Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Magiczne królestwo. Świąteczny zamek

Rosie Banks

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: HACHETTE
Data wydania: 2012-11-04
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7739-973-6
Liczba stron: 200
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Katarzyna Krzan

Trzy nastoletnie przyjaciółki: Jaśmina, Zuzia i Ela są w posiadaniu magicznej szkatułki, która ma niezwykłą moc przenoszenia do Magicznego Królestwa, gdzie dziewczynki przeżywają cudowne przygody.

 

Tym razem dziewczynki spotykają się w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia w domu jednej z nich, by odbyć kolejną podróż do Magicznego Królestwa. Gdy zjawiają się na miejscu, okazuje się, że Świąteczny Zamek, w którym zwykle król Wesołek organizuje świąteczne przyjęcie, jest w niebezpieczeństwie. Jego zła siostra chce pokrzyżować wigilijne plany i zepsuć wszystkim święta. Rzuca magiczne zaklęcie, które powoduje, że do Zamku nie można się w żaden sposób dostać! Cały obrośnięty jest trującym bluszczem. A bez zapalenia gwiazdki na świątecznej choince, znajdującej się w środku, całe przyjęcie nie będzie się mogło rozpocząć. Wszyscy są załamani. Na szczęście z bajkowymi syrenkami, jednorożcami, kucykami i wróżkami są nasze rezolutne przyjaciółki, które znajdują sposób na dostanie się do środka…

 

Nie będzie to łatwe zadanie, ale przecież trzeba spróbować. Święta muszą się odbyć, a Mikołaj musi dostarczyć prezenty dla wszystkich. W tym także dzielne przyjaciółki będą musiały mu jakoś pomóc. Najpierw jednak wrócą do swoich domów, by w gronie rodzinnym spędzić święta. Okazuje się bowiem, że czas, tak bogaty w wydarzenia, spędzony w Magicznym Królestwie, w naszym świecie trwa zaledwie niespełna jedną minutkę.

 

Cała opowieść składa się z dwóch części. Pierwsza dotyczy Wigilii, a druga - Bożego Narodzenia. Całość doskonale tworzy świąteczny nastrój - tak, jak to sobie mogą wymarzyć tylko małe dziewczynki. Jest tu bowiem wszystko, co lubią najbardziej: dużo różu, błyszczących gwiazdek, uśmiechniętych postaci, kucyków, wróżek, confetti i upominków. Raj dla młodych panienek, marzących o magicznych świętach. Zdecydowanie można polecić tą książeczkę dziewczynkom. Te, które umieją już czytać, znakomicie poradzą sobie z dużą, wyraźną czcionką. Rodzicom czytającym zaś lektura minie szybko i będą mogli podzielić ją na kilka wieczorów, mając pewność, że sny córeczki będą miały spokojne i kolorowe. Zaletą książki jest ładne wydanie i przyjemne ilustracje, które dobrze korespondują z treścią. Każda dziewczynka z pewnością marzyć będzie o takiej magicznej szkatule, która ma moc przenoszenia do zupełnie innego, piękniejszego świata, pełnego dobrych postaci i niezwykłych przygód.

 

 

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów