Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Mama Mu na drzewie i inne historie

Jujja Wieslander

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Zakamarki
Data wydania: 2013-05-08
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7776-039-0
Liczba stron: 104
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

Nawet dziecko potrafi wymienić różnice pomiędzy krową a wroną. Najmniejszych trudności nie sprawia mu scharakteryzowanie bydła domowego, całkowicie odmiennego od ptaków. Wynika z tego, że absolutnie nie da się postawić znaku równości pomiędzy wielkimi, łaciatymi zwierzętami, których miejsce jest w oborze lub na pastwisku a szybującymi w powietrzu ptakami, posiadającymi skórę szczelnie powleczoną piórami, przednie kończyny przekształcone w skrzydła, szczęki bez zębów okryte rogowym dziobem, lekki i mocny szkielet oraz czterodziałowe serce. O przyjaźni pomiędzy dwoma całkowicie różnymi zwierzętami opowiada jednak Jujja Wieslander w książeczce Mama Mu na drzewie i inne historie.


Już w pierwszej chwili młody czytelnik staje oko w oko z sympatyczną Mamą Mu, która – co jest wyjątkowo zastanawiające – wdrapała się na sam szczyt drzewa. Nie przeraziły jej wysokość ani rozpościerający się wokoło rozległy widok. Przeraził się natomiast przyjaciel Mamy Mu, Pan Wrona, ponieważ w głowie nie mieściły się mu niespotykane wyczyny krowy i bezustannie dawał temu wyraz, głośno kracząc i narzekając. Zresztą bez jego krakania i narzekania szara codzienność byłaby pozbawiona pikanterii. A bez niej – jak wiadomo – życie wiele straciłoby ze swego uroku. Rozpoczęta w komiczny sposób przygoda z drzewem jest przedsmakiem tego, co kryje się na kolejnych stronach opowieści.


W książeczce znalazło się dziesięć historyjek. Wszystkie zaliczyć można do tych, które czyta się jednym tchem. W każdej z nich Mama Mu i towarzyszący jej Pan Wrona zmuszeni są do przeżywania zabawnych przygód. A przyznać trzeba, że jest się z czego pośmiać. Czytelnik dowie się, dlaczego Pan Wrona spędził noc na kurzej grzędzie. Wraz z Mamą Mu wpatrzy się w cudownie zachodzące słońce. Będzie miał okazję obejrzeć „wronie zoo” oraz poćwiczyć na wyścielonej świeżą słomą podłodze obory. Zasmakuje mu placek z boczkiem, a także przekona się, co to znaczy mieć prawdziwego przyjaciela. O tym, co działo się dalej i jakie pomysły rodziły się w głowie krowy o wyjątkowej wyobraźni, młody czytelnik dowie się z publikacji Wydawnictwa Zakamarki.


Książeczka Mama Mu na drzewie i inne historie adresowana jest do dzieci młodszych. Kolorowe ilustracje autorstwa Svena Nordqvista dodają jej uroku, natomiast twarda okładka pozwala na korzystanie z lektury bez ograniczeń. Ponieważ Mama Mu i Pan Wrona to przykład pozytywnych relacji, rodzice oraz wychowawcy znajdą w lekturze doskonałą pomoc dydaktyczną, służącą wyjaśnianiu zasad, jakimi należy się kierować w życiu.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gosia45 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
katechetka Linia koment
Przeczytane:2013-07-13, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów