Recenzja czytelnika granice.pl

Kup Teraz

Niepokój

Maggie Stiefvater

Ocena ( 15 osób )
5.0
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2011-10-15
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-259-0371-8
Liczba stron: 440
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Estijana

Niepokój to drugi tom trylogii amerykańskiej pisarki - Maggie Stiefvater. Drżenie, pierwsza część trylogii o wilkach z Marcy Falls, odniosła wielki sukces, stając się bestsellerem wśród literatury młodzieżowej i poruszyła serca czytelników na całym świecie. Jak na jej tle wypadła kontynuacja opowieści o losach Grace i Sama? 

 
Nie wiedziałam, że istnieje tyle różnych sposobów na to, żeby powiedzieć żegnaj...
 

Nadchodzi wiosna. Sam już nie przemienia się w wilka, ale tym razem to z Grace zaczyna dziać się coś dziwnego. Ciągłe bóle głowy, wysoka gorączka, krwotoki z nosa, na które nie działają żadne leki. W dodatku rodzice próbują rozdzielić ją z Samem, a Isabel po śmierci brata zaprzyjaźnia się z Grace. Po długiej zimie w domu Sama pojawia się nowy wilk, Cole - wyjątkowo przystojny i niepokojący gość, lider zespołu "Narkotiki", który stwarza wiele problemów. Czy bohaterom uda się przetrwać wiosnę, pełną trudnych decyzji, nieprzewidzianych sytuacji i nowych doświadczeń?

Książkę czyta się bardzo szybko i z przyjemnością. Autorka potrafi zaciekawić czytelnika, zbudować odpowiednią atmosferę i naszkicować świetne portrety bohaterów. W powieści znajdziemy kontynuację rozpoczętych w pierwszym tomie wątków, nie zabraknie również biegających po lesie wilków. Wydarzenia obserwujemy z perspektywy już nie dwóch, a czterech bohaterów - Grace, Sama, Isabel i Cole'a, a zakończenie okazuje się naprawdę zaskakujące. W Niepokoju mamy okazję poznać więcej odczuć i wspomnień bohaterów, dzięki czemu dowiadujemy się więcej o przeszłości Sama. Maggie Stiefvater napisała bardzo życiową opowieść o miłości, przyjaźni i poświęceniu.

Nie sposób nie polubić bohaterów, którzy łatwo zyskują uznanie i sympatię czytelnika. Każda z postaci jest na swój sposób interesująca. Sam i Grace tworzą idealną parę. Są silni i można być pewnym, że pokonają wszelkie przeciwności losu, aby być razem. Podczas lektury poznamy lepiej buntowniczą Isabel, która nie jest już postacią drugoplanową. Poznamy również nowe wilki - Victora i Cole'a.

 

Maggie Stiefvater umiejętnie buduje napięciue. I choć wydarzenia nie rozgrywają się tu w tempie lawinowym, od lektury naprawdę trudno się oderwać, a po jej ukończeniu pozostaje wyczekiwanie na tom kolejny. 

Niepokój to piękna opowieść o losach dziewczyny i wilkołaka. To także rozrywka w najlepszym wydaniu. Udana kontynuacja popularnego cyklu, zapowiadająca naprawdę interesujący finał. 

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
chabrowacczyteln plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-12-23, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014 ,
Drugi tom trylogii ,,Drżenie". Pierwszy bardzo mi się spodobał i byłam niezwykle ciekawa co autorka wymyśliła dalej. Podołała?
Z Samem sytuacja się już unormowała. Mogłoby być już wszystko dobrze, a tu coś dziwnego zaczyna dziać się z Grace. Dodatkowo jej rodzice za wszelką ceną chcę rozdzielić ją z ukochanym, a w stadzie pojawia się nowy wilkołak- Cole.
Jakoś tak zawsze mam z książkami z tej serii, że najpierw muszę się wczytać. Później wszystko już leci z górki i wprost nie mogę się od nich oderwać. Czytanie zajęło mi chyba tylko dwa dni, które były przerywane świątecznymi przygotowaniami. Obserwujemy tu bohaterów, którzy dojrzewają. Ich miłość bardzo nieśmiało i powoli rozkwita, pojawiają się nowe trudności i problemy. Historia, która rozgrywa się w Mercy Falls jest niesamowicie ciekawa i wciągająca.
Chcę jak najszybciej dowiedzieć się jak ta trylogia się skończy. Autorka utrzymała poziom z pierwszego tomu, było tak samo ciekawie. Jeśli ktoś zaczął serię i mu się spodobała to naprawdę polecam.
SITT18 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-06, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Mam,
Druga część wspaniałej trylogii Drżenie, równie wciągająca co pierwsza książka. Wilczy świat nigdy nie był dla mnie ciekawy, do chwili przeczytania tej historii. Mocno mnie zafascynowała i taką książkę polecam wszystkim, żądnym wzruszeń, na pewno się nie zawiodą.
catling plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-08, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
świetna książka
sylwiagrochala plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Druga część trylogii Drżenie. Trzyma w napięciu... trochę bardziej smutna, bardziej wzbudzająca poczucie tęsknoty, nakłaniająca czytelnika do docenienia tego, co się posiada... ból jaki czują bohaterowie, odczuwałam także ja czytając tę książkę... wszystko co wcześniej wydawało się być skomplikowane w tej części...jest trudne jeszcze bardziej. Ale... sądzę, że warto czuć ten ból i niepokój, aby doznać ..."ukojenia" trzeciej części...
agnik66 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-06, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Wyzwanie - fantastyka,
Po przeczytaniu części pierwszej jeszcze w tym samym dniu sięgnęłam po "Niepokój". Byłam bardzo ciekawa jak dalej potoczą się losy wilka i normalnej (jeszcze) dziewczyny. Ta część jest tak samo dobra jak pierwsza, a nawet lepsza. Więcej się dzieje, tempo przyśpiesza, miejscami jest strasznie, ale jedno się nie zmienia - wciąga niesamowicie.
Super książka, ale nie watro zaczynać od tej części, bo możecie się pogubić.
darinda plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
ciekawa :)
anita0201 Linia koment
Przeczytane:2016-09-14, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
madi Linia koment
Przeczytane:2015-05-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
sitt20 Linia koment
Przeczytane:2014-01-06, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
czarniutka21 Linia koment
Przeczytane:2013-09-17, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
JustBooks17 Linia koment
Przeczytane:2014-03-01, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Pożyczone od znajomych,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
jurata Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Gracenta Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
glaadys Linia koment
Przeczytane:2013-08-27, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
mangaanime Linia koment
Przeczytane:2016-05-14, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie czytelnicze 26 książek 2013 rok,
Altaria Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Ruczek Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów