Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Opowiedz mi o Panu Bogu. Modlitwa i przykazania

Josef Osterwalder

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Promic
Data wydania: 2013-04-08
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7502-395-4
Liczba stron: 12
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

Do podstawowych zasad chrześcijańskiego życia należy przestrzeganie przykazań Bożych oraz modlitwa. Jedno i drugie wymaga samozaparcia, wytrwałości, dobrych postanowień, przede wszystkim jednak - głębokiej wiary. Ta z kolei powinna być kształtowana od najmłodszych lat, na co – obok rodziców – w dużej mierze mają wpływ wychowawcy i katecheci. Właśnie do nich została skierowana książeczka Opowiedz mi o Panu Bogu. Modlitwa i przykazania, stanowiąca nieodzowną pomoc w budowaniu pozytywnych relacji, przekładających się między innymi na wzrost wiary. W trosce o najmłodszych czytelników Josef Osterwalder zamieścił w trzynastu rozdziałach trzech części trudne – ale za to przedstawione w przystępny sposób – tematy do codziennych rozmów, dzięki czemu omówienie najważniejszych elementów chrześcijańskiego życia pomoże najmłodszym uwierzyć w to, co wymyka się ludzkiemu rozumowi.


Podobnie, jak w poprzedniej książeczce z serii, podążamy śladami wrażliwego Marcinka, zagłębiając się wraz z nim w wydarzenia nie tylko trudne, ale przede wszystkim - pouczające. Każdy rozdział został napisany według stałego schematu: krótkie opowiadanie, ciekawa historia czy tekst tematyczny stanowią punkt wyjściowy do dalszych rozmów; wymiana zdań pomiędzy Marcinem a narratorem stanowi propozycję rzeczywistej rozmowy na poruszony temat; natomiast zacytowane na marginesach fragmenty tekstów biblijnych Starego i Nowego Testamentu, modlitw oraz refleksji teologicznych pełnią funkcję wspomagającą.


Ponieważ przytoczone opowiadania nawiązują do konkretnych sytuacji z codziennego życia Marcinka, młodemu czytelnikowi łatwo utożsamić się z występującymi na kartach książki bohaterami. Zbieżność wydarzeń opisanych w książeczce z tymi, które mają miejsce w rzeczywistości, ułatwia przeniesienie treści do własnego życia. Dzięki temu dziecko zrozumie, że Kościół jest wspólnotą; doceni znaczenie chrztu, słowa Bożego oraz moc Pokarmu na życie wieczne; dostrzeże w miłości klucz do wszystkiego; pozna prawdziwą mądrość i dowie się, jaka powinna być modlitwa.


Książeczka Josefa Osterwaldera napisana jest w sposób prosty i przystępny, językiem całkowicie zrozumiałym. Kolorowe, wyraźne oraz zabawne ilustracje autorstwa Renaty Krześniak doskonale wspomagają przekaz. Dodatkowym atutem publikacji jest gruba okładka i sztywne kartki, co pozwala na korzystanie z lektury bez ograniczeń. Tytułowej prośby dziecka: Opowiedz mi o Panu Bogu rodzice ani katecheci nie powinni lekceważyć. Skorzystanie z owego zaproszenia do rozmowy bez wątpienia przyniesie oczekiwane efekty: najmłodsi nie zostaną pozbawieni ufności na trudnej drodze ziemskiego pielgrzymowania, co pomoże im bardziej kochać Boga i ludzi.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
gosia45 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
katechetka Linia koment
Przeczytane:2013-04-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów