Kontratyp

Tom 8 cyklu Joanna Chyłka

Po raz kolejny niezawodny duet Chyłki i Oryńskiego zabiera nas w prawniczy świat, gdzie pokazują jak wiele może się wydarzyć.

Tym razem nie wszystko zależy od Joanny, która zostaje przez życie zmuszona do podjęcia się obrony kobiety, która z góry przyniesie kancelarii Żelazny&McWay złą sławą. Niezależnie od wyroku sprawa może nadać jedynie złego rozgłosu. Niemniej jednak odzywa się przeszłość Joanny oraz jej życie prywatne, gdzie Daria - córka jedynej siostry zostaje porwana i to właśnie jej życie wisi na szali, a może je uratować jedynie Joanna podejmując się obrony, która od początku skazana jest na niepowodzenie.

Autor jak zawsze nie zawodzi w podejmowaniu odważnych decyzji, które niejednokrotnie zaskakują i potrafią wbić czytelnika w fotel z ogromnym zdziwieniem na dobrych kilka godzin. Tym razem Joanna wybiera się na najniebezpieczniejszą wyprawę życia, aby ratować swoją siostrzenicę. Dodatkowym obciążeniem jest sprawą z przeszłości, którą Joanna kiedyś prowadziła, ale do której nigdy w życiu nie powinna wracać. Wszystko ja jakoś się ze sobą łączy, kwestia tylko odnalezienia wspólnego mianownika, co okazuje się nie lada wyzwaniem.

Wielokrotnie czytając serię Chyłki zastanawiam się skąd w autorze tyle odwagi, bo podejmowane przez niego zwroty akcji w książkach są tak zdecydowanie j nieodwracalne, że jestem pewna, iż większość ludzi bała by się podejmowania tak zdecydowanych decyzji. Nie oszczędza on w żaden sposób głównych bohaterów, a ich losy toczą się dosłownie na granicy!

Dla mnie cała seria jest świetną pozycją, od której nie mogę się oderwać j już nie mogę doczekać poznania dalszych losów bohaterów, którzy z pewnością wciąż będą zaskakiwać czytelników.

Ten tom miał dodatkowy atut, którym był motyw górskiej wyprawy. Mi osobiście bardzo on przypadł do gustu, chociaż nie ukrywam, że niejednokrotnie przeszła mi przez głowę myśl, o lekkomyślności Chyłki przy porwaniu się na Annapurna, która mogła przynieść śmierć profesjonaliści, a co dopiero laikowi w tym temacie. Jednak ten wątek zdecydowanie jeszcze bardziej podkręcił temperaturę książki i całej fabuły.

Dla mnie cała seria nadaje się tylko i wyłącznie do chwalenia i dalszego polecania! Ja ten duet pokochałam i tak mi chyba zostanie!!

Informacje dodatkowe o Kontratyp:

Kup książkę Kontratyp

Wybaczam ci
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Wybaczam ci

"Wybaczam ci" - takie zdanie znajduje w wiadomości do swojego męża Ina Kobryn. Nadawcą jest nieznana kobiecie dziewczyna. To jednak dopiero początek spirali...

Wyrok
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Wyrok

Po zdanym egzaminie adwokackim, świeżo upieczony mecenas Oryński ma zastąpić Chyłkę jako główna siła napędowa kancelarii Żelazny McVay. Pierwsza...