Scandals.com

Julia jest dość skrytą nastolatką, która nie lubi być w centrum zainteresowania. Popularność w szkole, imprezy zakrapiane alkoholem – to zdecydowanie nie jest dla niej. Ma swoje ambicje, plany, marzenia, a jednocześnie tajemnice skrywaną przed światem. Wdała się w romans z nauczycielem, tylko dla niej to nie tylko przygoda, a związek, który miał trwać wiecznie. Jednak kiedy prawda wychodzi na jaw, okazuje się, że on jest zupełnie innego zdania. Sprawa zostaje zatuszowana, nauczyciel zwolniony, a ona musi sobie poradzić ze złamanym sercem. Postanawia skupić się na przyjaciołach i nauce, w końcu chce zostać prawnikiem.
Axel i Julia znają się od dziecka, ich rodziny są ze sobą dość blisko. Kiedyś byli przyjaciółmi, jednak te czasy dawno minęły. Chłopak nie znosi jej za to, że jego rodzice ciągle stawiają ją za wzór, a on doskonale wie, że wcale nie jest taka idealna. To on odkrył jej romans z nauczycielem i co prawda nie ogłosił tego wszystkim, ale nagrał filmik i anonimowo zgłosił to do dyrektora. Kiedy okazuje się, że Julia tak naprawdę nie poniosła większych konsekwencji, jest wściekły. Zamierza pokazać wszystkim, jaka jest naprawdę, zmusić ją do wybuchu, do pokazania prawdziwej twarzy. Nie wziął tylko pod uwagę tego, że zacznie go do niej przyciągać, że poczuje coś, czego nigdy nie chciał do niej czuć. Jaki ma plan? Czy się powiedzie? Jak poradzi sobie Julia z poznaniem prawdy o ukochanym? Co połączy ją z Axelem?

Historia, jaką znalazłam w książce, z jednej strony była ciekawa i wciągająca, z drugiej z tych lżejszych. Dla mnie to pozycja na jedno leniwe popołudnie, kiedy mam ochotę oderwać się od wszystkiego. Książkę czytało się szybko, a podczas czytania towarzyszyły emocje. Poznajemy ją z perspektywy obu bohaterów, co zdecydowanie wiele wnosi. Akcja sprawnie poprowadzona, chociaż nie mogę stwierdzić, że była bardzo szybka.

Bohaterowie ciekawi, według mnie dobrze wykreowani.
Julia to młoda dziewczyna, która źle ulokowała swoje uczucia. Nie lubi być w centrum zainteresowania, unika popularnych dzieciaków w szkole, raczej można by stwierdzić, że jest wycofana, a przynajmniej do czasu. Ma swoje plany, marzenia związane z przyszłością i robi dużo, aby to osiągnąć.
Axel jest kapitanem w szkolnej drużynie koszykówki i uwielbia to. Właśnie z grą pragnie wiązać swoją przyszłość, jednak rodzice mają zupełnie inne zdanie na ten temat, ma zostać prawnikiem i przejąć rodzinną kancelarię. To chłopak, który jest koszmarem nie jednego dzieciaka w szkole, lepiej nie być jego wrogiem, bo bez wahania zniszczy. Nie będę ukrywać, że momentami byłam na niego wściekła, szczególnie za traktowanie własnego kuzyna.

„Scandals.com” to książka, z którą spędziłam miło czas, a historia, jaką w niej znalazłam, podobała mi się. Moim zdaniem warto ją przeczytać i polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Kup książkę Scandals.com

Damiano
Marta Zbirowska0
Okładka ksiązki - Damiano

Sofia Esposito wie, że już niedługo zostanie jej odebrana wolność. Wyjdzie za mąż za mężczyznę, którego nie wybrała. Za kogoś, kto będzie traktował ją...

Matteo
Marta Zbirowska0
Okładka ksiązki - Matteo

Matteo Castelli jest synem, a zarazem następcą bezwzględnego capo Nowego Jorku. Kiedy wpada do domu publicznego prowadzonego przez znajomą burdelmamę,...