Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Labirynt kości. 39 wskazówek

Rick Riordan

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Initium
Data wydania: 2012-04-24
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-62577-13-2
Liczba stron: 232
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Justyna Gul

Śmiertelny wyścig
„W jednej chwili jesteś sierotą, a w drugiej dowiadujesz się, że należysz do najpotężniejszego rodu w dziejach ludzkości”. Myślisz, że to niemożliwe? Muszę cię rozczarować, bowiem nie tylko jest to prawdopodobne, ale historia rodzeństwa Cahillów przekonuje, że niekiedy właśnie tak układają się losy i nawet w życiu nastolatków, oddanych na wychowanie złośliwej i skąpej ciotce Beatrice, wszystko może się zmienić. Mogą na przykład dowiedzieć się, że są krewnymi Benjamina Franklina, Eleonory Roosevelt, Harry’ego Houdiniego, Wolfganga Amadeusza Mozarta i innych słynnych ludzi: wizjonerów, artystów i światowych przywódców.
Pomyśleć tylko, że taką burzę w ich życiu rozpętał testament babci Greace, a raczej konkurs, który w nim ustanowiła. Nagrodą jest niezmierzone bogactwo - odkrycie sekretu długowiecznej potęgi Cahillów, jednak stawką, może być życie. O tym, w jak niebezpiecznej grze rodzeństwo zdecydowało się wziąć udział, możecie przekonać się podczas lektury „39 wskazówek” Ricka Riordana, książki, która według mnie detronizuje nawet samego Lemony`ego Snicketa i jego „Serię niefortunnych zdarzeń”. Tom pierwszy „Labirynt Kości” wciąga nas w wir pełnych niebezpieczeństwa przygód i wędrówek po świecie w poszukiwaniu kolejnych kluczy do rozwiązania zagadki. A wszystko to przez jedną starszą panią, która zapisem testamentu uruchomiła machinę zdarzeń, które mogły oznaczać początek końca ludzkiej cywilizacji.
Tylko nieliczni z przedstawicieli czterech gałęzi rodu zostali wybrani do uczestnictwa w grze, tylko oni mogli odnieść sukces w „najpotężniejszym, najbardziej niebezpiecznym przedsięwzięciu wszechczasów”.  Aby stać się uczestnikiem gry musieli poświęcić swój spadek - milion dolarów, z pełną świadomością, że zwycięży tylko jedna drużyna, a zadanie będzie wymagało połączenia trzydziestu dziewięciu wskazówek rozrzuconych po całym świecie. Początkiem gry będzie pierwsza wskazówka, otrzymana od notariusza, dalej jednak każda z drużyn będzie zdana wyłącznie na siebie. Droga do największego skarbu na świecie jest wybrukowana licznymi przeszkodami, a siedem drużyn, które podjęły wyzwanie, oprócz poszukiwania skarbu zrobi wszystko, by wyeliminować się wzajemne.
Czy jedenastoletni Dan, którego do tej pory jedynym zajęciem było zbieranie kart baseballowych i autografów słynnych przestępców i jego trzy lata starsza (i chorobliwie nieśmiała) siostra Amy poradzą sobie nie tylko z wyzwaniem, ale i z chciwą i bezwzględną rodziną?
Do rozwiązania zagadki może doprowadzić ich wiele dróg, wszędzie też mogą szukać ukrytych wskazówek do odnalezienia kolejnych kluczy. Podążając śladami Benjamina Franklina rodzeństwo odnajdzie pierwszą wskazówkę, ukrytą w tomiku wierszy, w którym ręką ich matki została nakreślona tajemnicza wiadomość: „Labirynt kości”. Kolejne tropy prowadzą ich do Instytutu Franklina, następnie do … Paryża. W ślad za nimi podąża jednak grupa zdesperowanych rywali, którzy nie zawahają się podłożyć bomby czy wstrzyknąć im trucizny. Z każdą chwilą (stroną) gra staje się coraz bardziej emocjonująca.
„39 wskazówek” Ricka Riordana, to jedna z najlepszych książek dla młodzieży ostatnich lat. Każdy kto, przystąpił do gry wraz z rodzeństwem Cahillów z pewnością przyzna mi rację, bowiem w książce nie tylko emocje sięgają zenitu, ale nigdy wcześniej nie dowiedziałam się tylu fascynujących rzeczy o Franklinie. Autor poddając nas presji czasu i uświadamiając nam, jaka jest stawka, a także jakie ponosimy ryzyko, schwytał nas w pułapkę swojej książki. Jedyną jej wadą, jest to, że na drugi tom przyjdzie nam poczekać, chociaż (uwaga: wiadomość dla wielbicieli gier!) 39 wskazówek możemy szukać dalej sami za pośrednictwem strony www.the39clues.pl. Uciekam zatem, bowiem przede mną drugi etap konkursu  i kolejna wskazówka - tym razem w Wiedniu. Do zobaczenia zatem w wirtualnym świecie.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów