne życie. Praca pochłania ją w zupełności, mimo tego, że mało kreatywny i asekuracyjny szef torpeduje wszelkie jej pomysły na innowacyjne kampanie reklamowe. Swoje żale zawsze może wylać na ramieniu swojego chłopaka, Sama, z którym związek wkroczył już w fazę na tyle poważną, że kolejnym krokiem powinien być ślub. Niestety, ostatnie miesiące są dla nich obojga wyjątkowo trudne, a zamiast romantycznych kolacji, namiętnych nocy i pierścionka zaręczynowego, na Ellię czeka tylko zmęczony pracą mężczyzna, który zasypia natychmiast po przyłożeniu głowy do poduszki. To wyczerpanie jest wynikiem nowego kontraktu w firmie Sama oraz konieczności dostarczania rozrywek niemieckim kontrahentom – przynajmniej w to chce wierzyć dziewczyna. Prawda w postaci półnagiej Niemki w hotelowym łóżku Sama spada na Ellię jak grom z jasnego nieba. I jak tu wierzyć mężczyznom? I jak tu jeszcze się zakochać?


Problemy w życiu osobistym przekładają się także na problemy zawodowe - szczególnie od momentu, kiedy szefem agencji został Jack Wolfe – mężczyzna o nienagannym wyglądzie, okropnym charakterze i rozwiązłym stylu życia. Jest on na dodatek tak bezczelny i impertynencki, że zwraca uwagę na image Ellie, wytykając jej brak troski o własny wygląd, w jej stylu ubierania się upatrując przyczyny stagnacji w rozwoju zawodowym. Naturalną reakcją każdej kobiety byłoby tutaj święte oburzenie. Tyle tylko, że dziewczyna doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jej przełożony wyjątkowo ma rację, a brak sex-appealu zarzucał jej już były chłopak. Na dodatek Ellie odkrywa, że Jack–pogromca pracowników może być także Jackiem - zmysłowym, namiętnym i wznoszącym ją na szczyty seksualności.


Gorący romans, jaki ich łączy, dla Ellie oznacza coś więcej niż tylko gorące noce. Chce ona poznać prawdziwą twarz mężczyzny, a nie tylko zimną maskę, jaką prezentuje w agencji. Nie przeczuwa jednak, że Jack panicznie boi się stałych związków, sabotując każdą głębszą relację, w jaką wchodzi. Za nałogowymi podrywami, brakiem zaangażowania i upokarzaniem kryje się jednak coś więcej niż tylko płytka natura szefa. Czy Ellie uda się odkryć tajemnicę ukochanego? Czy uda jej się rozwiązać zagadkę, zanim szef w panice przeniesie się do Nowego Jorku, a ona straci go bezpowrotnie?


Kto się boi pana Wolfe`a? to powieść z gatunku lekkich, łatwych i przyjemnych, które umilają wolny czas w podróży i podczas długich, jesiennych wieczorów. To także antidotum na zły humor, na codzienne kłopoty i problemy w związkach. To solidna dawka uśmiechu i relaksu, nawet pomimo dłużyzn i niepotrzebnych, niczego nie wnoszących do książki scen. Hazel Osmond stworzyła romans, o jakim marzy wiele pracownic, mających równie przystojnych co Jack szefów. Pomijając aspekt moralny i związek stanowiący naruszenie kultury organizacyjnej firmy, Kto się boi pana Wolfe`a? to książka, która choć na chwilę oderwie czytelników od rzeczywistości, pozwalając wierzyć, że taka miłość jest możliwa. Chociaż… kto powiedział, że nie jest?


 

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Magnolia044 Linia koment
Przeczytane:2013-12-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach:
lindi Linia koment
Przeczytane:2014-01-09, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane 2013 rok,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Kto się boi pana Wolfea? Duch z przeszłości
Joanne Harris
Okładka - Kto się boi pana Wolfea? Klucz do wieży
Gilbert Adair
Okładka - Kto się boi pana Wolfea? Marzyciele
Gilbert Adair
Okładka - Kto się boi pana Wolfea? Zachłysnąć się tobą. Najpiękniejsze wiersze i piosenki
Konstanty Ildefons Gałczyński
Okładka - Kto się boi pana Wolfea? Beria. Oprawca bez skazy
Françoise Thom
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów