Recenzja redakcji granice.pl

Data wydania: 2016-09-16
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-61097-57-0
Dodał/a recenzję: Anna Szczurek

Nick Vujicic od lat udowadnia, że nie ma takich ograniczeń, które mogłyby odebrać nam szczęście. Wystarczy samozaparcie i głęboka wiara. Autor urodził się bez rąk i nóg, co musiało początkowo wpędzać go w kompleksy. Ze swojej słabości uczynił jednak siłę, niosąc światu przekaz radości i nadziei. Nick często myślał, że nigdy nie znajdzie żony – osoby, która pokocha go bezwarunkowo, takim, jakim jest, i która stanie się dla niego ziemską oazą miłości.

Jak wiemy – jego pesymizm nie miał podstaw. Dziś jako mąż i ojciec dzieli się swoim doświadczeniem miłości z czytelnikami, raz jeszcze pokazując, że wszystko jest możliwe. Drugim głosem w książce jest Kanae Miyahara – żona Nicka. Kobieta wychowywała się w Meksyku, obserwując rozpad małżeństwa swoich rodziców. Często zadawała sobie pytanie o sens sakramentalnych związków, które – jak nauczyło ją doświadczenie – często się rozpadają. Pragnęła miłości, jednocześnie się jej bojąc. Gdy spotkała Nicka, wszelkie wątpliwości rozwiały się.

Miłość bez końca to rozpisana na dwa głosy historia rodzącego się uczucia jednej z najpiękniejszych par. Ich opowieść to faktycznie materiał na komedię romantyczną – omyłek, wpadek i nieporozumień, opóźniających pełnię rozkwitu ich uczucia nie zabraknie.

Mimo niewątpliwie mnogości treści, także i anegdotycznych, dotyczących związku tych dwojga ludzi, więcej jest w książce porad dla czytelników – zarówno tych samotnych, którzy wciąż czekają na swoją „drugą połówkę", jak i dla tych, którzy ją już znaleźli i trwają na etapie przygotowań do zaręczyn czy późniejszego małżeństwa. Autorzy jako punkt wyjścia do tych porad wybrali opowieść o własnym związku, którą podpierają się w wielu fragmentach książki, jednak pełni ona jedynie rolę pomocniczą. Wskazówki autorów są trafne, dla wielu czytelników okażą się z pewnością niezwykle cenne, jednak w tym wypadku treść książki znacząco odbiega od tego, co zapowiada tytuł. Czytelnik spodziewa się kompletnej opowieści o miłości Nicka i Kanae, dostaje zaś poradnik, przerywany krótkimi opowieściami o wydarzeniach z ich życia, opisywanymi w dodatku  zarówno z jego, jak i jej perspektywy.

Jeśli zatem nastawiacie się na opowieść stricte biograficzną, możecie się rozczarować. Jeśli jednak szukacie rad dotyczących tego, jak się oświadczyć, jak się przygotować na związek i późniejsze szczęśliwe małżeństwo, będziecie z pewnością lekturą usatysfakcjonowani.

KsiazkowoLC plusminus Linia koment
W wrześniu 2016 roku trafiła w ręce czytelników najnowsza książka znanego na całym świecie mówcy motywacyjnego Nicka Vujicic'a, tym razem do pracy nad książką zaprosił on swoją żonę Kanae. ,,Miłość bez granic" jest więc pisana na dwa głosy, z jednej strony poznajemy historię z perspektywy Nicka, drugie spojrzenie należy natomiast do Kanae.

W niniejszej książce opowiedzieli oni historię swojej znajomości poczynając od pierwszego zdawać by się mogło przypadkowego spotkania, aż po dzień dzisiejszy, gdy są małżeństwem i rodzicami dwóch synów.

W publikacji tej znajdujemy sporo odniesień do wiary oraz obecności Boga w życiu państwa Vujicic'ów, gdyż dla obojga duchowa sfera ludzkiej egzystencji jest niezwykle ważna.

W sposób bardzo otwarty Nick i Kanae opowiadają o swoich poszukiwaniach miłości i związanych z tą kwestią wzlotach i upadkach. Mówią także o swoich obawach, wątpliwościach i rozczarowaniach, jakich doświadczyli na drodze ku obecnemu szczęściu.

Książka ta może być promykiem nadziei oraz zachętą do bycia cierpliwym i nie poddawania się dla wszystkich tych, którzy wciąż poszukują swojej drugiej połówki. Oprócz poruszanych przez autorów poważnych tematów nie brakuje tutaj również zabawnych czy romantycznych wspomnień, które stały się ich udziałem.

Publikacja wzbogacona została także zdjęciami z prywatnego archiwum Vujicic'ów, które dodatkowo ubarwiają całość.
Jeśli chcecie przeczytać książkę traktującą o miłości, rodzinie, marzeniach i wartościach chrześcijańskich, na których bardzo mocno osadzone jest życie Vujicic'ów ta książka zdecydowanie jest dla Was.

,,Miłość bez granic" jest według mnie pewnego rodzaju poradnikiem, który może ułatwić czytelnikom odkrycie tego, czego tak naprawdę pragną w swoim życiu. Książka ta w pewien sposób prowadzi nas po ścieżce, ku szczęściu ukazując ją przez pryzmat doświadczeń dwóch osób zmagających się z niemałym, choć odmiennym bagażem przeżyć i doświadczeń.

Pozycja ta, choć z całą pewnością warta uwagi według mnie nie powinna jednak być traktowana całkowicie bezkrytycznie czy też jako swoista instrukcja obsługi szczęścia/związku/partnera etc.

Zaznaczyć należy również, iż jest to pozycja specyficzna ze względu na swoje bardzo częste odniesienia do Boga, wiary i wartości chrześcijańskich, co dla niektórych może mieć istotny wpływ na odbiór niniejszej lektury.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *
pola24 Linia koment