Recenzja książki: Morderstwo niedoskonałe

Recenzuje: Sabinka

Morderstwo niedoskonałe to już kolejne spotkanie z twórczością Agnieszki Krawczyk. Sama miałam przyjemność zapoznać się z jej debiutancką powieścią Napisz na priv , która mnie rozśmieszyła i przekonała całkowicie do autorki. Jednak moją ulubioną jej książką jest świetne Magiczne miejsce. Jak dotąd jej twórczością się nie rozczarowałam, stąd chętnie sięgam i będę sięgać po kolejne powieści, które zostaną napisane przez Agnieszkę Krawczyk.

Czego się spodziewałam, sięgając po najnowszą powieść - Morderstwo niedoskonałe? Dobrego i trzymającego w napięciu kryminału. Co otrzymałam? Pełną humoru, świetnych fragmentów i niesamowitych pomysłów powieść, z nutą kryminału i zaskakującym listem umieszczonym na końcu książki!

Któż z nas, czytelników, nie zastanawiał się, jak wygląda codzienna praca i jaka panuje atmosfera w wydawnictwach? Jak wygląda praca redaktorów? Co porabiają graficy? Jak wygląda korekta książek? Kto czyta i wybiera najlepsze książki, nadające się do tego, by je wydać? Agnieszka Krawczyk uchyla rąbka tajemnicy... Ale co tam rąbek - postanawia pokazać codzienność wydawnictwa od chyba każdej strony, nawet od tej... kryminalnej! Morderstwo niedoskonałe to kryminał, którego akcja rozgrywa się w maleńkim wydawnictwie na obrzeżach dużego miasta. Pracownicy, jak to pracownicy, czynią wszystko, by prezes był zadowolony. Grupa przyjaciół: Adela, Marta, Marek i Mizera otrzymuje od szefa nie lada wyzwanie. Mają wydać powieść niejakiego Kusibaba. Wszystko skończyłoby się dobrze, gdyby nie fakt, że rękopis zaginął, a na dodatek - nadawał się tylko do wyrzucenia. Nasi bohaterowie odnajdują jedynie 150 stron "dzieła", resztę postanawiają odtworzyć. Gdy okazuje się, że autor książki zaginął, do akcji wkracza grupa "Zemsta Shitu", a także policja.

Czyżby morderstwo? Kim jest tajemnicza siostra Kusibaba? Co się stało autorem? Czy grupa odnajdzie autora, czy też -  jego zwłoki? Na te i na wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w powieści.

Morderstwo niedoskonałe to świetna powieść  kryminalna na wesoło. Autorka stworzyła zabawną historię, przeplecioną nutką sensacji, a równocześnie wykonała kawał dobrej, pisarskiej roboty. Główni bohaterowie to postaci bardzo ciekawe, posiadające różne charaktery, zainteresowania, czy też podejście do życia. Choć różni ich bardzo wiele, wspólnie tworzą fantastyczny zespół, uzupełniając się doskonale - i to nie tylko w pracy. Pomagają sobie nawzajem i wspierają się zawsze wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba. Taka przyjaźń potrafi przetrwać wiele lat, a nawet - całe życie.

Z pewnością wielu czytelników będzie się świetnie bawić, podążając tropem Kusibaba. Otrzymamy też odpowiednią radę, a mianowicie - już nigdy nie będziemy płacili kartą za zakupione książki! Powód odnajdziecie w najnowszej powieści Agnieszki Krawczyk. Polecam głównie osobom, które poszukują lekkiej lektury z dawką humoru, książki, która rozjaśniłaby jesienne dni. Wówczas z pewnością się nie zawiodą! Nie zabraknie w powieści kryminału, sensacji, ale przede wszystkim - śmiechu. Polecam.

Kup książkę Morderstwo niedoskonałe

Zobacz opinie o książce Morderstwo niedoskonałe
Morderstwo niedoskonałe
Agnieszka Krawczyk
Warkocz spleciony z kwiatów
Agnieszka Krawczyk0
Okładka ksiązki - Warkocz spleciony z kwiatów

Pełna emocji i uczuć opowieść o tych, którzy się zagubili i muszą odnaleźć swoje miejsce na ziemi. A szczęście jest blisko i czeka. Trzeba tylko szeroko...

Czary codzienności (Tom 3). Słoneczna przystań
Agnieszka Krawczyk0
Okładka ksiązki - Czary codzienności (Tom 3). Słoneczna przystań

Trzeci tom bestsellerowej serii „Czary codzienności” Czasami wszystko musi się zagmatwać, by los mógł wreszcie wskazać właściwe rozwiązanie...