Recenzja książki: Medycyna energetyczna dla kobiet

Recenzuje: Justyna Gul

Żyć zdrowiej, żyć lepiej

Medycyna energetyczna nie jest nowym zjawiskiem - istnieje ona od czasów, gdy ludzie zaczęli pracę z energią, która nas otacza, nauczyli się wykorzystywać ją i „oswajać”. Leczenie energetyczne przez lata ewaluowało, przybierając różne formy, ale dopiero w ostatnim stuleciu nastąpił prawdziwy jej rozkwit.

Musimy pamiętać, że to, co postrzegamy jako ciało fizyczne, również jest energią. Zazwyczaj bowiem ograniczamy nasze doświadczenia postrzegania do tego, co zostało nam wpojone, co można dotknąć czy zbadać. Dopiero świadomość, że istnieją inne możliwości interakcji niż te doświadczane zwyczajowo, rzuca inne światło na medycynę bioenergetyczną. Jest to chyba najprostsza z istniejących technik, a jednocześnie przyjemna, nieinwazyjna i skuteczna - mówi dr n. med. Christiane Northrup w przemowie do książki Medycyna energetyczna dla kobiet. Techniki przywracania harmonii w meridianach Donny Eden i dr Davida Feinsteina, wydanej przez Studio Astropsychologii. Książka oferująca techniki leczenia problemów zdrowotnych, które oparte są na wewnętrznej energii każdego z nas, powinna znaleźć się w każdej bibliotece i być stosowana nie jako alternatywa, ale jako uzupełnienie tradycyjnych form leczenia. Swoich problemów nie oddajemy w ręce szarlatanów, tylko specjalistów w tej dziedzinie - Donna Eden jest bowiem pionierką medycyny energetycznej i już od ponad trzydziestu lat naucza, jak pracować z systemami energetycznymi ciała, by odzyskać naturalną zdolność samoleczenia. David Feinstein jest natomiast psychologiem klinicznym, a wspólnie stworzyli oni poradnik, będący fascynującym wprowadzeniem do tematu, który przekonuje nas, że można mieć wpływ na własne zdrowie dzięki umiejętnemu zarządzaniu energią.

Podczas lektury książki będziesz miała okazje przekonać się, że mądrość ciała nie jest pierwotnie zawarta w neuronach, lecz w polu energetycznym, mobilizującym komórki do działania i koordynującym służące zachowaniu zdrowia strategie funkcjonowania narządów - jak pisze Donna Eden. Autorka tłumaczy, że energia jest żywym, wibrującym fundamentem istnienia i naturalnym samouzdrawiającym lekarstwem dla ciała. Stosowanie medycyny energetycznej ożywia ciało i dusze, odnawia naturalną witalność organizmu, bowiem jest nauką i sztuką optymalnej pracy z energią, służącą jak najlepszemu funkcjonowaniu ciała i umysłu. By to było jednak możliwe, autorzy zaproponują proste ćwiczenia, z których większość wymaga poświęcenia zaledwie kilku minut dziennie, a dołączone zdjęcia i czytelny opis pozwalają na ich wykonanie w zaciszu własnego mieszkania.

Medycyna energetyczna dla kobiet porusza te kwestie, które są problemem wielu, jeśli nie większości kobiet, czyli zaburzenia gospodarki hormonalnej, zatem poprzez poruszanie energii ciała nauczymy się, jak można bezpośrednio wpływać na wytwarzanie hormonów. Autorzy podkreślają, że mocną stroną medycyny energetycznej jest to, że proponowane przez nią metody są dostosowane do indywidualnych potrzeb każdej z nas. W książce znajdziemy zatem techniki, które możemy stosować podczas całego cyklu miesięcznego, by złagodzić ból w trakcie miesiączki i stłumić PMS. Jako, że medycyna energetyczna dostarcza narzędzi do odkrywania nieprawidłowości funkcjonowania organizmu oraz korygowania ich, możemy sprawić, że za sprawą dotykania, masowania lub ostukiwania określonych punktów ciała uwolniona zostanie energia seksualna. Poznamy też techniki energetyczne służące wzbogaceniu odczuć seksualnych i uzdrawianiu ran oraz wzmacnianiu poczucia bezpieczeństwa, a autorka wyjaśni także zasady blokad fizycznych, które utrudniają zajęcie w ciążę. W kolejnych rozdziałach przeczytamy o menopauzie, która jest zmorą wielu kobiet, a doskonaląc się w rozważeniu energii, możesz skorzystać z takich darów menopauzy jak: poczucie mocy, niezależność oraz wolność od przymusu spełniania potrzeb innych osób i realizowania ich pomysłów na twoje życie. Dowiemy się także, jak zarządzać wagą ciała, bowiem medycyna energetyczna odnosi sukcesy również i na tym polu.

Stosując polecane w Medycynie energetycznej dla kobiet metody, narzędzia i ćwiczenia, będziemy stopniowo rozwijały wrażliwość na otaczającą nas energię, a dzięki pracy z tymi systemami energetycznymi krok po kroku polepszać będzie się stan naszego zdrowia i jakość życia.

Kup książkę Medycyna energetyczna dla kobiet

Zobacz opinie o książce Medycyna energetyczna dla kobiet
Medycyna energetyczna dla kobiet
Donna Eden, Dr David Feinstein