Recenzja książki: Muminki Otwórz okienko

Recenzuje: Justyna Gul

Muminkowe otwieranie

Muminki, sympatyczne białe istotki, jak wieść niesie: wywodzące się od trolli, uwielbiają gry, zabawy i rozwiązywanie zagadek oraz odkrywanie tajemnic świata. Dolina Muminków, w której mieszkają mali bohaterowie, dostarcza nieustającej fascynacji otaczającą rzeczywistością, a przyjaciele Muminków, ich odmienność, emocjonalność i bogaty wewnętrzny świat, uczą tolerancji i cierpliwości.

Zarówno Muminki, jak i rzesze ich przyjaciół oraz znajomych, czekają z otwartymi ramionami na wkroczenie do ich doliny, a przed podróżnikami otwiera się fascynujący świat nauki poprzez zabawę. „Muminki. Otwórz okienko. Zabawa w chowanego” to pięknie wydana, zabawna książeczka, podczas odkrywania której dziecko będzie musiało wykazać się nie tylko sprytem, zręcznością czy kreatywnością, ale i… cierpliwością do wciąż chowających się przed gośćmi stworzonek.

Jako, że Muminki to wesoła społeczność, uwielbiają one gry i zabawy w stylu zabawy w chowanego, przy czym nieszczęsny Muminek nie bardzo radzi sobie w szukaniu rozproszonych po dolinie przyjaciół. Misją Twojego dziecka jest mu pomóc, bo inaczej może mieć problem ze znalezieniem Małej Mi (podpowiem, że mogła skryć się w namiocie, albo za klombem kwiatów). Jeśli jednak w dalszym ciągu jej nie będzie, Muminek może zajrzeć pod linię wodną pływającą w stawie (brr… nie, tam siedzi Bobek) albo wybrać się na plażę, gdzie znakomitą kryjówkę stanowią parasole. Wygląda jednak na to, że Mała Mi jest sprytniejsza, bo nie ma jej nawet za rozwieszonym praniem, ani za gazetą czytaną przez ojca. Ale w takim razie: gdzie ona jest?

Satysfakcja, jaką będzie miało dziecko po odnalezieniu małej, czasami złośliwej przyjaciółki Muminka, wynagrodzi wszelkie trudy związane z poszukiwaniem, zaś książka „Muminki. Otwórz okienko. Zabawa w chowanego” trwale zapadnie w pamięć.

Dodatkowo nasza pociecha poszukująca Małej Mi będzie musiała odkrywać pewne elementy, co znakomicie wyrabia sprawność manualną i rozwija abstrakcyjne myślenie.

Czy Ty też masz ochotę na zabawę z Muminkami? Dolina Muminków czeka na małych i dużych odkrywców, a kto wie, może tym razem Ty zamiast Małej Mi będziesz chował się zarówno przed bohaterami książeczki, jak i przed… własnym dzieckiem, które jest już mistrzem w odkrywaniu sekretnych schowków.

Kup książkę Muminki Otwórz okienko

Zobacz opinie o książce Muminki Otwórz okienko
Autor
Córka rzeźbiarza
Tove Jansson0
Okładka ksiązki - Córka rzeźbiarza

„Byłoby błędem doszukiwać się w Córce rzeźbiarza biograficznego klucza do Muminków. To zupełnie inna proza. Tove Jansson, spełniona...

Mądrości z Doliny Muminków. Wszystko, co dobre dla brzuszka, jest miłe
Tove Jansson0
Okładka ksiązki - Mądrości z Doliny Muminków. Wszystko, co dobre dla brzuszka, jest miłe

Urokliwy zbiór cytatów z klasycznych opowieści o rodzinie Muminków. Każdy miłośnik serii z pewnością znajdzie w nim swoje ulubione fragmenty, opisy zdarzeń...