Recenzja czytelnika granice.pl

Kup Teraz

P.S. Kocham Cię!

Cecelia Ahern

Ocena ( 53 osób )
5.2
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2012-01-01
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788328701908
Liczba stron: 456
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Weronika Trzeciak

Słodko-gorzka opowieść

 

Jak poukładać sobie życie od nowa, gdy zostało ono przewrócone do góry nogami z powodu straty męża i najlepszego przyjaciela zarazem? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w powieści PS Kocham Cię Cecelii Ahern.

 

Śmierć ukochanej osoby jest wielkim ciosem. Szczególnie, gdy miała ona przed sobą całe życie. Wszystko przestaje mieć sens. Popadamy w apatię, a w sercu pozostaje przerażająca pustka, której niczym nie da się zapełnić. Właśnie taka tragedia spotkała Holly, bohaterkę powieści Cecelii Ahern.

 

Gary i Holly mieli poukładane życie, ich małżeństwo było udane, mieli dom w Dublinie, oddanych przyjaciół i wspaniałą rodzinę. Jednak pewnego dnia sielanka się skończyła. Gerry dowiedział się, że ma guza mózgu i w wieku 30 lat odszedł na zawsze. Świat Holly rozpadł się jak domek z kart. Kobieta po stracie męża i najlepszego przyjaciela zarazem nie może się pozbierać: Holly już nigdy nie przeczesze palcami jego miękkich włosów, nigdy nie podzieli się z nim sekretnym żartem ponad stołem na proszonej kolacji, nigdy mu się nie wypłacze w rękaw po ciężkim dniu w pracy, nigdy już nie położy się z nim do łóżka, nigdy nie obudzi jej jego poranny atak kichania, nigdy nie będzie śmiać się razem z nim do rozpuku, nigdy nie stoczy walki o to, które z nich ma wstać z łóżka i zgasić światło w sypialni. Takie ponure myśli kłębią się w głowie głównej bohaterki powieści. 

 

Jednak Holly nie przypuszcza, że Gerry przewidział taki scenariusz i zostawił żonie 10 listów, w których zawarł polecenia do wykonania na najbliższy czas. Pierwszy z nich jest prozaiczny i łatwy do realizacji: Oszczędź sobie siniaków i kup lampkę nocną. PS Kocham Cię. Ale przy każdym kolejnym poprzeczka stawiana jest coraz wyżej. Korespondencja ta ma pomóc Holly poradzić sobie ze stratą. Ma czuć, przynajmniej przez pewien czas, że mąż nad nią czuwa. Czy będzie to remedium na ból? Czy pomoże Holly poradzić sobie w nowej sytuacji i znów być szczęśliwą?

 

Powieść czyta się błyskawicznie, napisana jest językiem przystępnym, miejscami - potocznym, a przedstawiona historia wciąga czytelnika już od pierwszej strony. Pomysł z listami pisanymi przez zmarłego jest oryginalny, a niektóre wytyczne bywają naprawdę zaskakujące. Wraz z lekturą ciekawość tego, co znajdzie się w kolejnym liście, rośnie.

 

PS Kocham Cię to bardzo udany debiut literacki, może wręcz dziwić, że powieść tę napisała 21-letnia osoba. Choć tematyka nie jest łatwa, to Cecelia Ahern znakomicie sobie z wyzwaniem poradziła. Stworzyła bohaterów wiarygodnych - ludzi, którzy mają swoje zalety i wady. Jej powieść bawi i wzrusza, pokazując, że mimo wielkiego dramatu trzeba żyć dalej, bo może nas spotkać jeszcze wiele pięknych chwil. PS Kocham Cię to świetna propozycja dla miłośników nietuzinkowych powieści obyczajowych z przesłaniem.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Lain plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-28, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Obejrzałam film, teraz przeczytałam książkę. I szczerze ? Bardziej podobał mi się film. Zdecydowanie lepiej oglądać romanse. Holly w książce była smutną-dziewczynką, a na ekranie wydawała mi się bardziej odważna. Ale jak tu być odważnym po śmierci bliskiej osoby ? Chociaż taka postawa powinna być wpajana ludziom w żałobie. Książkę po prostu podam dalej, bo nie zamierzam do niej wracać.
julita_185 plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-05-23, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,2012,
Świetna książka i film :) kurczę uwielbiam tą autorkę i będę czytać kolejne jej książki
EmnildaAmelberga plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-08-07, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Wspaniała książka , po którą chce się sięgnąć jeszcze raz , by na nowo zagłębić się w świat Holly . Przygody bohaterki trzymają nas przy książce żelaznymi rękami . Na pewno do niej wrócę ...
Aga25 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-09-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2015 roku,Mam,
Poznać człowieka z którym spędzi się resztę życia, niby prosto, ale jednak nie do końca. Spotkać osobę, która stanie się nie tylko naszą miłością, ale i przyjacielem, to już wyższy poziom. Trafić na mężczyznę, bez którego nie można wyobrazić sobie dalszego życia. Jest prawdziwym szczęściem. Można dzielić ze sobą życie i czuć się samotnie. Można jeść wspólnie śniadania, z obowiązku. Razem, a jednak osobno. Związki nie zawsze jawią się idealnie...
Tak, poznać człowieka, który stanie się przyjacielem, powiernikiem i miłością to jak los na loterii. Nie każdy może tego dostąpić. Gorzej, gdy ten los na loterii nagle, brutalnie zostaje odebrany, bez podania przyczyny. Za szybko. Jak żyć, kiedy zostało się pozbawionym tego co było najważniejsze? Gdzie szukać motywacji, pocieszenia, czy jest ono w ogóle możliwe?

Od śmierci Gerrego minęło zaledwie kilka miesięcy, dla Holly wydaje się jakby czas przestał mieć jakiekolwiek znacznie, że już nic nie będzie takie jak do tej pory. A skoro nie będzie, to jaki jest sens podnieść się z łóżka? Wykonać normalną, codzienną czynność. Nie, teraz nawet umycie włosów wydaje się bezsensowne. Gerry odszedł. Wraz z jego śmiercią odeszło wszystko. Życie przestało mieć sens, pusty i głuchy dom bez przerwy o tym przypominał. Przepłakane, nieprzespane noce. Niekończący się ból i tęsknota. Młoda wdowa popadła w otępienie, aż w końcu świat, a dokładniej jej własna matka przypomniała, że ona nadal żyje. I nawet jeśli zapomniała o życiu, to ono nie zapomniało o niej. Niespodziewana przesyłka, która rozbudza cień nadziei w kobiecie. Gdy otwiera kopertę z dopiskiem "Lista" wie, że on nie zapomniał. Dawno temu, śmiali się z pomysłu, to były tylko żarty. Teraz stały się rzeczywistością. W kopercie znajdowały się listy, na każdy miesiąc, z zadaniami do wykonania dla Holly.
Gdy wydawało się, że gorzej być nie może, obudziła się maleńka iskierka nadziei. Bo choć ukochany nie wrócił, to pozostawił po sobie cząstkę będącą wyznacznikiem, w którą stronę ma podążyć zrozpaczona Holl. Wydawało się jakby on był, tylko gdzieś z daleka wysyłał listy...

Czytając książkę po raz pierwszy, zastanawiałam się jakie to uczucie poznać swoją drugą połowę, ale nie kogoś kto po prostu będzie. Mam męża, bo mieć muszę. Tylko kogoś ważnego, przyjaciela. Do kogo, mimo kłótni będzie się tęsknić.Tak jak Holly. Byłam wstrząśnięta emocjami towarzyszącymi głównej bohaterce.
Minęło ładnych parę lat, ponownie zmierzyłam się z tragedią, która tak bardzo mnie poruszyła. Myślałam, że teraz nie poczuje tego co wtedy. W końcu wiedziałam jak potoczą się losy bohaterów, wiedziałam czego mam się spodziewać, ale nie. Autorka w niezrozumiały dla mnie sposób wciąga czytelnika, nakazuje mu wczuć się w rolę tego kto cierpi. Poczuć jego ból, rozpacz i zagubienie.
I tak, razem z Holly przemierzałam mieszkanie bez celu, dzwoniąc na numer nieżyjącego męża, ponieważ mogła usłyszeć jego głos. Wyobrażałam sobie rozpacz kiedy musiała pożegnać z rzeczami, które były tak ukochane.
Nawet w otoczeniu przyjaciół, którzy dzielnie wspierali, byli w pobliżu, nie potrafiła pozbyć się tej dotkliwej pustki. Bo jaki jest czas na pogodzenie się z utratą ukochanej osoby? Czy jest limit bólu?

Polubiłam większość postaci, autorka postarała się o różnorodność charakterów. Od postrzelonej Ciary, po poukładanego, niemalże perfekcyjnego Richarda. Rodzeństwo Holly różniło się od siebie, nawet bardzo. Jednak każde w swoim czasie musiało dojrzeć by pojąć problemy tego drugiego. Im bardziej zagłębiałam się w fabułę, tym moja opinia do poszczególnych osób ulegała zmianie. Na oczach czytelnika rozgrywa się wiele zdarzeń, za sprawą których następuje metamorfoza. Chyba, a raczej na pewno dzięki właśnie tak realnie ukazanej sytuacji, na przestrzeni roku życia Holly wczuwamy się w fabułę. Przyglądając się, analizując, czasami wzruszając i nawet śmiejąc. Cała paleta emocji, tak bliskich każdemu człowiekowi. Cecelia Ahern wspaniale poradziła sobie z ukazanym problemem, jak odnaleźć się po wielkiej tragedii. Śmierć, w każdym wywołuje dreszcze. Większość milknie, nie wie co powiedzieć, gdy o niej słyszy. A czasami wystarczy zachować się całkiem normalnie. Bez zbędnego roztrząsania, lamentu.
Wydaje się, że historia jest banalna, ileż to zostało napisanych książek o podobnym dramacie. Tak, to prawda. Dla mnie jednak ta właśnie, jest najpiękniejsza i najsmutniejsza. Żadnej nie przeżywałam tak intensywnie. Płakałam i śmiałam się razem z Holly, rozumiałam jej złość i rozczarowanie. Wczułam w jej postać do tego stopnia, że miałam wrażenie jakbym to ja sama utraciła ukochanego...

Wydaje mi się, że powyższą książkę przeczytał już niemal każdy, jeżeli jednak znajdzie się osoba nie mająca pewności co do tego tytułu. Powiem jedno, czytaj!
Nie zaczynajcie od filmu, bo film według mnie jest okropny, wręcz obraźliwy. Nie wiem jak można było zmarnować tak piękną książkę. Reżyser, czy scenarzysta, powinien się wstydzić tego wytworu.
Mikobelle plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-07-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Książka, którą czyta się jednym tchem, wzruszająca i zabawna jednocześnie, pełna optymizmu i otuchy.
izabela81 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-10-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2013,
Główna bohaterka to Holly, której zmarł jej ukochany mąż, a ona nie potrafi się po tym pozbierać. Ich miłość była niemal idealna. Dom w Dublinie był ich ostoją, a oni sami byli dla siebie wszystkim. I to niemal idealne życie zawaliło się w ciągu kilku chwil, gdy okazało się, że Gerry ma nieoperacyjnego guza mózgu. Kiedy Holly zostaje wdową, nie może poradzić sobie z pustką. Wkrótce dostaje pierwszy list od... Gerry'ego. Mężczyzna, który był niepoprawnym optymistą i uwielbiał żarty, przygotował dla żony dziesięć takich listów i zaplanował, że Holly ma je dostawać po jego śmierci co miesiąc. W każdym z nich jest polecenie, które kobieta musi wykonać. Czasami są to zaledwie błahostki, na które zabrakło im czasu w codziennym życiu, jak choćby kupno lampy nocnej. A czasami poważniejsze zadania, jak wymarzona podróż do Hiszpanii. Wszystkie listy kończą się tak samo, dopiskiem: "P.S. Kocham Cię". Holly przy pomocy przyjaciół i rodziny wykonuje polecenia z listów. "P.S. Kocham Cię" - można by powiedzieć: prawdziwa miłość nigdy nie umiera! Autorka na podstawie tej historii miłosnej pokazuje nam, jak łatwo jest wszystko stracić, ale udowadnia nam też, że można to przetrwać, daje nadzieję. Książka jest zarówno zabawna jak i wzruszająca. To książka jedna z tych, do których z pewnością chce się wracać. Film pod tym samym tytułem również należy do moich ulubionych.
Edyta_S plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-22, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
świetna historia, która wzrusza i śmieszy, nie sposób się nudzić podczas czytania
Agaba plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-05, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Obyczajowe,Romans,
Jak poradzić sobie ze śmiercią najbliższej osoby? Jak wyjść z rozpaczy po odejściu z tego świata współmałżonka?
Nie jest łatwo... Nigdy w takiej sytuacji nie jest łatwo...
Są przyjaciele, rodzina lecz nic nie jest w stanie zapełnić pustki w sercu po stracie ukochanej osoby... Chyba że jest to ten zmarły.
Właśnie w takiej sytuacji poznajemy główną bohaterkę - Holly. Jej mąż - Gerry - umiera na raka mózgu a ona nie jest w stanie się pozbierać. Pewnego dnia przychodzi list do niej od męża. Do niego dołączone są małe liściki na każdy miesiąc. Każdy zawiera kilka słów, które są zadaniem do wykonania dla Holly, i które pomagają jej przetrwać żałobę. Każdy list zakończony jest słowami ,,P.S. Kocham Cię". Dzięki temu Holly czuje jakby mąż ciągle był przy niej, wspierał ją. Te listy, wraz z wiernymi przyjaciółkami i rodziną, pomagają jej otrząsnąć się i powrócić do świata, do codziennego normalnego życia.
Na horyzoncie pojawia się też Daniel, który dla głównej bohaterki staje się przyjacielem, lecz który pragnie czegoś więcej. Co z tego wyniknie? Aby o tym się dowiedzieć trzeba przeczytać książkę.

Ale zanim się do niej usiądzie trzeba się zaopatrzyć w solidną paczkę chusteczek. Jeszcze żadna książka nie wywołała u mnie tak wiele płaczu. Książka jest na wskroś romantyczno-smutna ale są też miejsca, w których można popłakać się ze śmiechu. Czyta się przyjemnie a język jest przystępny i lekki. Książka do polecenia dla każdej niepoprawnej romantyczki (jak ja).
Simi_48 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-03-31, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,"Wyzwanie - książki zekranizowane",52 książki - 2015,
,,Fruń do księżyca, a jeśli ci się nie uda, i tak znajdziesz się pośród gwiazd"
Książka poruszająca i podnosząca na duchu zarazem. Pełna pozytywnych emocji, zabawna i wzruszająca. Książka zawiera w sobie piękny morał, który uczy nas, że zawsze będzie lepiej, że z czasem wyjdziemy na prostą, że po burzy zawsze wychodzi słońce... Polecam!
agusia97 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-03-06, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Wyzwanie - książki zekranizowane,
"P.S. Kocham Cię!" to całkiem ciekawa książka opowiadająca o Holly, która stara się prowadzić normalne życie po śmierci swojego męża. Na szczęście odkrywa, że Gerry zostawił dla niej listy na każdy miesiąc, zawierające różne zadania do wykonania. Dzięki tym wiadomościom Holly łatwiej sobie radzi z teraźniejszością. Książka Cecelii Ahern jest świetna dzięki temu, że zawiera mnóstwo śmiesznych fragmentów. Mimo tego, że temat powieści jest raczej dość smutny to autorka nie sentymentalizuje za bardzo. Dzięki zabawnym momentom główna bohaterka łatwiej radzi sobie w swoim życiu. Bardzo podobało mi się rodzeństwo Holly. Każdy z nich miał diametralnie różny charakter. A filmik Declana jest po prostu najlepszy. Najbardziej dostrzegalnym minusem jest to, że fabuła powieści jest trochę przewidywalna, ale na szczęście nie cały czas. w odpowiednich momentach potrafi utrzymać w napięciu.
natalia07 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-05-16, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,12 książek 2014,
Wiodącej beztroskie życie Holly, nagle wali się świat, gdy nieoczekiwanie jej ukochany mąż zapada na śmiertelną chorobę a potem umiera. Jednak Gerry pozostawia żonie coś w rodzaju ,,listów z nieba". Każdego miesiąca, aż do roku po śmierci Gerrego, Holly ma otwierać jedną kopertę z listem zawierającym zadanie do wykonania. Kobieta wypełniając wskazówki męża uczy się jak żyć na nowo po jego stracie, a przede wszystkim jak cieszyć się tym życiem. Pomagają jej w tym przyjaciele i dość zwariowana rodzinka.

Książka pomimo trudnej tematyki jest bardzo lekka, napisana prostym, ciepłym językiem, czasami miałam wrażenie, że zbyt prostym. Pewne fragmenty niekoniecznie przydadły mi do gustu (niektóre zachowania Holly wydawaly mi się nie na miejscu, inne nielogiczne). Może stało się tak dlatego, że oczekiwałam więcej refleksyjnych wątków, wspomnień ze wspólnego życia z Gerrym.
szpachela plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-07, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014,Moja biblioteczka,
Niesamowita książka!
Dawno temu oglądałam film nakręcony na podstawie tej książki i był cudowny. W tym roku postanowiłam, że muszę przeczytać tę powieść. Tak jak się spodziewałam jest dużo lepsza od filmu, a już sam film był genialny. Książkę czyta się lekko i bardzo szybko. W jednym momencie łzy mi kapały po policzku, a w następnym głośno się śmiałam. Kiedy jechałam autobusem i czytałam PS Kocham Cię trafiłam na naprawdę wesoły fragment i zapominając się gdzie jestem wybuchnęłam śmiechem, co wprawiło w wesołość lub zdziwienie współpasażerów :) Polecam ze względu na humor, na wzruszenie i na siłę jaką daje ta książka!
katiewa92 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-31, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki 2014,
Jak najbardziej pozycja, którą trzeba znać. Bardzo wzruszająca. To opowieść o bardzo pięknej miłości dwojga ludzi, która pomimo śmierci, przetrwała. Przetrwała dzięki listom, które Gerry napisał swojej ukochanej Holly, by poprowadzić ją przez najtrudniejszy okres w życiu, gdy jego już zabraknie. Kobieta bardzo przeżywa stratę męża, lecz listy, które otwiera pozwalają powoli podnieść się i bardzo ułatwiają życie. To polecenia, które wykonuje z przyjemnością, bo wie, że to prośba męża. Holly dzięki temu na nowo układa swoje życie, choć nie jest jej łatwo. Niesamowita książka godna polecenia. Czytając ją przeżywałam to wszystko razem z Holly...
Arvena plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-21, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014,
Niezwykle wzruszająca historia opowiadająca o miłości dwojga ludzi oraz trudnym czasie dla jednego z nich. Holly wspomina chwile jakie przeżyła ze swoim nieżyjącym już mężem. Wszytko co się w około niej dzieje zaplanował jeszcze przed śmiercią. Zaskakuje ją, pociesza, tłumaczy i kocha. Każe jej żyć dalej, mimo, że jego już nie ma.
Taka miłość to wspaniała rzecz. Romantyczna i wieczna. Warto przeczytać chociażby po co by dowiedzieć co przyniesie los dla Holly, jamkie niespodzianki i próby przygotował dla niej ukochany.
Jednym słowem POLECAM!
chabrowacczyteln plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Małżeństwo Holly i Gerry'ego jest idealne. Kochają się, są ze sobą szczęśliwi, mają wielu oddanych przyjaciół. Do czasu gdy u mężczyzny lekarze wykrywają raka mózgu, a on umiera. Zostawia swojej żonie dziesięć listów, po jednym na miesiąc, w których radzi jak ma ona na nowo ułożyć sobie życie. Czy jej się to uda?
Niezwykle smutna, wzruszająca powieść, która daje jednak nadzieję, że potrzeba czasu, aby otrząsnąć się ze strasznych wydarzeń. Pokazuje, że istnieje prawdziwa miłość, która jest silniejsza niż śmierć. Porusza też problem przyjaźni. Prawdziwi przyjaciele nie odwracają się kiedy stracimy bliską nam osobę tylko dlatego, że nie wiedzą jak się mają zachować. Kilka razy płakałam podczas tej lektury.
Nie jest to romans, czy obyczajówka, coś pomiędzy. Z pewnością to książka nad którą należy się zastanowić i wyciągnąć z niej pewne wnioski. Najbardziej denerwuje mnie fakt, co zostało ukazane w tej książce, że inni ludzie jeszcze dołują i pogrążają w rozpaczy tą osobę, która zostaje. Gdy jest smutna i płacze, pocieszają i mówią, że nie powinna się smucić. Jeśli się śmieje krzywą na nią patrzą, bo przecież jeszcze nie wypada. Żałobę powinno się nosić w sercu. Znalazłam tutaj jednak jeszcze wiele zabawnych sytuacji, podczas, których śmiałam się w głos.
Bohaterowie zostali dobrze wykreowani. Zwłaszcza Holly, która przeżywa wiele rozterek i wątpliwości. Jej przyjaciółki i rodzina są niesamowici. Muszę jeszcze napisać, że jest to debiut autorki. Tak udanego chyba jeszcze dawno nie miałam okazji czytać. Ciekawe jak z pozostałymi jej książkami.
Opinia pojawiła się już na moje-ukochane-czytadelka.blogspot.com
KsiazkowoLC plusminus Linia koment
Przeczytane:2008-05-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Niesamowita i niezwykle wzruszająca książka w formie listów na każdy dzień pozostawionych żonie przez zmarłego męża.
ot plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-07-12, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Ebooki,
Czytałam ebook. Różni się nieco od filmu, posiada literówki. Więcej emocji wzbudził we mnie film i jeśli dostrzegałam jakieś różnice między filmem a książką, to oceniałam je niestety na korzyść filmu, ale to może dlatego że lubię Gerarda Butlera i Hilary Swank ;) Książkę przeczytałam, ale jakoś czuję, że szybko o niej zapomnę, mimo że koleżankom się podobała i kilka razy mi ją polecały. Za to do filmu na pewno wrócę, bo zawsze doprowadza mnie do łez (ale do śmiechu też momentami).
Czyta się szybko.
Ica plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-01-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Jest to opowieść o wielkiej miłości, która potrafi przetrwać śmierć ukochanej osoby, a także o sile, która sprawia, że człowiek jest zdolny do poświęceń w imię tej miłości. Holly wiedzie zwyczajne życie u boku swojego męża w wymarzonym domku. Jak w każdym małżeństwie zdarzają się kłótnie, ale kończą się zawsze dobrze. Jedyne co nie zakończyło się dobrze, to choroba jej męża. Gerry umiera na raka mózgu. Ból, bezsilność, zmęczenie, smutek, to uczucia, które towarzyszyły Holly po śmierci męża. Jednak jej świat wywraca się do góry nogami, gdy dostaje listy od męża. Gerry zostawił dziesięć listów,jeden na miesiąc z innym poleceniem. Początkowo wydawało się to dość ekscentryczne, jednak z pomocą i wsparciem przyjaciół Holly zamierza stawić czoła wyzwaniom jakie przygotował dla niej Gerry. Wykonanie polecenia łączy się z wydarzeniami, które powoli odmieniają życie bohaterki... Po przeczytaniu książki stwierdzam że ta opowieść obudziła we mnie wszystkie emocje. Począwszy od smutku, żalu po radość do łez. Niewiele jest takich historii jak ta, które pozostaną w pamięci na długie lata.
misiowa0504 plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-11-09, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Piękna opowieść o prawdziwej miłości, o bólu i cierpieniu spowodowanym odejściem ukochanej osoby. O tym jak bardzo człowiek staje się samotny, gdy odchodzi bratnia dusza. Przepłakałam wiele stron i sytuacji... jedna z najlepszych książek jakie czytałam.
Anytsuj plusminus Linia koment
Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Wzruszająca i o wiele, wiele lepsza niż film
lidziak plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-04-12, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Książka wzruszająca do łez. Polecam!
EmnildaAmelberga plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-08-07, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Wspaniała książka , po którą chce się sięgnąć jeszcze raz , by na nowo zagłębić się w świat Holly . Przygody bohaterki trzymają nas przy książce żelaznymi rękami . Na pewno do niej wrócę ...
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Wspaniała powieść, bardzo mi się podobała!
Madaleno plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-04-09, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Tak sobie mi się podobało. Według mnie autorka nie oddała autentycznych emocji, jakie towarzyszą takim sytuacjom. Może nie znała tematu tak dobrze...
madak plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-10-08, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Obyczajowe,
Wzruszająca powieść obyczajowa o miłości i cierpieniu
granat86 plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-02-28, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Tego typu powieści staram się omijać szerokim łukiem.
Ale ta warta jest uwagi.
wiolamp Linia koment
Przeczytane:2016-07-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
renia0310 Linia koment
Przeczytane:2015-12-12, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
darr2 Linia koment
Przeczytane:2015-11-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,moje 52 motywacje,
Antosia Linia koment
Przeczytane:2013-03-11, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
surfinia Linia koment
Przeczytane:2015-11-12, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Romans,
dunia20002 Linia koment
Przeczytane:2015-09-17, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,
Karmelek3 Linia koment
Przeczytane:2015-06-23, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
byska1 Linia koment
Przeczytane:2015-05-06, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytałam,
arven1989 Linia koment
Przeczytane:2010-04-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,książki ktore chce się przeczytać nie raz,
intro_ona Linia koment
Przeczytane:2015-04-21, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
dayna15 Linia koment
Przeczytane:2014-12-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,z_Przeczytałam przed 2013,
wera665 Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Przeczytane:2014-07-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Ulubione,
iwona-w Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
atena Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Noelka Linia koment
Przeczytane:2014-04-14, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Mam,Przeczytane,
md9330 Linia koment
Przeczytane:2014-04-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Muminka789 Linia koment
Przeczytane:2006-08-29, Na półkach: Przeczytałem,
celalala Linia koment
Na półkach: Czytam,
kozunia97 Linia koment
Przeczytane:2014-05-17, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2014 roku,Mam,
Lemureczek Linia koment
Przeczytane:2009-06-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
justim Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Habina Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach:
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach: Mam,
basia02033 Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach: Mam,
Cytrus Linia koment
Przeczytane:2013-04-19, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,
response Linia koment
Przeczytane:2013-06-25, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
dona Linia koment
Przeczytane:2013-05-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
white_swan Linia koment
Na półkach: Przeczytałem,
Shi4 Linia koment
Przeczytane:2012-09-18, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Romanse,
janilorak Linia koment
Przeczytane:2011-05-18, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
break
Okładka - P.S. Kocham Cię! Prawda
Neil Strauss
Okładka - P.S. Kocham Cię! Pokusa czerni
Carter Wilson
Okładka - P.S. Kocham Cię! Ostatnie wyjście
Federiko Axat
Okładka - P.S. Kocham Cię! Dotyk
Claire North
Okładka - P.S. Kocham Cię! Dollbaby
Laura Lane McNeal
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów