Mowy nie ma!

"Traktujesz kogoś jak stały element krajobrazu, zamiast odkurzyć, odmalować. Niszczeje powoli, a obracając nim na co dzień, nie dostrzegasz zmian, aż któregoś dnia bierzesz do ręki spróchniały kawałek i rozsypuje ci się między palcami. Wtedy już za późno, żeby to poskładać."

Czytacie romanse?

Ja mimo tego, że przeczytałam już niejedną taką książkę, cały czas się do nich przekonuję. Nie jest to typowa tematyka książek, które czytam, lecz i tym razem postanowiłam nie zamykać się w swojej strefie komfortu i spróbować czegoś nowego.

Książka, która tym razem wpadła mi w ręce to "Mowy nie ma!" Żanety Pawlik. Opowiada ona historię Małgorzaty, której małżeństwo właśnie przechodzi kryzys. Ciągłe kłótnie, nieporozumienia i wreszcie nakrycie męża na zdradzie utwierdzają kobietę w tym, że musi dokonać natychmiastowych zmian w swoim życiu. Niespodziewanie los podsuwa jej pod próg nowego sąsiada - Adama. Od tego czasu nic już nie jest takie samo.

Główna bohaterka to kobieta, która musi sprostać wielu wyzwaniom. Gdy tylko jeden problem wydaje się być rozwiązany, z ziemi obok nagle wyrasta drugi. Poszukiwanie szczęścia to dla niej naprawdę skomplikowany i długotrwały proces. Małgorzata w swoim życiu już od dzieciństwa przeżyła bardzo wiele, a demony przeszłości co rusz dają o sobie znać. Jednak mimo tych wszystkich wyzwań i problemów, kobieta jest w stanie znaleźć w sobie siłę i odwagę, aby poprowadzić swoje życie na całkiem inne tory.

Muszę przyznać, że książka ta napisana jest w dość przyjemny i przyjazny dla czytelnika sposób. Prosty język i taka jakby "naturalność" powodują, że czyta się ją naprawdę szybko. Tak naprawdę ani się obejrzałam, a całą historię miałam już za sobą.

Często książki o tej tematyce bardzo szybko mnie nudzą i wprowadzają w swego rodzaju monotonię. Wszystkie zdają mi się być o tym samym, jednak z drugiej strony o czym ma być romans? Przecież nie krwawą historią o ataku zombie 😂
Tym razem muszę się Wam przyznać, że ani razu nie czułam się znudzona, a autorka zadbała o to, by w historii, o której opowiada czytelnikowi, było jak najwięcej ciekawych niespodzianek.

Informacje dodatkowe o Mowy nie ma!:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2022-06-14
ISBN: 9788382026047
Tytuł oryginału: Mowy nie ma!
Dodał/a opinię: Renata Jagoda

Tagi: mowyniema zanetapawlik zanetapawlikautorka obyczajówka onaion rumunia

Zobacz opinie o książce Mowy nie ma!

Kup książkę Mowy nie ma!

Za zasłoną milczenia
Żaneta Pawlik0
Okładka ksiązki - Za zasłoną milczenia

Emocjonująca opowieść o odwadze, pojednaniu i sile, by zacząć od nowa Klara, po dziesięciu latach posługi, poruszona śmiercią swego brata, opuszcza...

Tamarynd
Żaneta Pawlik0
Okładka ksiązki - Tamarynd

Marząc o lepszym jutrze Anka wraca do Polski po dłuższym pobycie za granicą. Chce zacząć wszystko od nowa. Podejmuje pracę w szpitalu psychiatrycznym...