Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Modlitwy małych rączek. Dobranoc

Kay Widdowson, Lois Rock

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2011-09-23
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7516-367-4
Liczba stron: 8
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

Każdy kolejny dzień jest wspaniałym i tajemniczym darem. Od nas samych zależy, jak go wykorzystamy. Ważne jest, by w ciszy zapadającego wieczoru umieć samemu sobie odpowiedzieć na pytanie: Jaki był ten dzień? Co zrobiłem dla dobra drugiego człowieka? W jaki sposób podarowane mi chwile zostały przeze mnie wykorzystane? Umiejętności szerzenia wokół siebie prawdy, piękna i miłości trzeba się uczyć od najmłodszych lat.

Książeczka „Dobranoc” jest jedną z czterech w serii „Modlitwy małych rączek”. Lois Rock w sposób jasny, prosty i przejrzysty zwraca się do najmłodszych czytelników, kierując w ich stronę propozycję modlitwy płynącej z głębi dziecięcego serca. Wybierając z dostępnych rodzajów modlitwę dziękczynną, sformułował jej wezwania tak, by dla najmłodszego czytelnika były całkowicie zrozumiałe.

W czterech zaledwie krótkich zdaniach znalazły się elementy codziennego życia, o których doskonale wie każde dziecko. Tak więc z pewnością ucieszy się widokiem uśmiechniętych rówieśników, zaprzyjaźnionych z pieskiem i kotkiem. Myślami powróci do interesującej zabawy, podczas której wszystko dookoła jest radosne i kolorowe. Widok kołderki i leżących na poduszce mięciutkich misiów pomoże mu zrozumieć, że kończący się dzień wymaga podsumowania, którego przedmiotem stanie się godna wdzięczności obecność najbliższych. Za wszystko warto podziękować Panu Bogu.

Lektura zaopatrzona jest w wyjmowane kolorowe obrazki do zabawy, wykonane z grubego kartonu, posiadające wyczuwalne pod palcami wypukłe fragmenty. Każdy z nich dopasowany jest do omawianej treści (duże, czerwone i ozdobne serce z pluszowym środkiem, pasiasty kotek z długim ogonkiem i różowym noskiem, dziecięce łóżeczko w pastelowych kolorach oraz uśmiechnięty brązowy miś z mięciutkim brzuszkiem).

Książeczka „Dobranoc” została opublikowana nakładem Wydawnictwa Święty Wojciech. Jest to kolejna już znakomita pozycja skierowana do najmłodszych czytelników. To właśnie ze względu na nich każdy element książeczki jest doskonale przystosowany do dziecięcego wieku. Zdania są bardzo krótkie a ich treść konkretna. Grube i laminowane kartki oraz taka sama okładka utrudniają zabrudzenie i zniszczenie. Proste, kolorowe i niezwykle sympatyczne rysunki autorstwa Kaya Widdowsona są duże i wyraźne, a także adekwatne do podanych treści. Wszystko to sprawia, że dziecko chętnie i często będzie sięgać po zaproponowaną lekturę, co winno być z powodzeniem wykorzystane przez rodziców, wychowawców i katechetów, dbających o religijne wychowanie dzieci.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Modlitwy małych rączek. Dobranoc Bogu się mówi - TAK
ks. Jan Twardowski
Okładka - Modlitwy małych rączek. Dobranoc Ziemia utracona
Matteo Spicuglia
Okładka - Modlitwy małych rączek. Dobranoc Frunze w meczecie
Cezary Kościelniak
Okładka - Modlitwy małych rączek. Dobranoc Królowa Saby
Tosca Lee
Okładka - Modlitwy małych rączek. Dobranoc Bajkomat i jego bajki plasterki na dziecięce rozterki
Joanna Winiecka-Nowak
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów