Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Muminki Mała księga Liczby

praca zbiorowa

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2010-09-01
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788325901462
Liczba stron: 14
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Justyna Gul

Muminkowe cyferki

Świat Muminków to fascynująca rzeczywistość i codzienność pełna przygód, zagadkowych wydarzeń, refleksji i zabawy. Wuj Truj, Too-Tiki, Emma, Ryjek, Panna Migotka  czy Włóczykij to tylko niektórzy ze znajomych głównych bohaterów opowieści, czyli Muminków.

Tym razem te sympatyczne stworki opuszczają swoich towarzyszy, by wkroczyć w świat dzieci, ucząc i bawiąc jednocześnie. „Muminki. Mała księga Liczby” to kolorowa podróż poprzez matematykę, która w tak doborowym towarzystwie wydaje się „lekka, łatwa i przyjemna”.

Z tą prześlicznie wydaną, przyciągającą wzrok książeczką, dzieci zobaczą jednego Muminka (1) pomiędzy dwoma drzewami (2), a od deszczu ochronią rodzinę Muminków trzy (3) parasole, które muszą poradzić sobie aż z czterema (4) chmurami.

Zdecydowanie lepiej niż w deszczu można bawić się na łące, gdzie można gonić pięć (5) wielobarwnych motylków, albo zrobić pachnący bukiet z sześciu (6) kwiatków.

Mimo, że nadchodzi zima, warto przypomnieć sobie wakacyjny wypoczynek nad jeziorem, po którym dryfowało siedem (7) łódek. Z pewnością o powrocie na plażę marzy Mama Muminka, która znalazła tam aż osiem (8) muszelek, albo tata, który jako wędkarz-amator złowił dziewięć (9) rybek. Muminek zdecydowanie woli obserwować dziesięć (10) ptaków, lecących, hen, daleko niż moczyć nogi w wodzie, ale najbardziej lubi przytulać się wśród dużej ilości błyszczących gwiazd na niebie.

 „Muminki. Mała księga Liczby” to przepiękna książeczka, umilająca dzieciom pierwszy kontakt z liczbami, a Muminki tanecznym krokiem przeprowadzą je przez liczby od 1 do 10. To znakomity sposób na zafascynowanie naszych milusińskich światem cyferek i rozbudzenie żądzy poznawania. Po raz kolejny Muminki wciągają dzieci w fascynującą krainę nauki, znacząco wspomagając je przy tym w procesie edukacji.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów