Piękny i martwy

„Siedział wpatrzony w szybę, po której spływał deszcz, i wyglądał na zatopionego w myślach. Korciło mnie, by zapytać go o jego dziwne zachowania, przeszłość, życie. Łaknęłam nie tylko jego ust i dotyku, ale i informacji o nim samym”.

Jagoda najbardziej bojaźliwa osoba zmuszona jest zamieszkać w starym domu na obrzeżach miasta. By realizować swoją pasję, jaką jest prowadzenie sklepu z ręcznie robionymi swetrami. Okazuje się, że będzie miała współlokatora, Amerykanina polskiego pochodzenia. Martin zachowuje się bardzo dziwnie, do tego w domu przy ulicy Wietrznej zaczynają się dziać przerażające sceny.

Co ukrywa Martin? I czy w ich domu straszy stary rzeźnik?

Autorka kolejny raz stworzyła historię, która wciąga od samego początku. Zabawna z bohaterami, których nie sposób nie lubić, a także momentami przerażająca. Idealnie pasująca do zbliżającego się czasu Halloween.

Główna bohaterka to idealnie odzwierciedlenie mojej osoby, poza robieniem na drutach (tego nie umiem). Jagoda boi się ciemności, wszelkich dziwnych hałasów, nie ogląda horrorów, a jej wyobraźnia podsuwa jej najgorsze scenariusze. W pełni ją rozumiem, nie ma to, jak przypomnieć sobie scenę z filmu oglądanego kilka lat temu w momencie, gdy jest się samym i wokół panuje noc.

Martin od samego początku zachowywał się trochę dziwnie. Można było wnioskować po kilku otrzymanych informacjach, że nie jest w pełni człowiekiem. Obstawiałam różne warianty, ale takiego się nie spodziewałam. Jakiego? Nie będę Wam psuć zabawy, sami odpowiedzcie sobie na to pytanie.

Autorka w fabułę wplotła przerażająca historię o rzeźniku, który zabijał ludzi, a jego duch krąży gdzieś po okolicy. I nagle w nocy słyszycie rytmiczne uderzenia noża w blat stołu. W kuchni naszych bohaterów stoi stół rzeźnicki z hakami pod sufitem. Po jednej takiej nocy już by mnie tam nie było.

Oprócz dreszczyku grozy znajdziemy tu urocze fragmenty o budzącym się do życia wątku miłosnym. To były przyjemne chwile spędzone z Martinem i Jagodą, wspomnieć również muszę o kilku gorących scenach erotycznych. Dodają nutkę pikanterii całej historii.

Podsumowując, świetnie się bawiłam podczas lektury książki. To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki i na pewno nie ostatnie. Lubię jej styl i to jak potrafi czytelnika w danej chwili oczarować.

Serdecznie polecam.

Informacje dodatkowe o Piękny i martwy:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2023-09-27
Dodał/a opinię: Anitka_170

Zobacz opinie o książce Piękny i martwy

Kup książkę Piękny i martwy

Zniszcz mnie
Anna Langner0
Okładka ksiązki - Zniszcz mnie

On i ona. Pogubiony imprezowicz i zbuntowana outsiderka. Nie spodziewają się siły rażenia gorącego uczucia, które ich połączy. Barry uchodzi...

Two Dirty Souls
Anna Langner0
Okładka ksiązki - Two Dirty Souls

Do każdego przebrania można się przyzwyczaić. Tylko dusza zawsze pozostaje niepokorna. Jax i Skipper umiejętnie grają swoje role. On, syn bardzo wpływowego...