Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Misiek, co ty opowiadasz?!

Katarzyna Majgier

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: 2010-10-01
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-61635-66-6
Liczba stron: 96
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Justyna Gul
Niesforny Misiek

„Jestem takim gadułą, że niektórzy nie mogą ze mną wytrzymać” – mówi o sobie Misiek – „Bo rozmawianie z ludźmi to moje hobby. Mogę to robić całymi dniami. Właściwie nie robi mi różnicy z kim rozmawiam”. Takiemu szczeremu wyznaniu trudno się oprzeć, podobnie zresztą jak książce Katarzyny Majgier „Misiek, co ty opowiadasz?!”

Tytuł tej zabawnej opowieści to zdanie, które rezolutny chłopiec słyszy chyba najczęściej – oczywiście pod warunkiem, że ktokolwiek zdoła wtrącić więcej niż jedno słowo w trakcie jego monologu. Ten niezwykle wygadany sześciolatek dla zaspokojenia swojej nieustającej potrzeby mówienia wymyślił nawet przyjaciela, Słuchacza, który lubi słuchać tylko i wyłącznie opowieści Miśka i – oczywiście – tylko z nim się przyjaźni.

Ów Słuchacz to nie jedyny wytwór bujnej fantazji bohatera. Na potrzeby chwili, w trakcie rozmowy z Majką, Misiek wymyśli jeszcze Podziemniaka, żyjącego - jak sama nazwa wskazuje - pod ziemią i bawiącego się czerwonym traktorem chłopca. Nie można także pominąć Myślnika, który ma w domu ponad sto komputerów i na skonstruowanej ze starego telewizora rakiecie lata po całym kosmosie.

Zamiast tych wyimaginowanych przyjaciół chłopiec wolałby mieć psa, bo, niestety, na towarzystwo innych dzieci nie ma co liczyć. Jest odrzucany z powodu swej tuszy, a niepewność maskuje opowiadaniem niezwykłych historii. Zresztą te drobne kłamstewka coraz częściej goszczą w jego życiu - jak choćby to o kocie, który rzekomo zakopał mięso z obiadu w doniczce z kwiatkiem.

Powiastka Majgier, przeznaczona dla dzieci, została uhonorowana wyróżnieniem w II Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Tak jak jury doceniło Miśka i jego dar snucia historii, tak i młodzi czytelnicy powinni polubić niesfornego bohatera. Tym bardziej, że Misiek szykuje się do szkoły, a zafascynowany literkami może wciągnąć do Klubu Intelektualistów wszystkich wielbicieli jego przygód. Jeśli dzieci przetrwają gadulstwo chłopca, będą mogły pośmiać się z wielce oryginalnych rysunków Natalii Talarek oraz z niezliczonych pomysłów ich rówieśnika. Tylko uwaga, dzieci – nie próbujcie naśladować Miśka!

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów