Recenzja czytelnika granice.pl

Kup Teraz

Lepszy byłby martwy

Douglas Corleone

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2013-10-14
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7229-346-6
Liczba stron: 400
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Agnieszka Chmielewska-Mulka

Simon Fisk to były pracownik agencji federalnej US Marshals Service. Obecnie pomaga odzyskiwać dzieci, które zostały porwane przez rodziców w separacji, którym odebrano prawa rodzicielskie. Detektyw ma jedną zasadę: nie podejmuje się prowadzenia spraw dziwnych przypadków porwań. Nadal nawiedzają go koszmary wywołane uprowadzeniem własnej córki 10 lat temu, która nie została odnaleziona do dnia dzisiejszego i późniejszym samobójstwem żony.
Jednak gdy 6-letnia Lindsay Sorkin znika z pokoju w hotelowego w Paryżu francuska policja stawia naszemu bohaterowi ultimatum: może spędzić rok w więzieniu za nie do końca legalne działania podczas prowadzonej ostatnio sprawy lub może rozpocząć współpracę z nimi, aby odnaleźć Lindsay. Więc Simon przystaje na ich propozycje nie do odrzucenia i od tego momentu próbuje rozwikłać zagadkę jej zniknięcia. Podążanie według poszlak prowadzi go przez cały kontynent, poprzez bogate kluby i podejrzane miejsca w przerażającym świecie międzynarodowych intryg... Jaki jest powód porwania Lindsay? Kto i dlaczego ją uprowadził?
Jego śledztwo zabierze nas w podróż z Paryża do Niemiec, Polski, Ukrainy, Białorusi i Rosji. Będzie musiał ścigać się z czasem, aby uratować dziecko, zanim będzie za późno. W trakcie śledztwa nasz bohater szybko się nauczy, że nie wszystkim można ufać. Na swojej drodze spotka złodziei, gangsterów, skorumpowanych prawników i policjantów.
Simon to bardzo rozbudowana postać. Jego ból i żal po stracie córki i późniejszym samobójstwie żony są namacalne. Bohater jest nad wyraz moralny, niweluje nieuzasadnioną przemoc i śmierć do minimum. Jest bardzo wrażliwym człowiekiem. Jego jasność umysłu i procesów myślowych jest zdumiewająca. To skupiony, zdyscyplinowany, systematyczny, dokładny i skrupulatny mężczyzna. Jak orzeł dostrzega najdrobniejsze szczegóły, a jego logika sprawia, że łączy fakty z niezwykłą precyzją.
Autor stworzył wyjątkowo skomplikowaną fabułę z szybkimi zwrotami akcji. Corleone rozumie jak mieszać składniki aby uzyskać udany thiller. Umiejętnie wplótł w fabułę tematy trudne. Pisarz posiada ogromną wiedzę na tematy, które porusza. Nie boi się szczerości. Momentami jest nawet dowcipny.
Utwór jest pełen tajemnic, bardzo wciągający. Trzyma czytelnika w napięciu do końca. A na końcu zaskakuje niespodziewanym zakończeniem. Zdecydowanie polecam tą książkę każdemu, kto lubi podnoszącą ciśnienie lekturę.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
bambi12 Linia koment
Przeczytane:2014-03-08, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
glaadys Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
jurata Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów