Upadek

Styl autorki pokochałam niemal od pierwszego akapitu.

Ocieka swego rodzaju duchotą, bezradnością i lękiem, perfekcyjnie dopełniając podłoże psychologiczne. Momentami wydawał się nieco poetycki, co jeszcze mocniej wbiło mnie w fotel.

Laura wywołuje w nas szereg niekiedy sprzecznych emocji, lecz dopiero pod koniec mamy jakiekolwiek podstawy do ewentualnego osądzenia jej. Wszystkie elementy, dające nam jej obraz otrzymujemy powoli, a poskładanie tego w całość jest równoznaczne z odrzuceniem tony innych, mniej znaczących rzeczy.

Bardzo cenię powieści, w których nic nie jest powiedziane wprost, a jeśli już tak się dzieje, to pod warstwą zagmatwania. „Upadek” jak najbardziej należy do tej kategorii.

Sceny zamykające całość były tak nieprzewidywalne i szokujące, że aż momentami trudno poskładać wszystko w całość.

„Upadek” zawiera mnóstwo ważnych i trudnych wątków, przy okazji będąc psychopatyczną bombą, odbierającą nam dech w piersi.

Fabuła płynie dość wolno, ale to dobrze, zważywszy na wszystko, co się dzieje.

Nigdy nie zetknęłam się z książką, która aż tak dobitnie ukazuje kobietę po torturach, próbie zabójstwa, z nadwyraz dysfunkcyjnej rodziny oraz o dość przerażającej naturze.

Jednak warto pamiętać, że to nie jest powieść dla wszystkich. Jeśli szukacie czegoś w tym stylu, macie mocne nerwy i lubicie nietypowo pisane rozdziały - biegnijcie po swój egzemplarz.

Informacje dodatkowe o Upadek:

Kup książkę Upadek

Grzechy mojej siostry
Olga Kruk0
Okładka ksiązki - Grzechy mojej siostry

Czy chciałabyś być lepszą wersją siebie? Ile poświęcisz, by się nią stać? Rita i Lila to siostry, które w dzieciństwie przeszły przez piekło przemocy...

Defekt
Olga Kruk0
Okładka ksiązki - Defekt

JAK DALEKO ZAPROWADZIŁA GO OBSESJA? CO JESZCZE MÓGŁ ZROBIĆ? CO JESZCZE ZROBIŁ? CZEGO MI NIE POWIEDZIAŁ? Liwia ma wszystko - dom pełen ciepła...