Recenzja książki: Moja pierwsza Biblia

Recenzuje: Justyna Gul

Biblia dla najmłodszych
Rozwijanie wrażliwości, zrozumienia i świadomości Boga w dziecku to bardzo ważne i odpowiedzialne zadanie, które w dużej mierze spoczywa na rodzicach. Takim pierwszym krokiem ku poznaniu zagadnień związanych z wiarą oraz Panem może być podarunek w postaci książki.
Wydawnictwo Święty Wojciech proponuje milusińskim 26 krótkich historii biblijnych, dzięki którym „Moja pierwsza Biblia” otworzy przed nimi świat chrześcijaństwa. Autor Piotr Krzyżewski w przystępny, odpowiedni dla dzieci sposób opowiada o stworzeniu świata, wędrówce ludu izraelickiego czy wreszcie o ukrzyżowaniu Jezusa i Niebie. Teksty w piękny sposób oddają ideę miłości i czystości, opisując w kilku zdaniach wydarzenia niezwykle ważne dla naszej wiary.
Dzieci poznają zagadnienia grzechu i postać złego anioła, szatana, przez którego ludzie przestali uśmiechać się i pomagać sobie, a nawet… oddalili się od Boga. Autor przytacza opowieść o Noem i jego arce oraz dzieje narodu Izraela żyjącego na ziemi Kanaan, który z głodu zmuszony był opuścić zajmowane tereny i przenieść się do Egiptu. Jest też postać faraona zmuszającego ludność do ciężkiej, niewolniczej pracy oraz wielka ucieczka pod wodzą Mojżesza. Dzieci poznają tym samym genezę święta zwanego Paschą, źródło, z którego pochodzi Dziesięcioro Przykazań oraz kulminacyjny moment wymarzonego powrotu do kraju Kanaan.
„Moja pierwsza Biblia” to także spotkanie z rozmawiającym z Bogiem chłopcem o imieniu Samuel, znanym królem Izraela – Dawidem, śpiewającym pieśni i sławiącym imię Pana, oraz z dobrym i mądrym królem Salomonem.
Niewątpliwym atutem książeczki są piękne, kolorowe ilustracje Stanisława Barbackiego, które dodatkowo podkreślają wymowę opowieści. To wszystko sprawa, że „Moja pierwsza Biblia” jest pozycją wyjątkową i poruszającą, omawiającą wartości, jakimi dzieci powinny się w życiu kierować. To wstęp do nauki chrześcijańskiej, sposób na pierwszy kontakt z Bogiem i wzbudzenie pragnienia zgłębiania kwestii związanych z wiarą.

Kup książkę Moja pierwsza Biblia

Zobacz opinie o książce Moja pierwsza Biblia
Moja pierwsza Biblia
Piotr Krzyżewski
Dekalog z dzieckiem. Poradnik dla rodziców
Piotr Krzyżewski0
Okładka ksiązki - Dekalog z dzieckiem. Poradnik dla rodziców

Poprzez Dekalog poprowadzi czytelników Benek, pomoże on zrozumieć uczucia dziecka, które nie zna jeszcze pojęcia ,,cudzołóstwa", a jednak wyczuwa między...

Kain i Abel. Z kolorowankami
Piotr Krzyżewski0
Okładka ksiązki - Kain i Abel. Z kolorowankami

Historia Kaina i Abla to trudny tematem dla dziecka. Ale to dobra okazja, by porozmawiać z nim o zazdrości, o zawiści, o braku miłości. Dzieci bardzo...