Recenzja czytelnika granice.pl

Kup Teraz

Miłość po przejściach. Jak zbudować szczęśliwy związek

Elżbieta Liszewska

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Data wydania: 2012-11-16
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788373775602
Liczba stron: 214
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: ksiazkowa-fantaz

Wiele osób się rozstaje po czym zaczyna związki z nowymi partnerami. Niestety często też te osoby powielają te samy błędy co w przeszłości. Skutek jest taki, że albo tkwią w związku toksycznym, albo żyją sobie z partnerami z przyzwyczajenia i wygody, albo ponownie się rozstają. Dlatego też pani Liszewska postanowiła napisać poradnik, który ma na celu uświadomienie problemu i go rozwiązanie.

Elżbieta Liszewska z wykształcenia filolog i psycholog. Znana jest także poza granicami Polski, jako konsultant-terapeuta, który doradza w życiu zarówno osobistym, jak i zawodowym. 

"Miłość po przejściach. Jak zbudować szczęśliwy związek" to poradnik, który idealnie prowadzi czytelnika od punktu A przez punkt B, aby znaleźć się w końcowym punkcie C. To to z pewnością wyróżnia publikację od innych to to, że mamy przykład na żywych osobach, które w trudnych chwilach przestały panować nad sobą i ich związek znalazł się na krawędzi.

Bohaterami są Hanna z Krzysztofem. Poznali się wówczas, gdy Krzysztof był jeszcze żonaty. Narodziła się między nimi miłość, ale wówczas nie myśleli, że będzie tak ciężko. Bowiem Krzysztofa wielokrotnie przerastała sytuacja i ulegał wpływom jeszcze wówczas małżonki, która nalegała powrotu do domu. W tej sytuacji Hanna czuła się zdradzona i budziło to w niej wiele negatywnych emocji. W końcu postanawiają skorzystać z pomocy specjalistki. Udają się na terapie po czym postanawiają wspólnie zamieszkać. I wtedy się okazuje jak bardzo się różnią, ale przede wszystkim jak mało o sobie wiedzą. Ponownie trafiają do terapeutki, która małymi kroczkami uświadamia w czym tkwi problem i jak istotne są relacje naszych rodziców, które później przenosimy na partnerów. Jak zakończy się terapia Hanny i Krzysztofa? Czy dojda do porozumienia? Te pytania zostawiam dla ciekawych.

Publikacja podzielona jest na 25 rozdziałów, w każdym z nich otrzymujemy porcję informacji, które z kolei przedstawione są na "żywej" relacji dwójki osób dorosłych. Każde zakończenie rozdziału podparte jest ćwiczeniami głownie chodzi tutaj o pisanie afirmacji, które należy wcielić w codzienne życie i relacje z partnerami. Autorka ponadto wyjaśnia jak żyć po zdradzie i jak naprawić relacje z dziećmi. Jednak najwięcej stron poświęcona temu jak stworzyć zdrowy, partnerski związek oparty na miłości, szacunku, tolerancji. 

Przyznam szczerze, że zostałam mile zaskoczona. Bowiem spodziewałam się tutaj takich porad czysto teoretycznych, a tutaj mamy doskonale pokazane na przykładzie relacji dwójki osób. Autorka wszystko przedstawia jasno i czytelnie. Bez zbędnych naukowych "wymądrzań ". Przyznaje się, że czytałam z wielkim zainteresowaniem i klika zmian chętnie dokonam w swoim życiu.

Z panią Liszewską to było moje pierwsze spotkanie, ale z wielką przyjemnością sięgnęłabym po jej inne publikacje.

"Miłość po przejściach" polecam wszystkim zarówno tym, którzy są w związku, ale chcieliby coś zmienić, jak i tym, którzy mają za sobą "porażki miłosne", ale także tym, którzy zwyczajnie lubią poradniki dotyczące rozwoju osobistego. Aaaa i niedowiarkom też. Zapewniam, że czyta się szybko i lektura jest bardzo wciągająca i przyjemna, ale przede wszystkim można wynieść z niej coś wartościowego dla siebie i partnera. Polecam gorąco!!!

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ksiazkowa-fantaz Linia koment
Przeczytane:2013-04-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2013,Lit. polska,Mam,Poradniki,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów