Recenzja czytelnika granice.pl

Kup Teraz

Niemcy

Michael Ivory

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2013-05-08
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 9788375964479
Liczba stron: 400
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: figlarna24
Niemcy , a właściwie Republika Federacji Niemiec, jest naszym sąsiadem, który jest nam bardzo bliski , a jednocześnie bardzo daleki.
Niemcy jak widać z zamieszczonej mapki powyżej jest bardzo zróżnicowany i barwny. Liczy ok około 80 milionów obywateli różnego pochodzenia. Kraj ten rozciąga od Renu do Odry i od wybrzeża Morza Północnego oraz Bałtyku po Alpy. 

Najbardziej rozwinięty technologicznie, funkcjonalnie, gospodarczo itp.  jest rozwinięty zachód kraju (wiadomo, że tak się stało z wielu względów, ale szczególnie podziałów politycznych ). Na szczęście Wschód stopniowa dogania Zachód

Autor tego przewodnika , którym jest Michaell Ivony. Podróżnik zanim zaczął naukę na wydziale filologii na Uniwersytecie w Oxfordzie, doskonalił znajomość niemieckiego , spędzając większość część roku w szkołach z internatem na terenie Nadrenii. Potem nauczał w Niemczech, a po zdobyciu kwalifikacji architekta krajobrazu i urbanisty podróżował po Niemczech, by chłonąć inspirację z osiągnięć niemieckiego budownictwa.. Ivony to także autor przewodnika turystycznego o Kanadzie.
Autor podróżował po Niemczech i podziwiał zasoby architektoniczne tego kraju, więc nie dziwi fakt, że w tym przewodniku czytelnik znajdzie wszystko, czego potrzebuje turysta (dzieje, tradycje, adresy przydatne w każdej sytuacji , nr. telefonów, informacje kiedy , jak i gdzie warto jechać, cudne zdjęcia , may itp)  , to większą część przewodnika skupił się właśnie na zabytkowych wieżach , pałacach, budowlach, murach, mostach, ale także na nowoczesnych budynkach, centrach , ale także na niesamowitych i przyciągających wzrok każdego kibica i nie tylko stadiony piłkarskie.
Wiadomo Republika Federacji Niemiec to oczywiście jej historia, to intensywnie rozwijający się kraj, piękne krajobrazy (góry, morze, doliny) , festiwale np. Oberfest  czy muzyki poważnej w Meklemburgii, odżywne kurorty (Baden-Baden), doskonałe w smaku piwo, ale obecnie Niemcy mają dwa oblicza.
Pierwsze z nich to oczywiście drużyna piłkarska Borussia Dortmund. Nie od dziś wiadomo, że piłka nożna to sport narodowy. Druga twarz jest bardziej  wpływowa na życie każdego Europejczyka. Niemcy są mocarstwem i nawet jej dzieje polityczne, które toczyły się niczym na kolejce górskiej , mają wpływ na politykę całej Europy. Wiecie, że mówię o  pani Kanclerz Merkel.
Czytając ten przewodnik skupiałam się na tym co mól książkowy lubi najbardziej. Szukałam jakiegoś czytelniczego wątku i go znalazłam. Niemcy , to kraj skąd pochodzą wybitni pisarze, muzycy , artyści, malarze, reformatorzy religijni.
To z tego kraju pochodzi mój ukochany kompozytor muzyki poważnej -Ludwig Van Beethoven, Szubert itp. Pisarza Goethego nie muszę chyba nikomu przedstawiać .  MArtina Lutera chyba też.

Nie ma miesiąca, w którym kultura , by aż nie kipiała od atrakcji. Najbliższym miesiącem jest nam maj. W maju Hamburg ma swoje urodziny i tej okazji władze miasta zapraszają na regaty żeglarskie, wystawy, koncerty.Za to w październiku we Frankfurcie  szykują się wielkie targi książki, a Kessel coś dla wielbicieli muzyki poważniej. Jak widać dla każdego coś miłego.
Wiadomości autor zamieścił ogrom i nie sposób tego opowiedzieć. No cóż kraj różny , wielowątkowy , to i ta pozycja taka być musi.

 

 

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Mariita Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
figlarna24 Linia koment
Przeczytane:2013-06-12, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów