Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Modlitwa chrześcijańska. Praktyczny przewodnik

Jacques Gauthier

Ocena ( 1 osoba )
4.0
Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2012-03-15
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7516-359-9
Liczba stron: 382
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

Modlitwa, będąca jedną z podstawowych form kultu religijnego, kieruje myśli człowieka w stronę Boga. Łącząc się nierozerwalnie z wiarą, wskazuje na głęboką ufność wobec Bożej Opatrzności, Miłości i Miłosierdzia. Jest więc elementem, którego nie może zabraknąć w życiu człowieka wierzącego. Nie da się prawdziwie bez niej żyć. By zachęcić do wytrwania w nieustannej łączności ze Stwórcą, Wydawnictwo Święty Wojciech oddało do rąk czytelników książkę Modlitwa chrześcijańska, akcentującą moc bezpośredniej relacji z Bogiem.


Poprzez swój praktyczny przewodnik, Jacques Gauthier zaprasza czytelników do odnowienia życia religijnego, dowartościowania pełnego miłości spotkania z Bogiem oraz potraktowania Go jako najlepszego Przyjaciela, Nauczyciela i Mistrza. W siedmiu głównych rozdziałach omawia wszystko to, co odgrywa decydującą rolę w chrześcijańskim ukierunkowaniu. Postrzegając modlitwę jako „siedmioetapową” drogę, zachęca czytelnika do wytrwałości w poszukiwaniu wśród zwykłej, szarej codzienności, wśród chwil ciszy i skupienia. Wtedy bowiem możliwym staje się osiągnięcie celu, czyli doświadczenie głębokiej łączności z Bogiem.


Rozważania są kolejnymi elementami szkoły modlitwy. W sposób rzeczowy, prosty i przystępny dla wszystkich kierują na właściwą drogę. Stanowiąc połączenie teorii z praktyką, uczą dokonywania właściwych wyborów i podejmowania odpowiednich decyzji. Różnorodność propozycji jest zachętą do opowiedzenia się po stronie tego, co dla każdego z osobna stanowi najlepszy sposób chrześcijańskiego działania, popartego modlitwą. Tak więc spośród podanych możliwości każdy z czytelników wybierze coś dla siebie: jest tu wiara w moc modlitwy, jest pokonywanie przeszkód, są odpowiednie postawy i gesty, miłosne zjednoczenie w cichej kontemplacji, liturgiczna celebracja Tajemnicy Paschalnej (ze szczególnym naciskiem położonym na Eucharystię) oraz wyjątkowa głębia duchowości małżeńskiej i rodzinnej... Wszystko to pomaga doświadczyć radości zjednoczenia z Bogiem miłującym człowieka.


Na wstępie każdego rozdziału oraz w tekście właściwym zostały zacytowane fragmenty tekstów biblijnych Starego i Nowego Testamentu (wraz z siglami), słowa Ojca Świętego, pisarzy wczesnego chrześcijaństwa, teologów, świętych i błogosławionych Kościoła katolickiego. Poszczególne rozdziały kończą ćwiczenia praktyczne, ułatwiające podjęcie konkretnej formy modlitwy. Obszerne przypisy wspomagają przyswojenie treści.


Praktyczny przewodnik Modlitwa chrześcijańska przeznaczony jest dla tych, którzy pragną powrócić na drogę modlitwy, umocnić się na niej jeszcze bardziej oraz wytrwać do końca. Lektura dowodzi, że osiągnięcie celu jest możliwe. Pozostaje już tylko życzyć szerokiej drogi!

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
anoola Linia koment
Przeczytane:2015-10-20, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2015,Mam,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów