Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Miłość bez granic

Nick Vujicic, Kanae Vujicic

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Aetos
Data wydania: 2016-09-16
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-61097-57-0
Liczba stron: 312
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Anna Szczurek

Nick Vujicic od lat udowadnia, że nie ma takich ograniczeń, które mogłyby odebrać nam szczęście. Wystarczy samozaparcie i głęboka wiara. Autor urodził się bez rąk i nóg, co musiało początkowo wpędzać go w kompleksy. Ze swojej słabości uczynił jednak siłę, niosąc światu przekaz radości i nadziei. Nick często myślał, że nigdy nie znajdzie żony – osoby, która pokocha go bezwarunkowo, takim, jakim jest, i która stanie się dla niego ziemską oazą miłości.

 

Jak wiemy – jego pesymizm nie miał podstaw. Dziś jako mąż i ojciec dzieli się swoim doświadczeniem miłości z czytelnikami, raz jeszcze pokazując, że wszystko jest możliwe. Drugim głosem w książce jest Kanae Miyahara – żona Nicka. Kobieta wychowywała się w Meksyku, obserwując rozpad małżeństwa swoich rodziców. Często zadawała sobie pytanie o sens sakramentalnych związków, które – jak nauczyło ją doświadczenie – często się rozpadają. Pragnęła miłości, jednocześnie się jej bojąc. Gdy spotkała Nicka, wszelkie wątpliwości rozwiały się.

 

Miłość bez końca to rozpisana na dwa głosy historia rodzącego się uczucia jednej z najpiękniejszych par. Ich opowieść to faktycznie materiał na komedię romantyczną – omyłek, wpadek i nieporozumień, opóźniających pełnię rozkwitu ich uczucia nie zabraknie.

 

Mimo niewątpliwie mnogości treści, także i anegdotycznych, dotyczących związku tych dwojga ludzi, więcej jest w książce porad dla czytelników – zarówno tych samotnych, którzy wciąż czekają na swoją „drugą połówkę", jak i dla tych, którzy ją już znaleźli i trwają na etapie przygotowań do zaręczyn czy późniejszego małżeństwa. Autorzy jako punkt wyjścia do tych porad wybrali opowieść o własnym związku, którą podpierają się w wielu fragmentach książki, jednak pełni ona jedynie rolę pomocniczą. Wskazówki autorów są trafne, dla wielu czytelników okażą się z pewnością niezwykle cenne, jednak w tym wypadku treść książki znacząco odbiega od tego, co zapowiada tytuł. Czytelnik spodziewa się kompletnej opowieści o miłości Nicka i Kanae, dostaje zaś poradnik, przerywany krótkimi opowieściami o wydarzeniach z ich życia, opisywanymi w dodatku  zarówno z jego, jak i jej perspektywy.

 

Jeśli zatem nastawiacie się na opowieść stricte biograficzną, możecie się rozczarować. Jeśli jednak szukacie rad dotyczących tego, jak się oświadczyć, jak się przygotować na związek i późniejsze szczęśliwe małżeństwo, będziecie z pewnością lekturą usatysfakcjonowani.

szara_linia
Opinie
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów