Recenzja redakcji granice.pl

5.0
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2016-05-18
Dodał/a recenzję: Anna Szczurek

Ewa Chodakowska jest kobietą-fenomenem i od kilku lat bardzo pozytywnie oddziałuje przede wszystkim na polskie kobiety. Swoją postawą inspiruje je do zmiany stylu życia, porzucenia złych nawyków, modyfikacji sposobu odżywiania, a także do regularnej aktywności fizycznej. Tym jednak, co wyróżnia ją spośród innych trenerek personalnych, jest ustawiczne dbanie również o dobrą formę psychiczną swoich podopiecznych. Chodakowska nie tyle dąży do tego, by wszyscy byli szczupli, lecz do tego, aby byli szczęśliwi, co umożliwić ma im zmiana sposobu myślenia, niosąca z sobą także i przemianę fizyczną.

Myślnik. Twój codzienny motywator to spora dawka motywacji werbalnej, połączonej z fotografiami autorki i osób, które za nią podążyły, mającymi dawać impuls do działania i zmiany życia. To swoisty zbiór rad, zadań do wykonania na każdy dzień, a także przemyśleń autorki, niosących jedynie pozytywny przekaz. Nie znajdziemy tu ćwiczeń, odnajdziemy za to coś znacznie ważniejszego – przyjacielską radę, pocieszenie, dobre słowo, które mogą zdziałać cuda. Jeśli taki przekaz niesie osoba, która - uśmiechnięta i szczęśliwa - zerka na Ciebie z kolejnych stron – o wiele łatwiej uwierzyć, że można osiągnąć wszystko. Książka Chodakowskiej może otworzyć człowieka na to, co długo skrywał na dnie serca – na ukryte, zapomniane, wyparte pragnienia, pasje, marzenia, cele.

Chodakowska niczym psycholog zachęca do pozostawienia przeszłości za sobą, do wykorzystania swoich mocnych stron, pozytywnych wizualizacji, do odnajdywania swoich pozytywnych cech, tego, co świadczy o naszej wyjątkowości.

Jeśli zatem potrzebujesz wsparcia – niekoniecznie po to, by zacząć ćwiczyć, lecz także by zmienić się od środka – książka Chodakowskiej może być∂ jego źródłem na co dzień. Wystarczy sięgnąć po Myślnik podczytywać go w chwilach słabości. Tym właśnie jest ta książka – to codzienna dawka dobrej energii. I choć zawarte w niej rady nie należą do odkrywczych czy nowatorskich, wielokrotnie zdarza się, że potrzebujemy, by ktoś bliski przypomniał nam właśnie o rzeczy oczywistej. Taką też rolę pełni ta książka – przypomina prawidłowości rządzące życiem i "ustawia do pionu". Jest prosto i jasno. I bardzo motywująco.

wiki911 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-22, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie - książki na lato 2016,
Książka fajna, ale cena jest nie odpowiednia do treści. Liczyłam na coś ciekawszego. Jestem fanką Ewy, ale od jej książki z motywacją liczyłam na coś więcej. "Myślnik" zawiera rady i przemyślenia autorki. Ta książka nie nadaje się do czytania ,byle przeczytać. W słowa trzeba się pogłębić, pomyśleć nad nimi.
CicheBaBum plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-23, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Dla fanek Ewy - skarb! Ja do nich nie należę, ale szukam motywacji, aby robić to co Autorka- prowadzić zdrowy styl życia, zadbać o siebie i być silną fizycznie i psychicznie.
Ta książka jest bardzo estetyczna, mnóstwo fotografii i sentencji Ewy przypominają mi wpisy na jej Facebooku. O to chodzi. Trzeba iść z czasem, a nawet wzbudzać w sobie niektórymi widoczkami marzenia ( podróże, aranżacja wnętrz i co by tu nie ukrywać masa mięśniowa:-).
To książka live stylowa. Podoba mi się, że Ewa na prawdę znalazła własny złoty środek, sposób na szczęśliwe życie i zamiast trzymać to szczęście tylko dla siebie robi dobry uczynek dzieląc się tym z Czytelnikami.
Ten poradnik kupiłam dla siebie, w prezencie. Poszukiwałam wsparcia, motywacji i ją dostałam! MAM JUŻ WSZYSTKIE KSIĄŻKI EWY!!! Jak i Jillian Michaels, którą platonicznie kocham :-) i ta jest też super. Bo? Bo krótkie sentencje wystarczą, aby przeczytać to co mądre, dopingujące przed snem, rano, w chwili zwątpienia- te małe wypowiedzi to takie "pigułki motywacyjne". Wystarczające do namysłu i zapamiętania.
Polecam poszukującym motywacji, aby nie tylko schudnąć i utrzymać wagę ciała, ale tym, które szukają sposobu na zdrowe życie, szczęśliwe. Warto zatroszczyć się o siebie.
I jeszcze jedno! Coś bardzo ważnego - ta książka jak i poprzednie nie jest pro-ana! Ewa krzyczy: "Wyrzuć wagę z domu!" - ja to tak pamiętam. Dla czego? Bo nie chce abyśmy siebie same krzywdziły głodówką, katowaniem na siłce i popadły w śmiertelną chorobę jaką jest anoreksja.
Po-le-cam! Warta tych pieniędzy:-))
gosia45 Linia koment