Nie ten mąż

"Nie ten mąż" autorstwa Kathryn Croft to "ponownie zaskakujący thriller" jak napisano na okładce tej powieści, okładka jest dość intrygująca, lecz jakoś nie jestem w stanie jej zrozumieć. Widocznie jej autor miał cos na myśli, lecz być może do mnie to nie przemawia.
Kathryn Croft to jedna z moich ulubionych pisarek, przeczytałam niemal wszystkie jej książki, kilka z mam jeszcze na swojej półce a dwie czekają na mnie w bibliotece, lecz odkładam je jakoś na później. Niektóre były lepsze inne trochę gorsze, ale śmiało mogę je polecić fanom thrillerów psychologicznych.
Jak tylko w bibliotece pojawiła się nowa książka autorki to oczywiście że musiałam ją przeczytać i wiedziała, że jak zacznę czytać, to lektura pochłonie mnie bez pamięci. A starsze książki będą czekać dalej na swoją kolej...
Mam tylko nadzieję, że wystarczy mi czasu na przeczytanie książek, które mam w planach.

"Nie istnieje idealna równowaga, w którą wszyscy chcielibyśmy wierzyć."

Narracja w tej książce prowadzona jest z perspektywy dwóch bohaterek: Sienny i Abby, dzięki temu bardziej możemy poznać myśli i działania każdej z nich. Intryga rozwija się dość powoli, początkowo czytając wydaje się, że to zwykła powieść obyczajowa, lecz autorka stopniowo zagęszcza atmosferę i wprowadza nas w sam środek niebanalnej intrygi.
Abby i jej mąż Rob przeprowadzają się do Londynu, on ma tu wspaniałą pracę, lecz ona musiała zrezygnować ze swojej i trudno jej się odnaleźć w nowym miejscu.

"Jego marzenie się spełniło, a ona będzie musiała się ze swoim trochę wstrzymać. Czyż nie na tym polega małżeństwo? Na poświęceniu. Na dawaniu i braniu. I wszystkich innych rzeczach, o których ludzie nie wspominają."

Przypadkowo Abby poznaje Siennę, stopniowo się zaprzyjaźniają aż wreszcie zaczynają spotykać się razem ze swoimi mężami. Czworo znajomych dobrze czuje się w swoim towarzystwie. Do czasu. Sienna wpada podczas suto zakrapianej alkoholem kolacji na szalony pomysł - zamianę mężów na jedną noc, na wzór telewizyjnego programu "Zamiana żon". Oczywiście bez żadnych podtekstów, chodzi tylko o mile spęczony wieczór i noc. Sama Sienna jest zdziwiona, że wszyscy jakoś się na tę zamianę zgodzili, nawet jej mąż Greg nie miał obiekcji przed podjęciem tego wyzwania.
Czy ta zamiana zmieni w życiu obu par? Czy jedna noc może faktycznie zmienić życie?

"Skąd mamy wiedzieć, do czego jesteśmy zdolni, dopóki nie zostaniemy doprowadzeni do ostateczności?"

Nieoczekiwanie ta niby zabawa w zamianę zmienia się w dramatyczne wydarzenia. Po burzliwej kłótni z Sienną Greg wychodzi z domu i już nie wraca. Co się stało, że tak gwałtownie zareagował? I dlaczego przez kilka dni nie daje znaku życia? Czy ma jakieś wyrzuty po nocy spędzonej z przyjaciółką żony?
A co wspólnego z jego zniknięciem ma Abby?
Musicie sami się o tym przekonać.
Ta książka bardzo mnie zaskoczyła a właściwie to pani Croft, która tak zagmatwała fabułę, że gdy już byłam pewna rozwiązania zagadki, to okazało się, że zupełnie się pomyliłam. Zakończenie mnie nieźle zaskoczyło.
Polecam, gdyż myślę, że jest godna polecenia , zwłaszcza dla fanów thrillerów i kryminałów.

Informacje dodatkowe o Nie ten mąż:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2021-10-27
Tytuł oryginału: The Other Husband
Dodał/a opinię: Myszka77

Zobacz opinie o książce Nie ten mąż

Kup książkę Nie ten mąż

Jej życie przypomina listę zadań do wykonania, a ona odhacza jedną pozycję po drugiej tylko po to, by odkryć, że na koniec pozostaje samotność.

Ale to naturalne, że gdy ktoś umiera, skupiamy się wyłącznie na jego dobrych cechach. Ludzie rozpaczliwie się tego trzymają, niezależnie od prawdy.

Nie pozwól mu odejść
Kathryn Croft0
Okładka ksiązki - Nie pozwól mu odejść

Bestsellerowa autorka wciągających thrillerów: Córeczka, Tylko jedno kłamstwo, Nie ufaj nikomu, Nigdy nie zapomnisz przeszła samą siebie. Mistrzowsko...

Córeczka
Kathryn Croft0
Okładka ksiązki - Córeczka

Osiemnaście lat temu porwano ci córkę. A dziś do ciebie wróciła. Osiemnaście lat temu nieznany sprawca uprowadził Helenę, sześciomiesięczną córkę Simone...