Recenzja czytelnika granice.pl

Kup Teraz

Lew. Uaaau, uaaau. Książeczka z dźwiękiem

praca zbiorowa

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2007-11-07
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788-3111-05232
Liczba stron: 10
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: mrowka

Kiedy złapie się lwa za łapkę – do czego zresztą zachęca napis na lewej dłoni maskotki – rozlegnie się dźwięk, niby to odgłos wydawany przez pluszaka. No chyba że wyczerpie się bateryjka, ukryta w brzuchu lwa – wtedy zabawka przestanie mruczeć, bo nie ma jak dostać się do środka. Ale lwi ryk to nie jedyna atrakcja, jaka zapewnia „książeczka z dźwiękiem”. Wystarczy bowiem odczepić rzep na brzuszku lwa, żeby poznać całą historyjkę, przedstawioną na „kartkach” z materiału.

 

Bohaterem zwięzłej opowieści jest oczywiście lew (trudno, żeby maskotka przedstawiająca lwa proponowała relację z życia innego zwierzątka). Lew z bajki idzie do przedszkola i jest tym faktem zachwycony, bo czeka go lekcja plastyki. Nasz bohater nie może się wprost doczekać, kiedy będzie mógł zasiąść z kolegami (zebrą i hipopotamkiem) przy wspólnym stole, wymieniać się farbami i tworzyć piękne obrazki. W końcu malowanie to jest to, co lwy lubią najbardziej! A co pojawi się na rysunku, który lew podaruje swojej dumnej z syna mamie? To już niespodzianka dla małych odbiorców. Historyjka lwa opowiedziana na sześciu materiałowych stroniczkach. Każda z nich aż kipi od kolorów.

 

Zarówno tło, jak i bohaterowie bajeczki – są przedstawione w bardzo nasyconych przyciągających uwagę barwach, ale mimo kontrastowych często zestawień ma się wrażenie harmonii. Nic tu nie razi, a poszczególne rysunki spodobają się maluchom właśnie dzięki tym nieprzełamywanym pośrednimi odcieniami, nieprzygaszonym kolorom. Także same postacie zaprezentowane zostały w sposób budzący sympatię: młode zwierzątka mają miłe i zawsze uśmiechnięte mordki, nasz lew – dzięki charakterystycznej minie – od razu kojarzy się z trzymaną w ręku maskotką.

 

Po zapoznaniu się z przygodami zwierzaczków można książeczkę zamknąć i z powrotem zaczepić na lwim brzuszku rzep – w dowolnym miejscu, bo bez trudu da się przymocować na specjalnym materiale. W ten sposób na powrót uzyskamy maskotkę – towarzysza zabaw i kolejnych przygód. Sam lew też może się podobać: mięciutki, wykonany z przyjemnych w dotyku materiałów, z uśmiechniętym pyszczkiem i starannie przystrzyżoną grzywą, przypomina zwykłą maskotkę. Potrafi siedzieć bez podparcia i myślę, że zachwyci dzieci – nawet kiedy nie będzie już chciał wydawać z siebie głosu.

 

Dom Wydawniczy Bellona postawił na niecodzienne połączenie książeczki i zabawki. Na pewno pozwoli to na zainteresowanie dzieci rozmaitymi opowieściami – i pobudzi ich wyobraźnię, bo tym razem bohatera krótkiej bajki otrzymują razem z samą historyjką. Każda metoda na zapoznawanie maluchów z książeczką jest dobra, a pluszowy przyjaciel z pewnością nie znudzi się szybko i zapewnia zabawę na długie godziny.

 

Izabela Mikrut

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów