Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Nów księżyca

Rachel Hawthorne

Ocena ( 4 osoby )
5.8
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2010-06-27
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788324137169
Liczba stron: 264
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Justyna Gul

Księżycowa przemiana

Zmiennokształtni to istoty obdarzone umiejętnością przemiany w wilka - w przeciwieństwie do ludzi, do Statycznych. Korzenie Zmiennokształtnych sięgają pradawnych czasów, niektórzy wierzyli nawet, że istnieli oni od zarania dziejów, a inni, że od czasów maga Merlina. Informacje na ten temat znajdują się w starożytnych tekstach, których karty nadgryzł już ząb czasu. Tylko Starsi mogą je przeglądać i studiować, oni też trzymają pieczę nad całą rasą.

Charakterystyczna dla Zmiennokształtnych jest pierwsza przemiana – utrata księżycowego dziedzictwa, którą chłopcy przechodzą w samotności, zaś każda dziewczyna - u boku partnera, który ją wybrał. Ponoć żadna dziewczyna nie przeszła przez nią sama, a te, które próbowały, zginęły. O prawdziwości tego stwierdzenia przekonać się ma wkrótce Brittany Reed, bohaterka trzeciego już tomu z serii Strażników Nocy. „Nów księżyca” Rachel Hawthorne to pasjonująca historia córki zmiennokształtnej kobiety, wychowanej w osadzie Wilczy Szaniec, która nie dość, że nie ma partnera, to jeszcze … nie przeszła przemiany.

Miesiącami marzyła o metamorfozie w wilka, wspaniałe, piękne i pewne siebie stworzenie. Wówczas nigdy nie martwiłaby się tym, że jakiś mężczyzna ją porzuci - tak, jak kiedyś jej ojciec zostawił matkę. Tymczasem jej przemiana nie doszła do skutku, a na dodatek dziewczyna zmuszona jest ukrywać ten fakt. Jako Statyczna nie mogłaby przecież zdobyć serca przystojnego Connora McCandlessa ani pracować jako Strażnik.

Jej ludzka natura nie pozwala również na wyczucie niebezpieczeństwa. Dobrze, że pułapki zastawione wokół osady są dość widoczne, ich budowa zaś jest sprawką korporacji Bio-Chrome. Cudowne właściwości samoleczenia oraz zmiany struktury krwi i komórek Zmiennokształtnych mogą zrewolucjonizować przemysł farmaceutyczny, potrzebny jest jednak materiał do badania. Dlatego też Manson zaciekle tropi rasę wilków, a w jego łapy dostaje się nie tylko Brittany, ale i Connor.

Teraz już dziewczyna nie ma wyjścia i musi wyznać, że jest Statyczna. Czy Connor jest w stanie ją zaakceptować, wiedząc, że znacząco się od niego różni i że nigdy nie pobiegną razem pod postacią wilków? Czy prawda o Zmiennokształtnych wyjawiona Mansonowi czyni z Brittany zdrajczynię? Czy przyjęcie eksperymentalnego specyfiku wyprodukowanego przez Bio-Chrome na bazie krwi Connora da dziewczynie szansę na przemianę?

„Nów księżyca” Rachel Hawthorne to fascynująca historia i trzymająca w napięciu powieść o podróży wgłąb własnej duszy i podążaniu za marzeniami. Czasem jednak okazuje się, że wędrówka nie zawsze jest możliwa drogą, którą obraliśmy. Tylko od nas zależy, czy podążymy – jak Brittany – inną ścieżką.

Rachel Hawthorne zdumiewająco plastycznie kreśli świat Strażników Nocy z ich unikatowymi cechami, słabościami i ograniczeniami. Jej bohaterowie, przeżywający liczne rozterki, są nam niezwykle bliscy, a ich ból staje się naszym bólem. Jak skończy się dla Brittany ta opowieść i czy zawalczy ona o własne szczęście? O tym przekonacie się wyłącznie podczas lektury. Tylko nie zaczynajcie czytać, kiedy księżyc jest w nowiu…

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
dunia20002 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-08-19, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Na początku dosyć sceptycznie odnosiłam się do tej książki. Lindsey i Kayle od razu polubiłam, czego nie mogę powiedzieć o Brittany. Szybko jednak zmieniłam zdanie. Pokochałam Britt tak samo jak poprzednie dziewczyny.
MoreThanBooks plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-14, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
W końcu doczekałam się trzeciej części Strażników Nocy. Od początku serii śledzę losy bohaterów. Zdążyłam ich polubić, tak samo jak znienawidzić. Od początku czułam wielką sympatię do Brittany. Silna, odważna kobieta, która mogę porównać do feministek. Zbliża się czas jej przemiany. Brit nie ma partnera, który by jej w tym pomógł. Starsi dawali jej co prawda Daniela, ale ona pragnie kogoś innego. Connora, który jest już zajęty. Tak więc Brit sama czeka na swoją pierwszą przemianę. Księżyc jest w pełni, ale nic się nie dzieje. Dziewczyna nie czuje żadnej zmiany. Sny, które ją ostatnio nawiedzały okazują się prawdą. Pomiędzy krzykiem i wielkim bólem Brit uświadamia sobie, że się nie przemieni. Co jest tego przyczyną? Jaki sekret skrywa matka dziewczyny? Czy Connor ją zaakceptuje? Te pytania nurtują naszą bohaterkę. Po powrocie do osady, dowiaduje się, że Connor nie jest z Linds. Budzi się pomiędzy nimi mroczne pożądanie, które może być wybawieniem lub zagładą..
Kolejna książka, którą pokochałam. Bohaterowie coraz bardziej wkradają się do mojego serca. Szybka, dynamiczna i namiętna akcja, która wzbudza w nas szybsze bicie serca. Wspaniałe opisy i świetne dialogi. Widać, że autorka zna się na tym co robi. Cieszę się, że Connor i Brit zbliżają się do siebie. Od początku trzymałam za nich kciuki. Chciałabym, żeby książka ciągnęła się dłużej, ale niestety nie mam na to wpływu. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić Wam tą książkę i zapoznać się z tą pierwszą namiętnością...
dunia20002 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-08-19, Na półkach: Przeczytałem,
Świetnie ujete :)
dunia20002 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-08-19, Na półkach: Przeczytałem,
Świetnie ujete :)
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Szczerze... popłakałam się na tym jak małe dziecko... najlepsza część ,,Strażników Nocy", już czekam na ,,Cień Księżyca". ;)
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
HouseOfBooks Linia koment
Przeczytane:2016-08-12, Na półkach: Przeczytałem,
madi Linia koment
Przeczytane:2016-05-03, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
Okładka - Nów księżyca Mój obrońca
Jodi Ellen Malpas
Okładka - Nów księżyca Dziewczyna w ciemności
PAUW MARION
Okładka - Nów księżyca Zakazana miłość
Nicole Jordan
Okładka - Nów księżyca Zaćmienie
Ragnar Jónasson
Okładka - Nów księżyca Sacrifice
Sharon Bolton
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów