Recenzja czytelnika granice.pl

Okładka - Kwiaty od Artiego
Kup Teraz

Kwiaty od Artiego

Bridget Asher

Ocena ( 5 osób )
3.8
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2009
Kategoria: Romans
ISBN: 9788375150582
Liczba stron: 269
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: figlarna24
Co należy zrobić, gdy kobieta dowiaduje się, że mąż, który przed ołtarzem obiecywał jej miłość, uczciwość i wierność małżeńską, zdradza? Czy powinna spakować się i odejść, a może trwać przy mężu i udawać niewiedzę? A , co jeśli żona odchodzi, ale dowiedziawszy się, że mąż umiera , to czy rzuca wszystko, wybacza mu i towarzyszy mu w ostatnich chwilach życia?
Nie wiem , co bym zrobiła, gdyby spotkał mnie taki dyshonor. Nie wie tego także Lucy, bohaterka powieści "Kwiaty od Artiego". Lucy jest zdradzaną żoną. Artie jej mąż, starszy od niej o osiemnaście lat w swoim życiu romansował z wieloma kobietami. Ślub ze śliczną, inteligentną Lucy nie zmienił jego  przyzwyczajeń. Gdy Lucy odkrywa, że Artie zdradzał ją w trakcie ich małżeństwa odchodzi i wciąga się w wir pracy. Jednakże kobieta dowiaduje się, że małżonek umiera na serce. Pod naciskiem matki wraca do domu i zmaga się z bolesnym uczuciem samotności, zdrady i niepewności.
Bohaterka pod wpływem alkoholu zaczyna wydzwaniać do kobiet, które współżyły z jej mężem i zaprasza je oto tymi słowami " Artie umiera. Kiedy życzy sobie pani pełnić wartę przy łożu śmierci?”. Ku jej zdziwieniu następnego dnia zjawia się jedna z wielu kochanek, która twierdzi, że Artie uratował jej życie. A to jeszcze nie koniec...

Jak zachowa się Lucy? Czy dzięki opowieściom kochanek dostrzeże coś więcej w mężu niż tylko zdrajce? Czy znajdzie nić porozumienie z kochankami męża? A może kobiety będą darły ze sobą przysłowiowe koty?
A, czy John nieślubny syn Artiego będzie chciał go zobaczyć przed śmiercią? Czy będzie w stanie wybaczyć ojcu lata nieobecności?

Jest to powieść typowo kobieca. Za tym stwierdzeniem przemawia przede wszystkim pomysł na fabułę. Zdrada, ból, rozczarowanie, a w tym kłębku uczuć mamy Lucy. Kobietę , która w miłości pokładała wszelkie nadzieje, by nagle dostać obuchem w "łeb" . Bohaterka na łamach powieści dzieli się z czytelnikiem swoimi uczuciowymi zawirowaniami. Uczucia, które ją trapią są wszelkiego rodzaju. Lawiruje między złością, miłością, gniewem, a współczuciem dla męża.

Sam Artie nie pełni w lekturze jakieś znaczącej roli. To Lucy i jej rywalki wiodą prym. To one ukierunkowują przebieg fabuły. To za ich pośrednictwem poznajemy charakter mężczyzny.

Przyznam, że z początku nudziła mnie ta lektura i dlatego dostała czwórkę. Wahałam się pomiędzy czwórką i trójką. Jednakże postanowiłam dać jeden punkcik więcej z racji pomysłu na fabułę, bohaterkę, która wbrew pierwszemu wrażeniu nie jest taka jednoznaczna i styl, który jest czasami, aż za prosty, ale mimo to czyta się szybko i sprawnie.

Podobało mnie się również to ,że jest to lektura bardzo życiowa i odzwierciadlające wiele aspektów z życia przeciętnego człowieka. Książka o przebaczeniu, miłości, zdradzie, kłamstwie , ale i o więzach między kobietami, które na pozór łączy tylko jeden mężczyzna. Ale czy na pewno?

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
jusia plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-12-13, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2013,
Czy warto wybaczyć mężczyźnie zdradę? Jak czuje się kobieta, która dowiaduje się, ze nie jest tą jedyną, że jej mąż nie potrafi oprzeć się żadnej?
W takiej sytuacji poznajemy naszą bohaterkę, która ucieka do swojego męża i całkowicie oddaje się pracy, ale pewnego dnia otrzymuje wiadomość, że jej niewierny, ciężko zachorował i zostało mu parę miesięcy życia.
Lucy wraca do męża aby zmierzyć się z własnymi uczuciami, aby je poukładać, być może wybaczyć, zrozumieć...
Na miejscu po wypiciu kilku drinków na życzenie własnego męża postanawia zadzwonić do wszystkich jego kochanek, co im mówi?
,,Artie umiera. Kiedy życzy sobie pani pełnić wartę przy łożu śmierci?"
Lucy myśli, że jej telefony pod wpływem alkoholu nie zrobią wrażenia.. myli się jednak, przyjeżdżają wszystkie.
"Kwiaty od Artiego" to opowieść o miłości, przyjaźni i przebaczeniu.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Antosia Linia koment
Przeczytane:2015-12-14, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
esia189 Linia koment
Przeczytane:2014-03-13, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
jolantasatko Linia koment
Przeczytane:2014-01-29, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,2012,
iwona-w Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Kwiaty od Artiego Perfekcyjne
Sara Shepard
Okładka - Kwiaty od Artiego Imagines
Anna Todd
Okładka - Kwiaty od Artiego November 9
Hoover Colleen
Okładka - Kwiaty od Artiego Powiedzmt sobie wszystko
Jonathan Tropper
Okładka - Kwiaty od Artiego Vernon Subutex Tom 2
Virginie Despentes
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów