Oni

Najskuteczniejsze kłamstwo opiera się na modyfikacji prawdy”.

Ja i Ty.
On i Ona.
My, Wy.
ONI..
Kosma ma 23 lata, mieszka z ojcem, pracuje zdalnie i świetnie sobie radzi zważywszy na to, że jest „inny” – nie głupi, gorszy, czy wybrakowany – po prostu inny. W „wyjątkowy” sposób odbiera świat, inaczej niż „neurotypowy” ogół. Ma swoje zasady, plan, swoje tempo, codzienne rytuały, stałe punkty dnia i nie lubi tu niespodzianek. „Dla niego szczegół jest ważniejszy niż ogół” i dlatego nie zawsze rozumie otaczający go świat, innych ludzi, gry jakie prowadzą. Trudność sprawia mu wyartykułowanie myśli. Ale jako dorosła osoba jest świadomy swoich ograniczeń i stara się sobie z nimi radzić jak potrafi, na swój własny autorski sposób.

Kiedy nagle w drzwiach jego domu staje Policja i zatrzymuje ojca, który następnie zostaje oskarżony o morderstwo sprzed niemal dwudziestu lat, młody chłopak zostaje zmuszony do spontanicznego działania, które ni jak się ma do jego natury. Rzeczywistość atakuje go ze zdwojoną siłą, a jego życie staje się szkołą przetrwania.

Czy ograniczenia jakie zaserwował mu umysł pozwolą się temu młodemu człowiekowi w tym wszystkim odnaleźć?

Nie ma ciała = Nie ma zbrodni.
Czyżby?

Policja już wydała wyrok.
Śledztwo przypomina grę z wytrawnym przeciwnikiem, który ucieka się do nieczystych zagrywek. Wszystko zaczyna przypominać przedstawienie, starannie wyreżyserowany spektakl. Ktoś pociąga za sznurki. Ktoś tańczy jak mu zagrają. Dowody zdają się być na wyciągnięcie ręki. Pojawiają się liczne zbieżności i rozbieżności. Sytuacja zdaje się być jak gumka napięta do granic wytrzymałości.

„Oni” to thriller kompletny. Znakomicie opowiedziana historia o ludzkich słabościach, o kłamstwie, zbrodni, sile manipulacji, sieci wzajemnych zobowiązań i długów wdzięczności, o tym że czasami równie łatwo jak oszukać innych, jest oszukać siebie. Ale też ważny głos o trudnościach życiowych osób niedostosowanych społecznie.

Autorka za każdą kolejną książką coraz bardziej porusza, zaskakuje, szokuje i intryguje.

Brawo za świetnie wykonaną robotę, oryginalny pomysł, znakomicie wykreowanych bohaterów i ogrom emocji jakie dostarcza lektura tej książki.

Polecam💜.

Informacje dodatkowe o Oni:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2021-10-27
Dodał/a opinię: Anna Biarda

Zobacz opinie o książce Oni

Kup książkę Oni

Podłoga to tylko powierzchnia, po której chodzimy. Nie musi być sterylnie czysta.

To nie kwestia wieku, a raczej, jak mawiał mój wykształcony ojciec, następstwa wyborów życiowych.

Chodź za mną
Joanna Opiat-Bojarska0
Okładka ksiązki - Chodź za mną

Pozory potrafią zastąpić prawdę. Zwłaszcza, gdy tak mocno starasz się, by twoje życie było idealne. Rzeczywistość zawsze upomni się o swoje, nieproszona...

Fejm
Joanna Opiat-Bojarska0
Okładka ksiązki - Fejm

Czy podejrzany o morderstwo aktor manipuluje swoim wizerunkiem, aby ukryć tajemnicę z przeszłości? Nowy thriller laureatki Nagrody Czytelników Wielkiego...