Joker

W końcu udało mi się dorwać trzeci tom cyklu Teoria gier. ,,Joker" to naprawdę dobra książka. Już drugi tom był rewelacyjny, a ten wg mnie trzyma jego poziom. A o czym jest? Tak w ogromnym skrócie, o chorej miłości, zazdrości i o ich skutkach.

W rodzinie Różańskich wiele się zmieniło. Po tragicznych wydarzeniach z poprzedniego tomu, Majka powoli wraca do zdrowia. Jednak, żeby jej leczenie doszło do skutku Kuba wyprowadził się z córką, nie tylko z Łodzi, ale także z Polski. Zamieszkali we Włoszech. Zabrali ze sobą Tomka, który musi ukrywać się przed własnymi rodzicami. W dobrych warunkach, w zupełnie nowym otoczeniu Majka wraca do zdrowia, a Tomek ma najlepszą ochronę na świecie, w postaci Kuby.

Gorzej niestety sprawy mają się u Julki. Życie prywatne i zawodowe kwitnie. Julianna jest redaktorem naczelnym gazety, ma kochającego faceta, Norberta. Jednak tą sielankę psuje dziwne uczucie, że jest obserwowana. Niedługo potem dochodzą tajemnicze głuche telefony i puste wiadomości tekstowe. Jednak miarka się przebrała kiedy tajemniczy stalker krzywdzi psa Julki. Dziewczyna jest kłębkiem nerwów. Strach ją paraliżuje. Najgorsze w tym wszystkim jest fakt, że nie powiedziała nic Norbertowi. Kiedy w końcu się o tym dowiaduje, Julka znika. Rozpoczyna się wyścig z czasem. Policja nie ma żadnego punktu zaczepienia zupełnie jakby stalker wiedział jak zacierać za sobą ślady.

Kim jest tajemniczy stalker? Jakie ma zamiary wobec Julki?

To była świetna książka!!!! Naprawdę!!!! Wszystko jest tu na miejscu. Fabuła trzyma w napięciu od samego początku. Polubiłam naszych bohaterów i z ogromną przyjemnością dowiedziałam się co słychać u Julki, Majki i Kuby.

Ta część skupia się na Julce. Natalia przedstawia jak wygląda stalking od strony zarówno Julki jaki i samego stalkera. On pokazuje jakimi chorymi uczuciami darzy dziewczynę, które powodują, że popełnia poważne przestępstwo. A Julkę spycha na skraj własnego lęku i strachu. Sprawia, że dziewczyna stała się swoim własnym cieniem.

Kończąc polecam Wam nie tylko ,,Jokera", ale także cały cykl Teoria gier, oczywiście inne książki Natalii, bo ona pisze je z pasją. Czuć to kiedy pisze bardzo emocjonalne książki, które dotykają bardzo delikatnych problemów społecznych. Ale także kiedy zatapia się w świecie zbrodni. W Teorii gier także porusza ważne i delikatne problemy handlu ludźmi, czy stalkingu.

Polecam

Informacje dodatkowe o Joker:

Wydawnictwo: JakBook
Data wydania: 2021-09-27
Dodał/a opinię: Magdalena Górska

Tagi: Detektywistyczna powieść obyczajowa (cosy mystery)

Zobacz opinie o książce Joker

Kup książkę Joker

Miasteczko
Natalia Nowak-Lewandowska0
Okładka ksiązki - Miasteczko

Niektóre tajemnice należą tylko do nas, w każdej chwili możemy je ujawnić i zmienić bieg naszego życia. Przejmująca powieść o małym miasteczku, dawnych...

Groch z kapustą
Natalia Nowak-Lewandowska0
Okładka ksiązki - Groch z kapustą

Wiesława Rozwadowska kocha święta. Kocha je po swojemu, bo doskonale wie, że święta z rodziną mogą skończyć się wyłącznie w jeden sposób - kompletną katastrofą...