Stay Away

Sięgacie po książki z dynamiczną akcją, które są romansem z mocno zarysowanym wątkiem sensacyjnym? Ja czasem lubię przeczytać właśnie coś takiego, by odświeżyć umysł.
Ta powieść jest drugą częścią z cyklu Run away, jednak można ją spokojnie czytać bez znajomości tomu pierwszego.

Autorka opisuje wydarzenia tak plastycznie i przystępnie, że wszystko jest jasne oraz zrozumiałe. Lektura wciąga od pierwszych stronic. Czyta się ją w ekspresowym tempie bez uczucia nudy i znużenia. Pochłaniałam treść jak zahipnotyzowana, śledziłam losy bohaterki i jej kibicowałam.

Etinet od roku w spokoju mieszka w Paryżu i korzysta z uroków życia. O przykrych wydarzeniach w Stanach stara się nie wspominać. Studiuje, ma fajnego chłopaka, pracuje w pizzerii.

Niestety kłopoty nie opuszają ją i gdy zauważa dziwnego, zakapturzonego chłopaka, wie że coś się wydarzy. Nie myli się, gdyż nagle zaczynają ginąć bliscy jej ludzie a w mieście dochodzi do kilku morderstw. Etinet zaczyna podejrzewać Austina, który był, a może i nadal jest bliski jej sercu.

Czy koszmar sprzed roku znowu ją dodanie? Czy winny wszystkiemu jest jej były chłopak? Jaka relacja teraz ich łączy? Czy będą znów sobie bliscy? Czy dziewczyna jest zdolna wybaczyć i zapomnieć o wszystkim?

Nie spodziewałam się, że ta pozycja dostarczy mi aż tylu wrażeń i emocji. Jestem pod wrażeniem tej niebanalnej, intrygującej historii, która poprowadzona jest w genialny sposób i nie można się od niej oderwać. Docierając do finałowych kart przeżyłam duże zaskoczenie.

Muszę przyznać, że praktycznie cały czas coś się dzieje, akcja nie zwalnia, postaci są realni, charakterni, świetnie wykreowani. Od razu główna bohaterka przypadła mi do gustu. Podziwiałam jej wewnętrzną siłę, chat ducha, odwagę i upór. Nie zdradzę wam, do czego ją te cechy doprowadziły. Czy uporała się z demonami z przeszłości? Tego możecie być pewni, że po takiej lekturze nie będziecie zawiedzeni.

Mnie podobała się książka, jest pełna tajemniczej aury, trochę mroczna, dostarcza dużą dawkę dreszczyku oraz niepewności. Do tego mamy wplątaną miłość, która sprawia, że śledzimy wszystko z zapartym tchem, wstrzymując oddech w ciężkich momentach.
Polecam!

Kup książkę Stay Away

Im your future
Weronika Dobrzyniecka0
Okładka ksiązki - Im your future

I'm your future to powieść o poznawaniu i odkrywaniu siebie - swoich prawdziwych potrzeb, emocji i uczuć. To także powieść o odwadze - odwadze do przyznania...

Well be born as flowers
Weronika Dobrzyniecka0
Okładka ksiązki - Well be born as flowers

We'll be born as flowers to powieść wbijająca się w serce tysiącami odłamków roztrzaskanego młodego życia, które główna bohaterka próbuje pozbierać i posklejać...