Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Miej odwagę kochać

Stephen Kendrick, Alex Kendrick

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Nowa Proza
Data wydania: 2011-01-26
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7534-037-2
Liczba stron: 336
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Justyna Gul

Pracując nad miłością

I nie opuszczę Cię, aż do śmierci - to przyrzeczenie składane na ślubnym kobiercu zbyt często okazuje się być tylko elementem formuły, nie rodzącym żadnych moralnych zobowiązań. W zderzeniu z brutalną rzeczywistością i szarością dnia codziennego miłość okazuje się być krucha, a podstawy, na których została wzniesiona - iluzoryczne.
„Miej odwagę kochać” to czterdziestodniowa podróż, w którą Stephen Kendrick i Alex Kendrick zabierają mężów i żony, pomagając im zrozumieć miłość oraz praktykować ją każdego dnia na nowo. Książka jest wyzwaniem rzuconym parom, a podjęcie wewnętrznego zobowiązania do pracy z nią może całkowicie odmienić życie i małżeństwo.

Decydując się na pracę nad sobą, swoim postępowaniem, musimy być świadomi, że będzie to proces, czyli sekwencja mniej lub bardziej (a raczej bardziej) skomplikowanych i wymagających poświęcenia czynności, których efekty mogą być oszałamiające. Podjęciu tego trudu powinno przyświecać przekonanie, że związek małżeński jest pięknym i bezcennym darem łagodzącym samotność, zwiększającym naszą skuteczność i pozwalającym czerpać radość z życia. Poprzez złożenie ślubów potwierdzamy „potrzebę naszego rozwoju i umiejętności radzenia sobie z własnymi problemami i egoizmem dzięki pomocy udzielanej nam przez partnera”. Małżeństwo oznacza jednak także obowiązki i starania, a podróż ku jego doskonaleniu wymaga odwagi.
Stephen i Alex Kendrick sugerują, by zamiast podążania za głosem serca podjąć świadomy wybór prowadzenia własnego serca w kierunku tego, co jest dla nas najlepsze w perspektywie dłuższego okresu czasu. Każdy dzień podróży - jeśli zdecydujemy się na towarzystwo autorów w roli przewodników - zawiera trzy niezwykle istotne elementy. Omawia on aspekt miłości, zatem musimy otworzyć się na prawdziwe rozumienie jej koncepcji, a wtedy otrzymamy konkretne Akty Odwagi w Miłości, które wykonamy dla współmałżonka, a także miejsce w dzienniku, by notować rzeczy, które będziemy przyswajać oraz by zapisywać reakcje partnera.
Każdego dnia - od pierwszego do czterdziestego - autorzy będą przekonywać, że „miłość naprawdę działa” i, że jest „najpotężniejszym czynnikiem motywującym ludzi”. Akty odwagi, czyli zadania do zrealizowania mają pomóc w pełni tą miłością się cieszyć i ją pielęgnować, zaś opisywanie obserwacji skutkować będzie refleksjami i głęboką analizą swojego stanu emocjonalnego.
Do książki dołączone są dodatki, które wzmocnią nas podczas dzieła, którego się podęliśmy. To „Przeszkody oraz Klucze do Skutecznej Modlitwy”, „20 pytań do Twojego współmałżonka”, „Słowo Boże w moim życiu” oraz „Prowadzenie serca”. Kierując się słowami Króla Salomona: serce mędrca zwraca się ku prawej stronie, a serce głupca ku lewej (Księga Koheleta czyli Eklezjastesa 10:2) prowadźmy to serce ku miłości, by trwała uszczęśliwiając nas codziennie. Jeśli nie jesteś dzisiaj zakochany w swojej małżonce, być może powodem tego jest fakt, że (…) przestałeś inwestować w nią swój czas i energię - piszą Stephen i Alex Kendrick. Posługując się Słowem Bożym, starymi prawdami mądrościami, udowodnią nam, że o miłość warto jest walczyć. "Miej Odwagę Kochać” to poradnik będący prawdziwą strategią walki o trwałe uczucie, na tyle silne, by budować na nim związek małżeński, póki „śmierć was nie rozłączy”.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
mysha plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-03-18, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Wspaniała i niezwykła książka! Dostaliśmy ją z mężem od mojej siostry w dzień ślubu. Bardzo umocniła nasze małżeństwo, pomogła przetrwać ciężkie chwile i odkryć piękno wspólnego życia. Naprawdę polecam!
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów