Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Opowiedz mi o Panu Bogu. Wiara

Josef Osterwalder

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Promic
Data wydania: 2013-04-08
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7502-394-7
Liczba stron: 12
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

Przybliżenie dziecku trudnych do ogarnięcia ludzkim rozumem prawd wiary jest powinnością chrześcijańskich rodziców i katechetów. Od nich bowiem w dużej mierze uzależniony jest stopniowo formujący się dziecięcy światopogląd, mający zasadniczy wpływ na kształtowanie postaw codziennego życia. By odpowiednio wykorzystać dziecięcą ufność, szczerość i szeroko otwarte serce, w relacji dorosły-dziecko nie może zabraknąć twórczych rozmów. I w tym właśnie celu warto sięgnąć po propozycję wydawnictwa Promic, stanowiącą doskonałą pomoc dla rodziców, wychowawców i katechetów. Książka Opowiedz mi o Panu Bogu. Wiara została napisana przede wszystkim dla dzieci. Z myślą o nich w trzynastu rozdziałach zamieszczono trudne, ale za to przedstawione w przystępny sposób tematy do codziennych rozmów, dzięki czemu omówienie najważniejszych elementów wiary chrześcijańskiej pomoże najmłodszym uwierzyć w to, co wymyka się ludzkiemu rozumowi.


Podążając śladami wrażliwego Marcinka, zagłębiamy się wraz z nim w wydarzenia nie tylko trudne, ale przede wszystkim - pouczające. Każdy rozdział został napisany według stałego schematu: krótkie opowiadanie, ciekawa historia czy tekst tematyczny stanowią punkt wyjścia do dalszych rozmów; wymiana zdań pomiędzy Marcinem a narratorem stanowi propozycję rzeczywistej rozmowy na poruszony temat; natomiast zacytowane na marginesach fragmenty tekstów biblijnych Starego i Nowego Testamentu, modlitw oraz refleksji teologicznych, pełnią funkcję wspomagającą.


Ponieważ przytoczone opowiadania nawiązują do konkretnych sytuacji z codziennego życia Marcinka, młodemu czytelnikowi łatwo utożsamić się z występującymi w książce bohaterami. Zbieżność wydarzeń opisanych w książeczce, z tymi, które mają miejsce w rzeczywistości, ułatwia przeniesienie treści do własnego życia. Dzięki temu dziecko zrozumie, że absolutnie nie wolno zapominać o Panu Bogu; nauczy się pomagać i przebaczać; uwierzy w obecność Anioła Stróża; ucieszy się z faktu, że Chrystus zmartwychwstał i żyje; a także nauczy się pokonywać przeszkody stojące na drodze do nieba.


Książeczka Josefa Osterwaldera napisana jest w sposób prosty i przystępny, językiem całkowicie zrozumiałym. Kolorowe, wyraźne oraz zabawne ilustracje autorstwa Renaty Krześniak doskonale wspomagają przekaz. Dodatkowym atutem jest gruba okładka i sztywne kartki, co pozwala na korzystanie z lektury bez ograniczeń. Tytułowej prośby dziecka: Opowiedz mi o Panu Bogu nie wolno lekceważyć. Skorzystanie z owego zaproszenia do rozmowy bez wątpienia przyniesie oczekiwane efekty: najmłodsi nie zostaną pozbawieni ufności na trudnej drodze ziemskiego pielgrzymowania, co pomoże im bardziej kochać Boga i ludzi.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
gosia45 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
katechetka Linia koment
Przeczytane:2013-04-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów