Okładka książki - Modlitwa chrześcijańska. Praktyczny przewodnik

Modlitwa chrześcijańska. Praktyczny przewodnik

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2012-03-15
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7516-359-9
Liczba stron: 382
Tytuł oryginału:
Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a recenzje: katechetka

Ocena: 4 (1 głosów)

Modlitwa, będąca jedną z podstawowych form kultu religijnego, kieruje myśli człowieka w stronę Boga. Łącząc się nierozerwalnie z wiarą, wskazuje na głęboką ufność wobec Bożej Opatrzności, Miłości i Miłosierdzia. Jest więc elementem, którego nie może zabraknąć w życiu człowieka wierzącego. Nie da się prawdziwie bez niej żyć. By zachęcić do wytrwania w nieustannej łączności ze Stwórcą, Wydawnictwo Święty Wojciech oddało do rąk czytelników książkę Modlitwa chrześcijańska, akcentującą moc bezpośredniej relacji z Bogiem.

Poprzez swój praktyczny przewodnik, Jacques Gauthier zaprasza czytelników do odnowienia życia religijnego, dowartościowania pełnego miłości spotkania z Bogiem oraz potraktowania Go jako najlepszego Przyjaciela, Nauczyciela i Mistrza. W siedmiu głównych rozdziałach omawia wszystko to, co odgrywa decydującą rolę w chrześcijańskim ukierunkowaniu. Postrzegając modlitwę jako „siedmioetapową” drogę, zachęca czytelnika do wytrwałości w poszukiwaniu wśród zwykłej, szarej codzienności, wśród chwil ciszy i skupienia. Wtedy bowiem możliwym staje się osiągnięcie celu, czyli doświadczenie głębokiej łączności z Bogiem.

Rozważania są kolejnymi elementami szkoły modlitwy. W sposób rzeczowy, prosty i przystępny dla wszystkich kierują na właściwą drogę. Stanowiąc połączenie teorii z praktyką, uczą dokonywania właściwych wyborów i podejmowania odpowiednich decyzji. Różnorodność propozycji jest zachętą do opowiedzenia się po stronie tego, co dla każdego z osobna stanowi najlepszy sposób chrześcijańskiego działania, popartego modlitwą. Tak więc spośród podanych możliwości każdy z czytelników wybierze coś dla siebie: jest tu wiara w moc modlitwy, jest pokonywanie przeszkód, są odpowiednie postawy i gesty, miłosne zjednoczenie w cichej kontemplacji, liturgiczna celebracja Tajemnicy Paschalnej (ze szczególnym naciskiem położonym na Eucharystię) oraz wyjątkowa głębia duchowości małżeńskiej i rodzinnej... Wszystko to pomaga doświadczyć radości zjednoczenia z Bogiem miłującym człowieka.

Na wstępie każdego rozdziału oraz w tekście właściwym zostały zacytowane fragmenty tekstów biblijnych Starego i Nowego Testamentu (wraz z siglami), słowa Ojca Świętego, pisarzy wczesnego chrześcijaństwa, teologów, świętych i błogosławionych Kościoła katolickiego. Poszczególne rozdziały kończą ćwiczenia praktyczne, ułatwiające podjęcie konkretnej formy modlitwy. Obszerne przypisy wspomagają przyswojenie treści.

Praktyczny przewodnik Modlitwa chrześcijańska przeznaczony jest dla tych, którzy pragną powrócić na drogę modlitwy, umocnić się na niej jeszcze bardziej oraz wytrwać do końca. Lektura dowodzi, że osiągnięcie celu jest możliwe. Pozostaje już tylko życzyć szerokiej drogi!

przesuń

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Inne książki autora
Top 5 książek
Złodziejka książek
Markus Zusak
Okładka książki - Złodziejka książek
Ostatnia królowa
Gortner C.W.
Okładka książki - Ostatnia królowa
Dziewczyny z Syberii
Anna Herbich
Okładka książki - Dziewczyny z Syberii
Reklamy