Recenzja czytelnika granice.pl

Kup Teraz

Niebezpieczna jej uroda

Tomasz Kuza

Ocena ( 2 osoby )
5.5
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2013-11-15
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7722-919-4
Liczba stron: 390
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Aleksandra Pieńkos
Po przeczytaniu książki autorstwa Kathe Koja po tytułem „Fetysz” miałam mieszane uczucia czy powinnam bezpośrednio po jej przeczytaniu sięgnąć po pozycję naszego rodowitego autora Tomasza Kuzy „Niebezpieczna jej uroda”. Obawiałam się, że również ona mnie zawiedzie i na dobre zrażę się do literatury erotycznej. Jednakże po zapoznaniu się z wieloma pozytywnymi opiniami na jej temat postanowiłam zaryzykować... I tym sposobem jestem świeżo po lekturze kolejnej świetnej książki!

Związek czternastoletniej dziewczyny ze starszym od niej o prawie dwadzieścia lat mężczyzną może niektórych bulwersować bądź zniesmaczać. Ciężko czasami zrozumieć, że miłość nie na granic, a wówczas wiek, wyznanie religijne czy cokolwiek innego przestaje mieć znaczenie. A uczucie jakie zrodziło się między bohaterami książki „Niebezpieczna jej uroda” - Krzysztofem a Renatą - koleżanką jego córki, z biegiem czasu wydaje się tak piękne, że czytelnik mimowolnie zaczyna im kibicować i trzymać kciuki, żeby tylko się im wszystko udało.
Niestety życie lubi płatać figle, a takie figle jakie zaczęło płatać Krzysztofowi Kamińskiemu przeciętnemu człowiekowi w głowie się nie mieszczą. Nawet sam autor o tym doskonale wie, mówiąc ustami jednego z bohaterów, że ta historia jest dobrym materiałem na książkę sensacyjną. Jeżeli kiedykolwiek komuś zdarzyła się taka, bądź podobna historia, to szczerze, naprawdę szczerze współczuję! Jednakże mam nadzieję, że to tylko i wyłącznie fikcja...
Aczkolwiek ta istna seria niefortunnych przypadków w życiu bohaterów książki Tomasza Kuzy jest tak intrygująca oraz absorbująca, że „Niebezpieczną je urodę” się po prostu pochłania! Z wypiekami na policzkach, drżącymi dłońmi i miękkimi kolanami czekamy na rozwój kolejnych wydarzeń.
Wyobraźcie sobie moją minę kiedy w pewnym, dosłownie nieoczekiwanym momencie, kiedy zaraz ma się rozstrzygnąć jedna z najbardziej przerażających spraw, czytam... „Koniec części pierwszej”. No nie! Tak to się nie robi! I jak ja mam teraz spokojnie spać, skoro nie wiem jak to wszystko się potoczyło... ? Drogie wydawnictwo Novae Res oraz nieoceniony autorze Panie Tomaszu Kuza – domagam się jak najszybciej kolejnej części, bo mnie chyba krew zaleje jak nie przeczytam dalszego ciągu tej niesamowitej historii! :)
Książka „Niebezpieczna jej uroda” nie jest typowym erotykiem. Nie spotykamy się tutaj z opisami zbliżeń na każdej stronie. Mamy doskonałą fabułę, różnorodność wątków oraz ciekawie wykreowane postacie. Przy książce Tomasza Kuzy nie sposób się nudzić, a co najwyżej uświadomić sobie jak pokręcone może być czasami życie przeciętnego człowieka... Niezmiernie emocjonująca, wstrząsająca, mocna pozycja. Gorąco polecam!
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
joakrz1983 plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Świetne przeczytałam. Polecam innym :)
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
natasha92 Linia koment
Przeczytane:2013-12-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2013,Mam,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów