Recenzja książki: O szczęściu kwitnącym jak róża

Recenzuje: Justyna Gul

Szczęście ma zapach róży

Mówi się, że szczęście się mnoży, kiedy się je dzieli. Warto zatem uszczęśliwiać innych, obdarowując ich przedmiotami wartościowymi nie z uwagi na ich cenę, ale na naszą pamięć. Upominkiem może stać się inspirująca książka dla zagubionych na drodze życia, gorący rosół dla chorego, piękny kwiat dla kobiety, która ma gorszy dzień. Pomysłów jest nieskończenie wiele, ważne jednak, aby każdy z nich zaspokajał obecne potrzeby, poprawiał humor, a także świadczył o naszym emocjonalnym zaangażowaniu w relację.

Symbolem ciepłych uczuć jest róża - i to właśnie ona stanowiła motyw przewodni dla autorów książki (a właściwie niewielkich rozmiarów książeczki) O szczęściu kwitnącym jak róża. Opublikowana nakładem wydawnictwa Seven pozycja stanowi idealny pomysł na prezent zarówno dla ukochanej osoby, przyjaciela, jak również dla wszystkich ludzi potrzebujących wsparcia i szczerego uśmiechu. Licząca zaledwie kilka stron pozycja kształtem przypomina pamiętnik, a idylliczna, piękna okładka, wyzwala w podświadomości wspomnienie zapachu róż. Ten wyimaginowany aromat otula nas już po rozwiązaniu wstążeczki broniącej dostępu do sekretu szczęścia.

Wnętrze kryje inspirujące cytaty, między innymi myśli Phila Bosmansa, wiersze, a także kilka wspaniałych przepisów, których sekretnym składnikiem jest właśnie róża. Ekstatycznej reakcji podniebienia na kontakt z różaną galaretką z malinami dorównać może tylko rozkosz odczuwana podczas kąpieli z zastosowaniem pachnącego mydełka różanego. Przyjemność  z takiego relaksu będzie tym większa, że wspomniane mydło możemy wykonać samodzielnie.

Dla osób, które delektując się deserem, nie odmawiają sobie słodkich trunków, znajdzie się również przepis na poncz różany, będący napojem godnym królów, zaś dla wielbicieli kulinarnych eksperymentów ciekawostką będzie przepis na pachnący cukier różany.

Książka O szczęściu kwitnącym jak róża, to nie tylko piękny, wzruszający podarunek, ale również smakowity kąsek dla łasuchów i osób chętnie korzystających ze sprawdzonych przepisów na niecodzienne desery czy słodkie dodatki. To jedna z tych pozycji, które zachwycają nie tylko osobę obdarowaną, ale i obdarowującą, jeden z tych prezentów, które mówią wiele, ale mogą również stanowić niezobowiązujący podarek.

Kup książkę O szczęściu kwitnącym jak róża

Zobacz opinie o książce O szczęściu kwitnącym jak róża
Sałatki, sosy, dodatki
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Sałatki, sosy, dodatki

Seria czterech poręcznych i praktycznych miniporadników. W każdym z nich znajduje się ponad 30 przepisów zarówno dla mięsożerców...

Encyklopedia przyrody. Pytania i odpowiedzi
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Encyklopedia przyrody. Pytania i odpowiedzi

Dlaczego wielbłądom nie szkodzi słońce? Jak rekiny tropią swoją ofiarę? W tej pięknie ilustrowanej książce znajdziesz odpowiedzi zarówno na te pytania...