Recenzja czytelnika granice.pl

Kup Teraz

Medytacja dzień po dniu

Christophe Andre

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2013-11-20
Kategoria: Albumy
ISBN: 9788375546552
Liczba stron: 304
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: figlarna24
Nowy rok zaczął się zawirowaniami, zmianami i realizacją wyznaczonych celi. W głowie mam kłębowisko myśli. Istny harmider. Dlatego jednym z celi na ten rok jest odszukanie spokoju ducha poprzez sztukę medytacji oraz ćwiczenia yogi.

W tym celu szukam pozycji , które wspomogą mnie w moich działaniach. Oprócz zajęć praktycznych potrzebne jest "umysłowe" rozeznanie tematu.  I tak więc , w mojej biblioteczce znalazła się  pozycja pt. "Medytacja dzień po dniu" , autorstwa Christophe Andre.
 
Christophe Andre praktykuje medytację od wielu lat. Stosują ją w celach leczniczych w szpitalu św. Anny w Paryżu. Prowadzi grupy medytacyjne, żeby pomagać pacjentom w uwolnieniu się od udręk dnia codziennego. Jest autorem takich bestsellerów jak:" .Niedoskonali, wolni, szczęśliwsi" .
 
Ci z was , którzy mieli już okazję czytać , podczytywać czy zaledwie oglądać  podobne pozycje, które oscylują w granicach tejże tematyki, to mogą oczami wyobraźni domyślić się jaka to pozycja. 

Ale tu was zdziwię, że jest to książka , która mnie samą zaskoczyła. Zaskoczenie było tym większe, że elementy medytacyjne były omawiane na podstawie fotografii największych dzieł malarstwa.
Tak , tak dobrze czytacie. Autor podzielił swoją książkę na cztery rozdziały i w każdym przedstawia najważniejsze elementy i aspekty związane z medytacją. Każde zagadnienie jest opatrzone malowidłem sławnego malarza.

I tak przykładowo lekcja odnośnie zrozumeinia , akceptacji , tego, co jest zostało omówiona na przykładzie obrazu "Zwiastowanie" Antonello da Messina.  
Najpierw autor omawia malowidło pod względem interpretacji, by kolejne jego elementy rozczłonkować i dostrzec w nich  elementy medytacyjne , czyli moment , gdy Najświętsza Panienka duma nad znaczeniem słów księgi . Bohaterka obrazu myśli, duma, czuje i zwraca się ku wnętrzu , by zrozumieć to, co do niej dociera z zewnątrz.

Akceptacja każdego faktu i wydarzenia, które nas dotyczy znajdziemy w sercu uważności. Nie znaczy to ,że mamy bez oporów się poddawać losowi. O nie. Musimy się nauczyć akceptacji tego co jest nieuniknione, i uderzy bezpośrednio w nasze jestestwo
 
 Jak już wspomnienia lekcji jest 25 , a każda z nich porusza inny temat. Czytelnik zaczyna swoją podróż od podstaw , czyli oddechu, pozycji ciała, odczuwania, wyciszania itp, by pod koniec książki przejść na wyższy pułap świadomości np. odnośnie wartości i konieczności kontemplacji i wyławiania ze uczucia miłości .
A wszystko jest przedstawiona językiem i stylem, jakby zupełnie w oderwaniu od wymiaru nauczania, a raczej zapoznania, zachęcenia, a sztuka malarstwa ma na celu złagodzenie poczucia, iż coś jest nam narzucane , wymagane do pełnej spójności ducha i ciała.
 
 Dodatkiem wydawcy jest płyta pomagające w praktykowaniu medytacji. Lektorką płyty jest aktorka Małgorzata Braunek , która nie ukrywa , że medytacja pomaga jej w walce z chorobą nowotworową.

Jest to ciekawa pozycja i myślę , że będą nim zainteresowane osoby tematyką medytacji, czy yogi.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
figlarna24 Linia koment
Przeczytane:2014-01-17, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów